Grzałka do 30l

Moderator: =Fresz=

Grzałka do 30l

Postprzez piotrek233 » Pt 03 lis, 2017 11:32

Jaka grzałkę kupić do 30 l, 25W czy 50W? Oraz jaka firmę, chodzi mi o niezawodność sprzętu, nie chciałbym żeby termostat się zawiesił i grzałka grzała do oporu...
piotrek233
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): N 20 sty, 2013 14:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Grzałka do 30l

Postprzez pit73 » So 04 lis, 2017 19:40

Nie ma niezawodnej. Nawet renomowane potrafią zrobić zupę krewetkową. Najlepszym sposobem będzie kupno firmowej grzalki z termostatem i podpięcie jej pod termostat w1209 (lub podobny) Schemat masz w wątku Chłodzenie krewetkarium.
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Grzałka do 30l

Postprzez PablozSanEscobar » Śr 08 lis, 2017 20:20

Moim zdaniem dobór grzałki powienieneś zacząć od dwóch czynników , temperartury jaką chcesz uzyskać oraz od temperatury jaka średnio utrzymuje się w pomieszczeniu w, którym stoi akwarium. Grzałki różnią się mocą ale i tak są tak przygotowane aby nie działać na okrągło więc mniejsza będzie bardziej oszczędna.
Ja polecam i z doświadczenia mogę ci powiedzieć ,że grzałki diversy bardzo dobrze się sprawdzają. Jak ma coś nie działać to odrazu widać , termostat trzeba samemu dobrać bo nigdy nie daje temperatury z naklejki ale jeśli chodzi o niezawodność to jeszcze nie miałem z nimi problemu a żona trochę ich sprzedała już. Polecam jako super stosunek cena do jakości.
Która Krewetka jest najlepsza ? Nieważne ,która ważne jak powiedzieć Żonie ,że mamy kolejne krewetkarium :)
Avatar użytkownika
PablozSanEscobar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 21:31
Lokalizacja: Marki

Re: Grzałka do 30l

Postprzez matu » Cz 09 lis, 2017 11:00

A po co grzałka, to pytanie powinno już dawno paść...
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Grzałka do 30l

Postprzez PablozSanEscobar » Cz 23 lis, 2017 20:49

To zależy przede wszystkim od pomieszczenia w, którym trzymasz akwaria. Znam ludzi, którzy swoje trzymają w piwnicach i tam skoki temperatur są zbyt duże aby nie zabezpieczyć się grzałką z termostatem.
Która Krewetka jest najlepsza ? Nieważne ,która ważne jak powiedzieć Żonie ,że mamy kolejne krewetkarium :)
Avatar użytkownika
PablozSanEscobar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 21:31
Lokalizacja: Marki


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości