Co to za "roślina_glon"

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Co to za "roślina_glon"

Postprzez majam » Śr 27 lip, 2016 17:02

Witam.
Proszę o pomoc w identyfikacji rośliny przedstawionej na zdjęciach. Chodzii o te zielone nitki.
Obrazek
Obrazek
Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
majam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt 08 sty, 2016 08:45

Re: Co to za "roślina_glon"

Postprzez =Fresz= » Śr 27 lip, 2016 17:27

Glon nitkowaty ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Co to za

Postprzez matu » Śr 27 lip, 2016 19:12

Czyli zielenice, za długo może świecisz...
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co to za "roślina_glon"

Postprzez majam » Śr 27 lip, 2016 21:58

Świecę 8 godzin dziennie.
To jest akwarium sześciokątne 25 litrów z krewetkami yellow.
Czy za długo świece?
Oświetlenie to 9 power ledów 1w.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
majam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt 08 sty, 2016 08:45

Re: Co to za "roślina_glon"

Postprzez majam » Śr 27 lip, 2016 21:59

majam napisał(a):Świecę 8 godzin dziennie.
To jest akwarium sześciokątne 25 litrów z krewetkami yellow.
Czy za długo świece?
Oświetlenie to 9 power ledów 1w.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Jak go zlikwidować?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
majam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt 08 sty, 2016 08:45

Re: Co to za

Postprzez SUHY » Cz 28 lip, 2016 08:35

Zwiększyć podmiany , zwiekszyc ilosc roslin i usunąć mechanicznie
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Co to za

Postprzez matu » Cz 28 lip, 2016 18:22

Włożyc patyk od szaszłyków, obkręcić kilka razy i .... zniknie.

Za mocne światło pewnie, skróć o 1h.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co to za

Postprzez EAqua » Wt 30 sie, 2016 20:45

Majam- to jest glon nitkowaty. Kiedy zostało założone akwarium? Ile jest w nim roślin? Ten rodzaj glona pojawia się najczęściej w nowo założonych zbiornikach, ale nie jest to regułą. Ale Np. Kiedy w akwarium masz korzeń, w wodzie są garbniki, jest mało roślin, a podłoże jest ubogie, to glon nitkowaty jest początkiem rozwoju innych glonów. (Lubi się osadzać na mchach, ale nie gardzi innymi sprzętami w akwarium). Niby garbniki i humusy powinny hamować rozwój glonów, ale jeśli masz źle spreparowany korzeń, a na nim posadzony mech, to plecha na mchu gnijąca od spodu jest świetną pożywką dla glonów.
Po glonie nitkowatym, w następnej kolejności możesz się spodziewać np. zielenic, a z tym jest się już trudniej uporać.

Same podmiany wody na nie wiele się zdadzą. Radziłabym usunąć go mechanicznie, wodę oczywiscie tez podmieniać, ale to nie rozwiąże problemu. Spróbuj nie oświetlać akwa przez min. 4 dni, usuń go z miejsc w których występuje. Dosadź więcej szybkorosnących roślin, wygooglaj - rośliny szybkorosnące, nie wymagające, łatwe w uprawie. Nie podam przykładów, bo nie znam twoich upodobań, czy to mają być rośliny łodygowe, niskie, wysokie, czy trawnikowe, itp.
Ogólnie chodzi w tym o to, że glon rozwija się wtedy, kiedy jest zbyt mało roślin, albo kiedy rośliny głodują poprzez brak nawożenia (czy to co2, czy inne lanie nawozów do słupa wody, czy też nieaktywne podłoże). To co na zdjęciu, to zdaje się być rogatek? Cabomba? Nie wiem, ale robi różnicę. Jedna i druga- niby prosta roślina, ale ma swoje wymagania. Mało tego, te rośliny są szczególnie podatne na tego typu glon.
Jeśli nie chcesz się tego pozbywać mechanicznie, pozbądź się tej rośliny i zasadź inną, podmień wodę , wyczyść filtr i szyby w akwarium.

Zaciemniając akwa na dłużej, też pamiętaj, że wiąże się to z rozkwitem innych glonów (brunatnica, krasnorost), dlatego postawiłabym jednak na wysadzenie tej rośliny i dosadzenie innej, bardziej grubolistnej i szybkorosnącej lub wolnorosnącej i bardziej wymagającej (aniubas, pogostemon stellatus, Ludwigia repens). Jeśli się nie sprawdzi na twoim podłożu któraś z wymienionych, to przynajmniej ograniczy rozwój tego glona, albo w ogóle spowoduje jego wyginięcie, z powodu walki o składniki pokarmowe.

Jakie masz oświetlenie? Bo to tez dużo by wyjaśniło.
EAqua
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt 08 lip, 2016 10:45
Lokalizacja: Kraków


Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości