rosliny trawnikowe

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez HaberPopp » N 11 sty, 2015 12:02

Słuchajcie, nie jestem mocno początkującym bo akwarium mam już x lat. Incognito ja nie chce zaimponować dziewczynie tylko stworzyć akwarium miłe dla oka a przy okazji w mini roślinniaka, i wiem, jakie zwierzęta do takiego akwarium mogę umieścić a jakich nie...
A wielkość akwarium dlatego tylko taka bo mam wymierzoną wnękę w meblościance gdzie zmieści się max 20 litrowe akwarium.
HaberPopp
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pn 30 wrz, 2013 21:35

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez Nantai » N 11 sty, 2015 15:32

HaberPopp napisał(a):jakie zwierzęta do takiego akwarium mogę umieścić a jakich nie...


W jakim akwarium i jakie planujesz?
Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez Pethro » N 11 sty, 2015 15:51

Haber to nie zadawaj pytań jak początkujący ;-) eleocharis p. jest niewymagający, mam go w krewetkarium bez nawozów i CO2 i w koncu ruszył po dołozeniu światła. W 2 akwarium lekko nawożonym osmocote rośnie jak chwast i co jakiś czas musze go wyrwać lub scinać do 0 .
W tym 20 litrowym próbuj z neocaridiną jakąś jest multum odmian do wyboru.
Pethro
 

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez kaboom » N 11 sty, 2015 17:11

HaberPopp napisał(a):Słuchajcie, nie jestem mocno początkującym bo akwarium mam już x lat. Incognito ja nie chce zaimponować dziewczynie tylko stworzyć akwarium miłe dla oka a przy okazji w mini roślinniaka, i wiem, jakie zwierzęta do takiego akwarium mogę umieścić a jakich nie...
A wielkość akwarium dlatego tylko taka bo mam wymierzoną wnękę w meblościance gdzie zmieści się max 20 litrowe akwarium.

To że w baniaku będa tylko mchy i epifity to nie oznacza że nie może być ono ładne :) Nie tylko landryna ładnie wygląda, zieleń tez jest sexi :)
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez Pethro » N 11 sty, 2015 17:20

Nie wiem co rozumiesz jako landrynę :lol: ale sporo roślin łodygowych jest równie łatwe co mchy, i to nie tylko te zielone.
Pethro
 

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez HaberPopp » Pn 12 sty, 2015 01:02

Chodzi o to, że do tej pory miałem tylko mchy albo epifity a w drugim akwarium mała Tanganikę i z roślinami nie jestem zbyt obeznany co nie oznacza, że jestem początkującym akwarystą w kontekście akwarystyki, jako całości, po prostu nie mam większego doświadczenia z roślinami. Do tej pory pracowałem po 12h i jakoś mało czasu miałem aby myśleć o akwarium, małym ale roślinnym akwarium...
Stąd moje pytania na temat nawożenia solami, Co2. Fakt macie rację, da się cuda stworzyć z samych mszaków i myślę, że ku waszym zaleceniom tak właśnie zrobię, jednak zapytam jeszcze o rośliny o których piszecie...tzn mało wymagających, jakie konkretnie gatunki macie na myśli? Tylko błagam nie piszcie, że microsorum, mchy i anubiasy:D Chodzi mi o rośliny łodygowe, które pociągną w twardej wodzie, przeciętnym oświetleniu i substracie:)
HaberPopp
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pn 30 wrz, 2013 21:35

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez Mosur » Pn 12 sty, 2015 07:03

Duży heniek super wyglada . :-)
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez HaberPopp » Pn 12 sty, 2015 16:01

Dobra, będzie akwarium 25x25x25 ostatecznie. podłoże Aquabasis Plus a na to drobny żwir. Z roślin rosnących w podłożu będzie tylko eleachoris parvula oraz duży heniek, korzeń z mchami (phoenix, christmass), microsorum mini i anubias petite. Z soli rezygnuje bo chyba macie rację, przemyślałem to i doszedłem do wniosku, że faktycznie gotowce też nie będą najgorsze(chyba) i teraz pytanie, postawiłem raczej na AA i teraz pytanie zasadznicze, jakie z ich nawozów zakupić? Fakt, że w domu mam Ferke Aquashade, ale jak już nawozić to jedną linią tego samego producenta chciałbym a 100ml pojemniki kosztują raptem 10zł.
HaberPopp
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pn 30 wrz, 2013 21:35

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez Pethro » Pn 12 sty, 2015 18:02

poczytaj poradnik, http://issuu.com/aquaart/docs/aqua_art_poradnik
są tam wszystkie odpowiedzi na twoje pytania oprócz łatwych roślin:
z czerwonych to np ludwigia repens, l. arcuata, l. mini red
z zielonych myriophylium ( raczej wszystkie), wszystkie nadwódki, wszystkie bacopy
oprócz tego wszystkie zwartki
Pethro
 

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez kaboom » Pn 12 sty, 2015 23:59

Z czerwonych niewysokich i fajnych to Alternanthera reineckii 'mini', wystarcza jej 0.5w/l i rośnie fajnie, można ją dla kontrastu gdzieś wcisnąć. A na korzeń jak by Ci się chciało to minipelię możesz dać. Jak zarośnie to bajka wygląda.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez Pethro » Wt 13 sty, 2015 07:10

Miałem ją kiedyś i w wakacje przy braku pielęgnacji podmian i nawozenia odpadła jako jedna z pierwszych, to w sumie nie wiem czy taka łatwa :lol:
są łatwiejsze .. ta to może jako średnio łatwa :->
Pethro
 

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez kaboom » Wt 13 sty, 2015 21:59

Pethro bo pewnie ją żyłką przywiązałeś, gdyby była pod siatką to by nie odpadła :) Napewno nie jest tak czepna jak mchy ale za to wygląd i możliwosci formowania jej rekompensują trud jej unieruchomienia. Polecam także korzeń potraktować czynmś szorstkim żeby go "zmatowić" łatwiej wtedy się wczepia.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez Eriol » Śr 14 sty, 2015 08:10

Ja mini pelie bardzo dobrze chowałem w krewetkarium bez żadnego nawożenia, po za tym co krewetki narobiły :-)
Eriol
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr 02 paź, 2013 11:18

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez Pethro » Śr 14 sty, 2015 16:16

Pisząc ją to alternatherę miałem na myśli, a dokładnie to ten krzaczek :lol: Obrazek

Mini pelia jest łatwa.. nie da się jej wykończyć niezwracaniem na nią uwagi.. w przeciweństwie do w/w alternathery mini :-P
Pethro
 

Re: rosliny trawnikowe

Postprzez mirkocis » Wt 20 sty, 2015 14:12

Wracając do tematu wyboru niskiej rośliny polecam też echinidorus tenellus, najmniejsza ze wszystkich żabienic, nie potrzebuje dużo światła, wygląda jak kępy trawy, a jak dasz nawóz pod korzeń to ci się pięknie odwdzięczy. Łatwa w uprawie, jeszcze niższa od saggitarii subulaty i piękna ;)
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Poprzednia strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości