Hodowla mchów

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Hodowla mchów

Postprzez HaberPopp » So 10 maja, 2014 14:13

Witam, oprócz akwarium ozdobnego chcę założyć akwarium hodowlane dla kilku gatunków mchów. Chcę potraktowac to jako eksperyment i doświadczenie w dziedzinie mchów. Mam do dyspozycji akwarium 25l 40x25, moduły aquaela 11W, filtr będzie najprawdopodobniej HBL-601 500l/h (Używam jego większego krewniaka i jestem bardzo zadowolony). Chciałbym się skupić na takich mchach jak np. Mini pearl moss, fissident fontanus,
Willow moss Gigantea, weeping moss i może jeszcze jakiś ciekawy by się znalazł. Mam do dyspozycji easy carbo AA oraz Ferke Aquashade. Jednak z nawozami i oświetleniem chciałem się poradzić was aby nie nabawić się glonów i utrzymać zbiornik jak najbardziej sterylny. Jak dozować wyżej wymienione nawozy oraz ile światła i jak długo? Mam w szafce gdzieś 3 moduły więc jest co wykorzystywać. I czy mchy zaszczepione na kokosach w takim zbiorniku to będzie dobre wyjście czy może jakieś korzonki?
HaberPopp
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pn 30 wrz, 2013 21:35

Re: Hodowla mchów

Postprzez kaboom » So 10 maja, 2014 22:07

Pytanie czy w tym zbiorniku będziesz miał jakiekolwiek zwierzęta jeśli tylko rośliny i ślimaki to kup najsłabszy filtr który będzie tylko mieszał wodę, nie wiem po co Ci 500l/h będzie pralka która będzie wytrącała CO2 z wody. Jak będą ślimaki to nawożenie możesz odpuścić bo mchy nie potrzebują nic czego nie wciągną z wody jaką im wlejesz a reszty dostarczą ślimory. Carbo i mchy nie zawsze idą w parze bo sporo osób twierdzi że przy podawaniu Carbo brązowieje im m.in Willow Gigantea. Kokos do zaszczepienia wystarczy, dobrze go porysować czymś ostrym żeby mchy miały się czego złapać. Jeden moduł wystarczy w zupełności na ten litraż.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości