Kamienie do krewetkarium

Moderator: =Fresz=

Kamienie do krewetkarium

Postprzez ladynaf » N 16 kwi, 2017 13:48

Szukam jakiś kamieni do krewetkarium które nie zmieniają parametrów wody. Jakie polecacie?

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
ladynaf
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 17 gru, 2016 17:05

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez pit73 » N 16 kwi, 2017 14:26

Mozesz uzyc dragony, lawę. Te nie zmieniają parametrow. Jesli masz neocaridiny mozesz uzyc bardzo atrakcyjnych i stosunkowo tanich scenery stone, ale one mogą zatwardzac wodę. Sam mam 4 kanienie w akwa i jakos specjalnie nie zmieniły parametrów, ale nie gwarantuje, że każdy scenery bedzie tak obojetny.
Osobną sprawą jest szkodliwość kamieni spowodowana obecnością w nich rud jakichs metali...
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez ladynaf » N 16 kwi, 2017 14:30

No właśnie scener stone podbijaja mi gh do 7 (lejąc czyste ro), a planuje przerobić akwa pod hybrydy więc musze pomyśleć o czymś innym

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
ladynaf
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 17 gru, 2016 17:05

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez pit73 » N 16 kwi, 2017 14:42

No to raczej dragony. W sumie tez bardzo dekoracyjne. Chyba ze zaszalejesz i sie rzucisz na manten stone...
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez ladynaf » N 16 kwi, 2017 14:55

W sumie te mantem stone wyglądają całkiem fajnie a potrzebuje około 1kg więc moge tyle wydać. Tylko czy na pewno nie zmieniają parametrów?

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
ladynaf
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 17 gru, 2016 17:05

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez raiders » N 16 kwi, 2017 15:38

Nie ma na to reguły jeden kamień zmienia inny nie i nie ważne czy to dragon, scenery, czy maty aby mieć pewność czy nie zmienia parametrów musisz moczyć w osobnym naczyniu w czystym ro i sprawdzać parametry czy się zmieniają innej rady nie ma.
Miałem scenery Stone zmieniały twardości o 3 stopnie przy kontakcie z co2 robił się beton na ro gh 18.
Dragon podbijał mi gh do 6.
Zmieniłem na lawe czerwona udało się że była neutralna ale też bym w ślepo jej do akwa nie wykładał.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez pit73 » N 16 kwi, 2017 15:41

Kilogram skaly to bardzo niewiele (chyba że masz małe szkło). W necie piszą... ze manteny nie zmieniaja parametrów. Ale z drugiej strony - tobie scenery podnosiły gh o 7, mi nie zmieniają ani stopnia (mineralizuje ro do twardosci 12/6 i takie wartosci mam w probce wody z akwa).
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez ladynaf » N 16 kwi, 2017 16:29

Potrzebuje dosłownie kilka małych kawałków jako uzupełnienie aranżacji. wpierw spróbuje z lawa

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
ladynaf
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 17 gru, 2016 17:05

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez RufusBB » N 16 kwi, 2017 16:54

Ciężko znaleźć lawę nie zmieniającą parametrów natomiast dragon stone praktycznie niemożliwy do całkowitego wypłukania z gliny.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez ladynaf » N 16 kwi, 2017 17:04

A lignit? Zmienia parametry?

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
ladynaf
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 17 gru, 2016 17:05

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez RufusBB » N 16 kwi, 2017 17:20

Lignit raczej nie, ale sie kruszy po 2-3 latach w wodzie.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez pit73 » N 16 kwi, 2017 17:37

Jesli chcesz miec krewetki czułe na zmianę parametrów twardosci musisz zrezygnowac z kamieni, albo szukac tak długo, aż trafisz na takie, które nie bedą szkodzić. Mozesz też pójść w aquascaping i wrzucic tam zwykłe rc do czyszczenia z glonów.
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez Inc0gnit0 » N 16 kwi, 2017 18:01

..lignit nie kruszy się po 5 latach tyle mam najstarszy kawałek jeśli sie kruszy to znaczy że wysechł i ponownie został zamoczony , wszystko co włożysz do wody wpływa na jej skład i po części na parametry które zapewne cie najbardziej interesują GH,KH ,pH jedyny jaki przychodzi mi do głowy który nie zmienia na 100% ww to krzemień i kwarc lawa w kwaśnej wodzie będzie sporo emitować i wpływać na kh (wiem bo to przerabiałem ) dragonstone z powodu gliny może ale nie musi wpływać na gh kh lignit lekko wpływa na ph ( obniża) i na kolor wody ( herbaciany ale tu intensywność zależy od ilości w 2 l 1kg lignitu zrobił mi "czajane" w dwa tygodnie). podsumuje jeśli hybrydy stawiasz wyżej niż aranż zrezygnuj z kamieni na rzecz lignitu i korzeni .Jeśli aranż musi być skalisty przemyśl necaridiny bo kwaśna woda wypłukuje więcej i mocniej ze skał i często nie jest to zdrowe dla krewetek ale jeśli się uprzesz na hybrydy i skały to zrezygnuj z aktywnego podłoża na rzecz naturalnego najlepiej czysty kwarc i poszukaj takich krewetek które żyły na naturalnym podłożu i co za tym idzie w wodzie o ph w okolicy 7,0 bądź zaadaptuj maluchy w rozmiarze 5mm do takich warunków.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez ladynaf » N 16 kwi, 2017 20:05

Inc0gnit0 napisał(a):..lignit nie kruszy się po 5 latach tyle mam najstarszy kawałek jeśli sie kruszy to znaczy że wysechł i ponownie został zamoczony , wszystko co włożysz do wody wpływa na jej skład i po części na parametry które zapewne cie najbardziej interesują GH,KH ,pH jedyny jaki przychodzi mi do głowy który nie zmienia na 100% ww to krzemień i kwarc lawa w kwaśnej wodzie będzie sporo emitować i wpływać na kh (wiem bo to przerabiałem ) dragonstone z powodu gliny może ale nie musi wpływać na gh kh lignit lekko wpływa na ph ( obniża) i na kolor wody ( herbaciany ale tu intensywność zależy od ilości w 2 l 1kg lignitu zrobił mi "czajane" w dwa tygodnie). podsumuje jeśli hybrydy stawiasz wyżej niż aranż zrezygnuj z kamieni na rzecz lignitu i korzeni .Jeśli aranż musi być skalisty przemyśl necaridiny bo kwaśna woda wypłukuje więcej i mocniej ze skał i często nie jest to zdrowe dla krewetek ale jeśli się uprzesz na hybrydy i skały to zrezygnuj z aktywnego podłoża na rzecz naturalnego najlepiej czysty kwarc i poszukaj takich krewetek które żyły na naturalnym podłożu i co za tym idzie w wodzie o ph w okolicy 7,0 bądź zaadaptuj maluchy w rozmiarze 5mm do takich warunków.

Dzięki za tą odpowiedź. Praktycznie wyczerpałeś temat :)

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
ladynaf
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 17 gru, 2016 17:05

Re: Kamienie do krewetkarium

Postprzez stan_shrimps » Pn 17 kwi, 2017 10:29

Gnejs zwany lupkiem drzewiastym nie powinien zmieniać parametrów.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości