nitki na mchu

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Re: nitki na mchu

Postprzez Pethro » Pn 15 wrz, 2014 19:50

Jak sie rogatek rozpadł to być moze masz zerowe NO3, ja bym zrobił co innego zacznij delikatnie nawozić carbonem lub CO2, macro małe dawki też by się przydały. Ewentualnie zmniejszyć ilość światła by roślinom wystarczyło to co już mają do dyzpozycji w wodzie.
Czyli podsumowując masz 2 drogi: zwiekszyć macro ( azot potas fosfor )+ stałe źródło węgla lub zmniejszyć światło.

Ten glon to spirogyra, zaciemnienie raczej nie pomoże, ciągłe moczenie to też jakiś horror - bez sensu. Najpierw przedawkuj wegiel w płynie lub moczenie w kwasku a następnie zajmniej się źródłem problemu czyli coś z tego co podałem wyżej.
Pethro
 

Re: nitki na mchu

Postprzez matdachu » Wt 16 wrz, 2014 17:42

Dzisiaj zrobiłem podmianę około 24l. Od wczoraj światło nie świeci, także od wczoraj leję carbo w 2 krtotnej dawce jak zalecana do zbiorników roślinnych, i tak jak by puki co ta nitki przestały tak mocno sterczeć. Za to ślimaki masowo wychodzą z podłoża na szyby.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: nitki na mchu

Postprzez Dakota » Wt 16 wrz, 2014 18:01

Nie jestem pewna, czy podawanie dużych dawek węgla w płynie w czasie, kiedy robisz zaciemnienie, nie odbije się na zwierzętach - węgiel w płynie to nic innego jak słaby roztwór aldehydu glutarowego, czyli środka do dezynfekcji... Ale przyznam, że się aż tak nie znam.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: nitki na mchu

Postprzez tomek.b » Wt 16 wrz, 2014 21:13

To jeszcze masz tam świderki?
To są dopiero "producenci" odchodów! Heh!
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: nitki na mchu

Postprzez Pethro » Wt 16 wrz, 2014 23:42

Dakota napisał(a):Nie jestem pewna, czy podawanie dużych dawek węgla w płynie w czasie, kiedy robisz zaciemnienie, nie odbije się na zwierzętach - węgiel w płynie to nic innego jak słaby roztwór aldehydu glutarowego, czyli środka do dezynfekcji... Ale przyznam, że się aż tak nie znam.

może podrażnić skrzela ryb ale myślę że w 2 krotnej dawce nie bedzie aż tak źle
Pethro
 

Re: nitki na mchu

Postprzez Pethro » Wt 16 wrz, 2014 23:46

matdachu a robiłeś już moze pomiar NO3 ? i co to za podłoze, zawiera jakies nawozy ? wykonałeś pierwszy krok z walką doraźną teraz musisz się pozbyć przyczyny
Pethro
 

Re: nitki na mchu

Postprzez matdachu » Śr 17 wrz, 2014 08:15

podłoże bws shrimp soil no3-0
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: nitki na mchu

Postprzez Pethro » Śr 17 wrz, 2014 08:37

No więc tak jak myślałem, łodygowce się poratują azotem z kupek z podłoża ale dla mchu już niestarczy i sie nitki panoszą. Ogranicz światło albo zadbaj o więcej jedzonka dla roslin ( Mikro już masz - profito, jeszcze jakieś macro w minimalnych dawkach i CO2/easy carbo) jest jeszcze 3 opcja ze wiecej życia dostarczy odpowiednich nutrientów ale to już tylko jeśli biologia ( bakterie) zdołają to na bieżąco przerabiać.
Pethro
 

Re: nitki na mchu

Postprzez matdachu » Śr 17 wrz, 2014 13:24

Co do nawożenia to nie wiem o co loto bo się na tym nie znam, nie mam roślinniaka a u krewetek mi wszyscy odradzali wiec się w ten temat nie zagłębiałem. Napiszę ci tera co leję do akwa, a ty Pethro Najwyżej napisz czego mi jeszcze brakuje (wrzuć przykładowe nazwy produktów). A więc leję: carbo dawka Tetra planta min- w dawce zalecanej przez producenta, carbo 15ml/24h, azoo psb. Natomiast woda jest w całości lana z filtra ro mineralizowana Salty shrimp gh/kh+ również w dawce zalecanej przez producenta.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: nitki na mchu

Postprzez matdachu » Śr 17 wrz, 2014 19:04

właśnie włączyłem światło po 3 dniach ciemności i zobaczyłem że, oda mi strasznie zmętniała, taka biaława jest. To przez to carbo czy co??? robić znowu jutro podmianę????
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: nitki na mchu

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 17 wrz, 2014 19:39

Tak podmianka 50% carbo dalej i mniej swiatła. Zauwazyłem taka prawidłowośc ze w dwóch baniakach dośc czesto cos grzebie,przenosze, strzyge itp,itd wiadomo żeby " pikne " były i w nich glony maja cos do powiedzenia w pozostałych 3 zlewka totalna wszystko rosnie jak chce i gdzie popadnie, nawet szyb nie czyszcze ( no moze raz na 4-6tygodni przetre szkło )tylko podmiany+odmulanie i karmienie robactwa i ryb i z glonem problemu nie ma wcale .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: nitki na mchu

Postprzez matdachu » Śr 17 wrz, 2014 20:17

nie rozumię: czyli co oda jest mętna przez czaro czy przez ciemności??? Czy to skutek obu czynników??? Poza tym nitki po 3 dniach ciemności tak jakby trochę się zmniejszyły. Ale przy okazji rzęsę szlak zaczyna trafiać. Trzecia rzecz 50% podmiana???? co dziennie???? Tyle to mi osmoza za dzień nie przetoczy. U mnie 50% to jest 62litry!!!
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: nitki na mchu

Postprzez Pethro » Śr 17 wrz, 2014 21:22

Jak masz mętnie to coś nie halo musisz podmienić te mnimum 50% przy okazji odmulic jak jest brdno.
Zapomniałem że masz tetre, no więc tetra to micro to lej zgodnie z zaleceniem producenta . Lecimy dalej
węgiel w płynie już nie lej w nadmiarze zrób tylko kąpiel mchom w kwasku cytrynowym lub roztworze węgla - ciągłe przedawkowanie wybija nie tylko glony ale i zaburza mikroflore bakteryjną. Wyczyść gąbkę, odmul akwarium. Oprócz azoo psb kup jakieś nitryfikacyjne bakterie albo daj troche brudów z działającego filtra na wyczyszczony filtr z zaglonionego akwarium.
Kup macro np macro PG ( dostaniesz w tanich małych opakowaniach) dawki zacznij od połowy zalecanej i obserwuj co sie dzieje. Dobrze by było też dać ze 2 kapsulki do podłoża pg caps pod najwieksze rosliny (aplikuje sie je raz w miesiacu)
Podawaj wegiel w płynie w zalecanych dawkach.

Włącz oswietlnie, bo zaciemnienie to jest dobre jak nie idzie opanować recznie glona a u ciebie nie jest jeszcze tak źle.
Teraz musisz codziennie najlepiej przed zapaleniem swiatła podać carbo, raz w tyodniu przy okazji podmiany wody nawozić pół dawki macro + 1 dawka tetry. Raz w miesiacu dołuż 2 kapsułki. Myślę że to wystarczy i z czasem bedzie bez glonów o ile niezaczniesz w podlozu grzebac czy cos przestawiać

Powodzenia :)
Pethro
 

Re: nitki na mchu

Postprzez matdachu » Śr 17 wrz, 2014 21:32

to brzmi jak zalecenia lekarza specjalisty :-D .Ale ok dostosuje się pomimo, że pewnie jeszcze kilkakrotnie będę musiał przeczytać tego posta żeby opanować czynności. Dzięki Pethro
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: nitki na mchu

Postprzez Pethro » Śr 17 wrz, 2014 22:59

Napisz za miesiac czy pomogło ;-)
Pethro
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości