Regał - Odstępy miedzy akwariami

Moderator: =Fresz=

Regał - Odstępy miedzy akwariami

Postprzez Blowy » Cz 19 paź, 2017 15:18

Witam,

chodzi mi po głowie mały regalik z trzema kostkami na półkę. Planując wymiary regału, zastanawiam się czy zostawiać szczeliny kilku centymetrowe między akwariami. Przeglądając forum widzę, ze każdy ma inaczej, zastanawiam się które rozwiązanie jest lepsze. Jest to ogólnie istotne czy akwaria stykają się ze sobą na regale? Czy lepiej zostawić szczeliny między nimi?

Pozdrawiam.
Blowy
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 08 paź, 2017 20:24

Re: Regał - Odstępy miedzy akwariami

Postprzez Raffy » Cz 19 paź, 2017 19:03

Ja zostawiłem 2cm szczeliny, żeby krewetki nie przełaziły w razie czego :) z jednego do drugiego zbiornika, wolę celowo krzyżować niż jak popadnie ;-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Regał - Odstępy miedzy akwariami

Postprzez Blowy » Cz 19 paź, 2017 20:31

Dobry argument :) Teraz tak jeszcze pomyślałem, ze chyba łatwiej wyjąć i wyczyścić przy restarcie jak jest jakaś szczelina.
Blowy
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 08 paź, 2017 20:24

Re: Regał - Odstępy miedzy akwariami

Postprzez RufusBB » So 21 paź, 2017 11:10

Zawsze lepiej mieć trochę więcej miejsca, raz że tak jak kolega wyżej powiedział lepiej dmuchać na zimne w przypadku niekontrolowanych wycieczek robaków, dwa to spora wygoda kiedy wyjmiesz szkło i zrobisz co trzeba zamiast grzebać ręką i wyjmowac wszystko ze zbiornika usadowionego na ciasnej półce. Wcale to nie wygląda nieestetycznie jeśli akwaria nie są ułożone na ścisk, wystarczy zostawic mniej więcej równe odstępy.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Regał - Odstępy miedzy akwariami

Postprzez Inc0gnit0 » So 21 paź, 2017 15:19

dlaczego szczeline-odstep niedzy akwariami jest moim zdaniem konieczny:
bo:
1. 2cm bo tyle ma grubości styropian którym odseparowane sa u mnie akwaria od siebie ofc może byc wiecej lub mniej byle nie mniejszy niż 2mm ( patrz punkt 4)
2. bo dzięki 2cm odstępowi mogę je łatwo wysunąć z regału w razie konieczności
3. bo utrudnia to nielegalna emigracje krewetkom
4. bo wole dmuchać na zimne i lepiej żeby szkło ze szkłem się nie dotykało bo nawet najsztywniejsza półka pod obciążeniem zawsze się ugina mniej lub więcej zależy od cobciążenia i własnej sztywności ale jednak się ugina co rodzi pewne zagrożenie problem obrazuje rys poniżej
Obrazek
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Regał - Odstępy miedzy akwariami

Postprzez Blowy » Wt 31 paź, 2017 18:22

Dzięki za dokładne wyjaśnienie co i jak :)
Blowy
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 08 paź, 2017 20:24


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości