Początkujący Desperado

Moderator: =Fresz=

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » N 21 maja, 2017 11:18

krakers napisał(a):
prolife napisał(a):Masz rację - sprawdzone! - Inni podpowiadali, żeby oryginalne wymienić na większe ..; ale jak to gdzieś już napisałem, większe nie znaczy zawsze lepsze (te wielkie zresztą były kupione w sklepie specjalizującym się w domenie krewetek). Ale problem już rozwiązany, wracam do oryginalnych będących w zestawie U-Jet'a; jedna już odpalona i "gitara gra"; druga wielka, będzie wymieniona przy następnej podmianie za tydzień ;-) Skoro producent dał takie a nie inne gąbki, to chyba sprawę wydajności dobrze przemyślał :idea:


sprawa się ma do gąbek dodawanych do pat mini tam trzeba wymienić na nie tyle większą co na drobniejszą


To wiem, jest właśnie prawdopodobnie za gęsta ... 8-)

Dzisiejsze parametry wody: Ph, ok. 7.3, GH - ok. 16d., temp. 23 stopnie, i przewodność wzrosła do ok. 520 uS.

Rogatek rośnie, jak "na drożdżach" :->

Helenka wreszcie "zapolowała", bo zauważyłem dziś dwie puste skorupki :mrgreen: Ślimaków mam chyba ponad 50 ... więc nieco ograniczy ich populację :-)

Jedna nrocardinka odeszła do wieczności; po kilkunastu godzinach ślad po niej zaginął.

Woda czyściutka; filtr "działa" o wiele lepiej, niż przed ostatnią podmianą i wymianą gąbki :lol:; jeszcze się nie "zapchał".

Reszta maluchów chyba zadowolona; przesiadują szczególnie na rogatku, pływającej "pisti" i chętnie "łażą" po gąbkach.

Oświetlenie ok. 13 godzin; ledowe wbudowane w akwarium Tetry; chyba niecałe 5 watt; dokupiłem "chińszczyznę" o mocy ok. 4 watt; bo oświetlenie wydaje mi się niewystarczające = brak zielonych glonów (gołym okiem); więc nie wiem, czy nie brakuje im "papu"?
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez =Fresz= » Śr 24 maja, 2017 05:52

Nie piszemy post pod postem, używamy opcji edytuj ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości