Zestaw Shrimp Set

Moderator: =Fresz=

Zestaw Shrimp Set

Postprzez Mis6666TM » Śr 05 lip, 2017 17:54

Witam wszystkich


Chcę zacząć zabawę z krewetkami i szukam odpowiednich akcesoriów oraz baniaków.
Sporo naczytałem się na tym forum o różnych zestawach i sam nie wiem już co wybrać.
Zestaw ma być pod krewetki neocaridina blue velvet , sakura red lub bloody mary, schoko lub black, red rili, rili carbon lub blue

Chcę kupić 6 kostek o wymiarach 30x30x35.
W tej chwili jest dobra cena na zestaw Aquael Shrimp Set 30L ( 185zł ) http://allegro.pl/shrimp-smart-set-krewetkarium-30l-czarne-aqael-i6510928999.html do tego 6 gąbek 45ppm.
Licząc jakieś inne zestawy z naszej popularnej strony aukcyjnej znalazłem baniaczek kostka 30x30x30 cena 40zł lub 40x25x30 do tego aquael led plant 80zł, filtr pat mini 30zł, podkładka z 5zł, wychodzi całkiem podobnie. Oczywiście to dopiero początek do tego bakterie, podłoże itp. ale to po zakupie zbiorników.

Czy któryś z mądrzejszych kolegów może coś mi w tej materii doradzić ?
Mis6666TM
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 25 cze, 2017 15:05

Re: Zestaw Shrimp Set

Postprzez matu » Pt 07 lip, 2017 19:53

Do hodowli akwa bardziej długie niż wysokie. Co tu doradzać.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zestaw Shrimp Set

Postprzez Raffy » Pt 07 lip, 2017 20:05

A czy kostki mają być obok siebie? Jeśli tak, to jedna lampa, o łącznej długości akwariów. Jeden napowietrzacz na 6 filtrów gąbkowych i z głowy :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Zestaw Shrimp Set

Postprzez Mis6666TM » Pt 07 lip, 2017 20:42

3 baniaczki zamówione za 165zł szt. także uważam że się opłacało. Musiałem wybrać kostki ponieważ będą one stały w salonie więc muszą mieć jako taką estetykę. Kostki będą stały 3 na komodzie i potem jak wszystko ruszy i będzie dobrze 3 kolejne na drugim segmencie lub w drugim pokoju na komodzie. Nie wiem czy będę dobry w hodowaniu krewetek ale jak się uda i mnie wciągnie to mogę wtedy pomyśleć o małym regale jak tutaj co niektórzy maja. Na chwile obecną nie szaleje z kasą więc jest co jest. Moja ładniejsza połowa dała mi wybór jeden baniak max 100L lub kosteczki. Na razie wie o 3 szt. :-P
Do tego teraz szukam gąbek. Czy wiecie jaką wielkość (max) gąbki mogę zastosować w tym akwarium razem z filtrem pat mini ( oczywiście 45ppm) by filtr dawał radę lub czy da się zastosować np. zestaw u-jet 3?

Czy do ww krewetek coś specyficznego na start akwa dawać czy nie? Na tym forum różne opinie widziałem. Jedni piszą że wystarczy woda odstana (kranówka), inni by zastosować jakieś bakterie i minerały do tego kora cynamonu itp. Czy i jakie kupić testy kropelkowe (stosunek jakość/cena) i czy potrzebny mi będzie na wszelki wypadek konduktometr np. taki :http://allegro.pl/miernik-tds-konduktometr-ec-temp-wroclaw-gw24-fv-i6817811910.html
Odnośnie krewetek proszę znawców o małą pomoc. W internecie znalazłem całą rozpiskę krewetek neocaridina. Jest tam ta która najbardziej mnie interesuje czyli sakura black, a na różnych aukcjach są również sprzedawane sakury black rose. Czy to jakaś specyficzna odmiana krewetki czy po prostu uzyskana z sakury black po odpowiedniej selekcji?

Sorry za głupie pytania ale wolę się dowiedzieć dokładnie niż potem zastanawiać się co jest nie tak jak krewetki mi padną.
Z góry dziękuję za pomoc.
Mis6666TM
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 25 cze, 2017 15:05

Re: Zestaw Shrimp Set

Postprzez Pawel M » Pt 07 lip, 2017 20:49

165 szt - ale jaka wielkość, rodzaj i grubość szkła ??

tam w aukcji nie znalazłem z czego te kostki zrobione :-)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Zestaw Shrimp Set

Postprzez Mis6666TM » So 08 lip, 2017 07:09

Pawel M napisał(a):165 szt - ale jaka wielkość, rodzaj i grubość szkła ??

tam w aukcji nie znalazłem z czego te kostki zrobione :-)


W pierwszym poście pisałem. Baniaczki o wymiarach dokładnie 29x29x35 4mm grubość szkła. Lampa aquael led 6w plant 8000k, filtr pat mini, podkładka, grzałka automatyczna, szyba nakrywkowa. Klejone na silikon przezroczysty, szkło chyba float.
Mis6666TM
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 25 cze, 2017 15:05


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości