Początki ^^

Moderator: =Fresz=

Początki ^^

Postprzez Jolka4655 » Cz 23 lut, 2017 08:58

Kochani przejrzałam tysiące stron oferujących szkiełka i komplety o odwiedzeniu wszystkich zooli w okolicy nie wspomnę i koniec końców wyszło chyba na to, że skompletowanie kostki może nie wyjdzie taniej, ale przynajmniej będzie w niej sprzęcik tak jak chciałam ( bo kto wie czy w krewecie nie wciągnę się mocniej ^^). Tak więc poniżej lista i poprawiajcie radźcie jak coś tylko się wam nie spodoba :)

Zbiorniczek: http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-pr ... 98987.html" target="_blank Od razu pytanie czy ktoś z Was kojarzy albo robił zakupy na tej stronce?
Filtr: http://allegro.pl/aquael-versamax-fzn-1 ... 95502.html" target="_blank
Grzałka: http://allegro.pl/super-grzalka-z-termo ... 44844.html" target="_blank
Oświetlenie: http://allegro.pl/aquael-belka-led-ledd ... 19198.html" target="_blank (spodobały mi się od razu jak tylko Szopen je wrzucił w swoim temacie)
Podłoże: http://allegro.pl/zwirek-piasek-kwarcow ... 05819.html" target="_blank i dodatkowo http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-natur ... 35104.html" target="_blank. Tutaj mocno zastanawiam się nad podłożem w kolorze brązowym, ktoś z was takowe u siebie posiada?

Póki co to to co najważniejsze, że jakoś wystartować, a na resztę przyjdzie kolej ^^
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: Początki ^^

Postprzez Agacianka1 » Cz 23 lut, 2017 10:42

rozumiem że będą jakieś neo? używam tego żwirku który podałaś w linku, czyściutki i bezpieczny. Grzałka raczej nie będzie potrzebna jeśli będą same krewety u mnie w zimę jest minimalnie 20C. na wlot kaskady koniecznie gąbka
Agacianka1
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2016 13:24

Re: Początki ^^

Postprzez dylu » Cz 23 lut, 2017 10:54

Optiwhite sobie daruj - przy grubości 4mm nie będzie efektu - szkoda kasy - ja też kupiłem optiwhite na pierwszy zbiornik a następny był już float. Grzałka będzie niepotrzebna chyba że w chacie masz mniej niż 17-18 stopni albo planujesz od razu sulawesi. Żwirek proponuję wziąć ten czarny - jasny będzie ciężko Ci utrzymać w czystości bo szybko zrobi się zielony albo brązowy. Za kasę zaoszczędzoną na opti i grzałce kup miernik tds, uzdatniacz kh/gh+ I matrix jako wkład do filtra. Chyba, że kaskadę zamienisz na u-jeta 3 i głowiczkę od pat mini - na początek taki zestaw będzie łatwiejszy w obsłudze, takie moje zdanie ale fzn1 też nie jest złym wyborem. Powodzenia

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Początki ^^

Postprzez Pawel M » Cz 23 lut, 2017 13:48

sporo rzeczy zamawiałem przez neta w sklepie clarias - nie było problemów. Akwaria opti ma też Trzmielu z Wrocławia, też solidna firma porównaj ceny ;-) (oni chyba występują na allegro jako trzmiel_com)

dylu napisał(a):Optiwhite sobie daruj - przy grubości 4mm nie będzie efektu - szkoda kasy - ja też kupiłem optiwhite na pierwszy zbiornik a następny był już float


Uważam inaczej i różnicę widać gołym okiem - a różnica na takiej kostce to pewnie ze 100 zł. Bez tragedii a jak ma się bardziej podobać to czemu nie. Też będę kupował opti ale chyba 35x35x35 z szyby 6 mm.
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Początki ^^

Postprzez dylu » Cz 23 lut, 2017 13:58

Na szybie 6mm mocno widać różnicę w kolorze - na 4mm już niewiele i moim zdaniem nie warto przepłacać ale to tylko moja opinia. Jak się koleżance opti podoba to na gusta nie ma siły ;) Co do Trzmiela to również polecam zwłaszcza wizytę w sklepie stacjonarnym bo wszystko można sobie obmacać a i chłopaki potrafią konkretnie doradzić początkującym

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Początki ^^

Postprzez Jolka4655 » Cz 23 lut, 2017 20:20

Na samym początku w planach był w ogóle zestaw Aquaela Shrimp Set, ale nie chciałam, żeby filtr był we wnętrzu zbiornika więc krok po kroku skłoniłam się żeby taką kostkę sama sobie skompletować ^^

Agacianka1: Tak, w planach jakieś Neo (jeszcze nie wiem jakie. Pewnie jak się zdecyduje to będę napastować hodowców z okolicy a widzę, że jest kilku :D), bo jako kompletnie niedoświadczona w sprawach krewetkowych nie chce ryzykować życiem bardziej wymagających robaczków. Do tego oczywiście dochodzi jeszcze koszt filtra RO co na razie tak czy siak w rachubę nie wchodzi ^^

Pawel M: Dzięki, za opinie na tema punktu. Pewnie tam "uzbroję się" za jednym zamachem w większość rzeczy, żeby wystartować kostkę.
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: Początki ^^

Postprzez Agacianka1 » Pt 24 lut, 2017 09:13

no to powodzenia i czekamy na foty w galerii z odpalonego baniaka :)
Agacianka1
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2016 13:24

Re: Początki ^^

Postprzez CryMore » N 26 lut, 2017 18:49

Właśnie dzisiaj zawiodła mnie kaskada FZN 1. Stanęła, mimo czyszczenia wirnika, silniczka i całego filtra nie ruszyła ponownie. Do akwa wrócił poczciwy Pat Mini z gąbką.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Początki ^^

Postprzez kaboom » Pn 27 lut, 2017 15:25

Akwarium z 4 mm opti to pomyłka, nie widać efektu świecącej szyby. Jak już chcesz Opti to poszukaj 6 mm, będzie niewiele droższy od ceny z Clariasa, najlepiej abyś widziała bezpośrednio co bierzesz. Moim zdaniem na chwilę obecną nie ma w Polsce firmy która potrafi ładnie skleić Opti a przynajmniej takich kostek. Ale ja jestem spaczony na tym punkcie :-)
Grzałka niepotrzebna chyba że masz dom i czesto w zimie wyjeżdżacie i obniżacie temperaturę w domu poniżej 15 stopni.
Co do lampki to chyba wolałbym zwykłą Leddy 6w Plant, zawsze to 20% więcej światła a cena ta sama lub nawet niższa, wizualnie także jest OK moim zdaniem. Jak możesz się szarpnąć to super światło ma Azoo Flexi Mini ale to juz inna bajka cenowa.
Podłoże może być z tym ze pamiętaj że to piasek budowlany i nawet atest jest do użytku budowlanego chyba że sprzedający się okaże innym atestem :-D ale mocno w to wątpię.
Filtr jest OK ale raczej FZN2, jeszcze możesz się zastanowić nad zewnętrznym kubełkiem HW - 603B się to zwie chyba, cena zbliżona no i nie chlupie jak kaskada.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Początki ^^

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 27 lut, 2017 16:22

opcjonalnie do kaskady aquaela ( nie że lepsza ani że tańsza poprostu inna )warto rozwazyc tez polskiego producenta aquaszut n300 miałem i sprawowała sie świetnie dla moich neo w 30l kostce jako wkład miałem gabke reszta uwag jak wyzej koleżanka i koledzy postulowali - popieram
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości