Początkujący Desperado

Moderator: =Fresz=

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pn 01 maja, 2017 22:28

dylu napisał(a):Zalałeś baniak z aktywnym podłożem (80 zł mniej więcej) wodą z kranu co spowoduje jego degradację bardzo szybko a szczypiesz się z filtrem za połowę tej kwoty? Krewetki, które nieuchronnie odeślesz niedługo do Krainy Obfitych Glonów, też parę zł kosztują. Kiedy zrozumiesz, że tu nikt nie chce cię na kasę naciągnąć tylko uwolnić cię od problemów w niedalekiej przyszłości. Teraz chyba najlepiej będzie jak oddasz krewety komuś ogarniętemu, podniesiesz lekko temperaturę i wpuścisz sobie bojownika. Wyjdzie tanio i jest szansa, że bojownik u Ciebie jakoś da radę - oczywiście po lekturze na temat warunków jego bytowania :) W międzyczasie nazbieraj kasy na drugi zbiornik pod krewetki i odpal go "zgodnie ze sztuką"



PS - To aktywne podłoże miałem może tydzień na samej kranówce; to tak do sprostowania. A zbiornik już chodzi miesiąc. Od trzech tygodni dolewałem destylkę z dodatkami, aby obniżać co 2-3 dni przewodność i twardość wody. Nie sądzę, że przy tak grubo położonym podłożu, jak u mnie, w przeciągu jednego tygodnia, podłoże totalnie "się popsuło"?

Na dzień dzisiejszy mam ok. 1200 uS; jutro kolejna podmianka ok. 5l. (destylka i dodatki) i pewnie zejdę o jakieś 200-300 uS (takie założenie). Chciałbym osiągnąć jakieś 900 uS.

Na pocieszenie wszystko "gra"; nic nie zdycha od tygodnia! Więc kontynuuję projekt do końca września ;-)

Ps_2 - Jedna "orange" zajajczała :!:

Spoko, zen - nowy filtr będzie w tym tygodniu, oczywiście "gąbczasty" :mrgreen:
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pn 01 maja, 2017 22:30

CryMore napisał(a):Ja w 30 litrach używam tej:
http://allegro.pl/wklad-filtracyjny-gab ... 60733.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Zawsze też możesz połączyć głowicę pat mini z filtrem corner jet 04:
http://allegro.pl/filtr-gabkowy-corner- ... 08896.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Jak wymieniłem kaskady na głowice pat mini to w akwa ruch wody był faktycznie o wiele większy. Musisz jednak brać pod uwagę, że z czasem wydajność filtra diametralnie się zmniejsza. Ja nie czyszczę gąbek, używam bakterii Microbe-Lift Special Blend i wszystko działa poprawnie. Zastosuj taką filtrację, abyś miał jak najmniej pracy przy akwa i swoje obowiązki ograniczał do podmian wody, przycinania mchów i łapania robaków.


Dzięki kolego za pomoc 8-)
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pn 01 maja, 2017 23:44

Więc zamówiłem Exhausteur podwójny XXL + Pat mini głowicę, i dokupiłem dwie gąbki większe 7 x 15 cm do tego zestawu ;-)

Myślę, że będzie O.K.?
Obrazek

https://images82.fotosik.pl/543/6acdfd89d7f01467.png

https://images84.fotosik.pl/542/a484c933f2b5b5a2.png
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez CryMore » Wt 02 maja, 2017 09:28

No i git!!
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Wt 02 maja, 2017 16:12

CryMore napisał(a):No i git!!



Dzięki! :-D
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez HELIX » Wt 02 maja, 2017 18:17

Zdjęcia jak do sprzedaży na allegro :)
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Cz 04 maja, 2017 13:42

Dziś przyszedł filtr (opis we wcześniejszym poście) i większe gąbki ;-) Gąbki "zarąbiste", duże, ale myślę, że tak duże (7 x 15 cm jedna) - dwie sztuki zrobią robotę?

Czekam jeszcze na Dennerle podłoże czarne Sulawesie ok. 8 kg, czyli neutralne :mrgreen: Przemyślałem sprawę i rzeczywiście zrobię restart na tym podłożu, w przyszłym tygodniu, po otrzymaniu podłoża, we wtorek lub środę.

Więc wcześniejsze rady kolegów nie pójdą na marne :lol:
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez CryMore » Cz 04 maja, 2017 14:01

Gąbki zrobią robotę zobaczysz.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Cz 04 maja, 2017 21:28

CryMore napisał(a):Gąbki zrobią robotę zobaczysz.
:->
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez dylu » Pt 05 maja, 2017 09:07

Pamiętaj żeby zaślepić tę rurkę wąską od powietrza bo pat będzie zaciągał nią lewe powietrze/wodę.
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Początkujący Desperado

Postprzez Marek77dgl » Pt 05 maja, 2017 11:46

Tą rurkę doprowadzającą powietrze odetnij kawałeczek nożem. Z jednej strony przypal zapalniczką i szybko zaciśnij kombinerkami. Przypalony nadmiar odetnij nożyczkami i masz zaślepkę.
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pt 05 maja, 2017 13:05

dylu napisał(a):Pamiętaj żeby zaślepić tę rurkę wąską od powietrza bo pat będzie zaciągał nią lewe powietrze/wodę.


A nie można podłączyć do tego "wejścia" rurki z napowietrzaniem dodatkowym? To po to jest? I pytanie: które to wejście na górze głowicy, czy ta "rurka" przy wyjściu?
:oops:
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez dylu » Pt 05 maja, 2017 13:14

Ta wąziutka rurka służy do podłączenia węża z powietrzem, które napędza filtr. Ty do napędu filtra wykorzystasz głowicę z pata mini. Jeśli chcesz koniecznie podłączyć wężyk z powietrzem to nie ma sensu używać głowicy od pata. Głowica pracuje prawie bezgłośnie ale jeżeli nie przeszkadza ci warkot pompki do powietrza i bulgot na wylocie z filtra to spokojnie możesz użyć powietrza do napędu filtra.
Edit: Oryginalnie filtry typu U-Jet zaprojektowane są do napędzania ich właśnie powietrzem. Użycie głowicy to taka rzeźba domowa trochę...
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pt 05 maja, 2017 14:33

dylu napisał(a):Ta wąziutka rurka służy do podłączenia węża z powietrzem, które napędza filtr. Ty do napędu filtra wykorzystasz głowicę z pata mini. Jeśli chcesz koniecznie podłączyć wężyk z powietrzem to nie ma sensu używać głowicy od pata. Głowica pracuje prawie bezgłośnie ale jeżeli nie przeszkadza ci warkot pompki do powietrza i bulgot na wylocie z filtra to spokojnie możesz użyć powietrza do napędu filtra.
Edit: Oryginalnie filtry typu U-Jet zaprojektowane są do napędzania ich właśnie powietrzem. Użycie głowicy to taka rzeźba domowa trochę...



Dzięki za rozjaśnienie :-> Pytanko: to tę rurkę zaślepić? (bo widzę dwie); zdjęcie niżej :oops:
:arrow:

Obrazek
:?:
Ostatnio edytowano Pt 05 maja, 2017 14:43 przez prolife, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: Początkujący Desperado

Postprzez prolife » Pt 05 maja, 2017 14:42

HELIX napisał(a):Zdjęcia jak do sprzedaży na allegro :)
;-)
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości