Pytanie o doświadczenia z Shrimp Sand Aqua Art

Moderator: =Fresz=

Pytanie o doświadczenia z Shrimp Sand Aqua Art

Postprzez marcin2983 » N 18 maja, 2014 19:35

Witam
Jak w temacie mam pytanie do osób które stosują u siebie to podłoże.
Założyłem krewetkarium 20l (wody netto jest ok. 15 litrów). Mam w nim tego podłoża 1,8l (jeden mały worek) i zbija mi ono pH do 6,0 (albo i bardziej - woda w próbce ma kolor odpowiadający najniższej wartości w teście kropelkowym 6,0 - 7,6 JBL). Producent podłoża deklaruje pH 6,5.
Gh mam na poziomie 3' (również kropelkowy JBL)
Niestety testu na KH nie posiadam.
Do cotygodniowych podmian używam miksu 2l demi + 1l kranowit. Uzdatniam wodę Crusta Guard Tropicala.

Z innych rzeczy, które ewentualnie podejrzewam o zbijanie pH to:
- Nawożę tylko EasyCarbo Easylife 1 ml dziennie.
- Korzeń
- Liść migdałecznika.

Temp. w zbiorniku 22'C (bez grzałki)

Póki co pływają tam tylko krewetki RC i żadnych zgonów nie ma i mnożą się na potęgę. W przyszłości jak wygram w totka może pojawią się CR i CB.

Co by nie było gadania - testy powtarzałem. Z testów korzystam od dawna więc to nie mój błąd :-P

Jak już przebrneliście przez ten przydługi wywód to teraz pytania :-)
1. Czy to podłoże nie za bardzo mi obniża parametry? Jak myślicie przy takim stosunku ilości podłoża do wody jak długo będzie aktywne?
2. Myślicie, że to podłoże tak szaleje czy EasyCarbo+korzeń+liść?
3. Czy przy takich parametrach można bez obaw wpuścić CR i CB? Niskie gradacje A i B może maksymalnie S.
4. Czy przy takim niskim Gh nie będzie problemów z wylinką dla CR i CB?
Avatar użytkownika
marcin2983
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): N 18 maja, 2014 19:32

Re: Pytanie o doświadczenia z Shrimp Sand Aqua Art

Postprzez Inc0gnit0 » N 18 maja, 2014 22:08

marcin2983 napisał(a):Witam
Jak w temacie mam pytanie do osób które stosują u siebie to podłoże.
Założyłem krewetkarium 20l (wody netto jest ok. 15 litrów). Mam w nim tego podłoża 1,8l (jeden mały worek) i zbija mi ono pH do 6,0 (albo i bardziej - ........

Do cotygodniowych podmian używam miksu 2l demi + 1l kranowit......


Rób tak dalej a podłoze szybko przestanie być aktywne :P i twój" problem" z parametrami zniknie razem z własciwosciami podłoza (btw w nowym baniaku na bws mam ph 4,5 :P a crystale i tajwany maja sie znakomicie ).Zanim zabrałes sie za urzadzanie krewetkarium wartało poczytac jak to zrobić prawidłowo .podłoze które zastosowałeś jest podłozem aktywnym stworzonym z mysla o krewetkach CR i CB , krewetki RC które tak swietnie sie na nim ci mnożą równie dobrze by sie miały na piasku kwarcowym i w 100% kranovicie (jesli nie lepiej;P ).
Możesz posłuchac rady badz nie ale ci ja dam: zanim sie zabierzesz za crystal red/black poczytaj o tym co i jak bo nie sztuka wydac na podłoze 50 , 60, czy 100pln i go zepsuc w miesiac woda z kranu, ale bardziej zaboli jak krewetki przy okazji pójda sie paść na wiecznie zielone glonowiska:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pytanie o doświadczenia z Shrimp Sand Aqua Art

Postprzez marcin2983 » Pn 19 maja, 2014 17:16

Jeżeli mój miks demi i kranówki ma GH 5 i PH 6,6 to w czym problem dla podłoża? Praktycznie nie musi zbijać tych parametrów...
Dla CR i CB zalecane GH to 5 - 7 dlatego pytam jak sie będą czuć przy 3.
Może kolega nie uwierzy ale nie każdy uzdatnia wodę RO tylko minerałami za 70 zł butelka. Niektórzy używają nieco kranówki..
Myślałem że po to są fora żeby pytać a nie tylko się chwalić "superaśnymi" zbiornikami Opti White na minerałach Benibachi...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
marcin2983
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): N 18 maja, 2014 19:32

Re: Pytanie o doświadczenia z Shrimp Sand Aqua Art

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 19 maja, 2014 17:49

marcin2983 napisał(a):Jeżeli mój miks demi i kranówki ma GH 5 i PH 6,6 to w czym problem dla podłoża?
hm a wez 1l tego miksu i pozwól mu sie swobodnie odgazowac i zobaczysz ile ph wyniesie:P.
Zapominasz ze kranovita zawiera weglany (KH) które skracaja zywotność podłoza aktywnego. Fora sa tez po to zeby czytac i kozystac z wiedzy w nich zawartej anie tylko i pytac i powielac te same pytania nie zadajac sobie truduzeby sprawdzic czy moze juz odpowiedz nie istnieje ? jesli nie ma odpowiedzi na pytanie nas dreczace to wtedy powinno sie je zadac, gdybys poczytał pare watków z galeri zapewne bys zauwazył ze kazdy baniak na aktywnym podłozu ma KH=0 a woda do podmian to wyłacznie RO ( czyli w praktyce destylka:P ) + minerały gh+ i zero KH:P.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości