Pierwsze krewetkarium 27l

Moderator: =Fresz=

Pierwsze krewetkarium 27l

Postprzez Xinum » Śr 13 gru, 2017 13:58

Cześć Wam,

W domu mam nie używaną kostkę 30x30x30, którą mam w planach po powrocie do Polski zamienić w krewetkarium. Posiadam również kaskadę FZN-2. Czym ją wypełnić? Mam jeszcze nie używaną lawę wulkaniczną, ale nie wiem czy ona się nada? Druga kwestia to podłoże. Na początek będą to krewetki z rodziny neocardina. Dlatego zastanawiam się tutaj nad żwirkiem kwarcowym, również nie wykorzystałem ostatnio całego. Moje parametry wody to:
PH= 7
GH= 8
KH= 5
Robione testami JBL zostały mi po przygodzie z 112l. W planach również mam start regału, ale to później. Na początek chcę uruchomić tą kostkę.
Kilka pytań:
1. Czy podłoże w/w będzie ok? Czy może zmienić na coś innego?
2. Jakie wkłady zastosować do tej kaskady? Pamiętam również o gąbce na wlot.
3. Czy potrzebuję jakieś podsypki itd? Jeżeli tak to co?

Wiem, że jest masa takich tematów, ale ciągle coś się zmienia, coś nowego wychodzi. Jeżeli znajdzie się jakaś dobra dusza, która poświeci mi troochę czasu na wprowadzenie, szczególnie przed uruchomieniem regału będę bardzo wdzięczny i stawiam dobrą flaszkę dla niego lub niej :mrgreen: Mogę w razie czego podać facebooka dla zainteresowanych ;)

Z góry dzięki za odpowiedź
Avatar użytkownika
Xinum
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): N 16 paź, 2016 14:01

Re: Pierwsze krewetkarium 27l

Postprzez dylu » Pt 15 gru, 2017 12:54

Ad 1: żwirek kwarcowy będzie najlepszym wyjściem.
Ad 2: dobra ceramika, matrix lub gąbki.
Ad 3: bakterie na start i do podmian, do wody wrzuć liście dębu, grabu, ketapang, szyszki olchowe. Niech dojrzewa 3 tygodnie.
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości