Mętna woda.

Moderator: =Fresz=

Mętna woda.

Postprzez kwojcikk » Pt 29 gru, 2017 17:23

Witam,
jakieś 4 dni temu postanowiłem założyć krewetkarium i widzę, że woda od tamtego czasu nie jest klarowana, nie jest mocno, ale lekko mleczna i wydaję się jakby woda była w mgle.
Podłoże - DarkSoil
Oświetlenie - 15W
Akwarium - 60l z pokrywką
Rośliny i ozdoby - 2 rośliny z invitro - Alternathera reinecki, Lobelia cardinalis, 2 gałęzatki, 2 korzenie(jeden nowy, drugi stary), 2 niewielkie kamyczki które mają za zadanie trzymać korzeń tak aby nie wypływał - moczone we wrzątku.
Filtr - Aquael FAN-1 i napowietrzacz JKA-AP1500
Woda kranowa z uzdatniaczem Seachem Prime, oraz codziennie dodaje bakterie w płynie - Seachem Stability.
Nie wiem co dalej robić, oczywiście w środku póki co nie ma żadnych krewetek, ale nie wiem co robić w przypadku w którym woda, nadal będzie lekko mleczna/mętna, czy wpuszczać krewetki, czy odpuścić i czekać aż będzie ok?
Czy za to zjawisko mogą być odpowiedzialne 2 kamyki?
Pozdrawiam.
kwojcikk
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt 29 gru, 2017 17:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mętna woda.

Postprzez CryMore » Pt 29 gru, 2017 17:54

Podłoże aktywne i kranówka to pierwszy błąd ;) Mętna woda minie. Za to zjawisko odpowiedzialne są pierwotniaki - na wodzie kranowej często spotykane w okresie dojrzewania akwarium.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Mętna woda.

Postprzez kwojcikk » Pt 29 gru, 2017 19:49

Takie podłoże zostało polecone mi w sklepie i sprzedawca podkreślił, że woda kranowa z tym uzdatniaczem i tymi bakterami wystaczy... No cóż. W takim razie wymieniać podłoże, albo wodę na RO(chyba dobrze kojarzę)? Czy zostawić i obserwować ciąg zdarzeń - chodzi o krewety Red Cherry.
kwojcikk
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt 29 gru, 2017 17:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mętna woda.

Postprzez mokry » Pt 29 gru, 2017 19:55

Zależy co chcesz hodować? Masz jeszcze wybór neocaridiny lub caridiny. Zmień elementy pod to co wybierzesz.
Nie doczytałem do końca. Zobaczyłem że neo. Zostaw tak jak masz, rób podmiany wtedy szybko dezaktywujesz podłoże. Po roku wymień na żwirek kwarcowy no i na brodę proroka kup cos innego niż red chery, weź yelowy lub blu jakieś sakury.
Ostatnio edytowano Pt 29 gru, 2017 20:02 przez mokry, łącznie edytowano 2 razy
mokry
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Pn 26 gru, 2016 11:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mętna woda.

Postprzez eXrat » Pt 29 gru, 2017 19:57

Podłoże aktywne najlepiej zalać wodą RO
Wtedy mamy najwyższą pewność poprawnego startu zbiornika dla krewetek Caridina
Dla krewetek Neocaridina nie jest wymagane a wręcz nawet nie potrzebne aktywne podłoże.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Mętna woda.

Postprzez kwojcikk » Pt 29 gru, 2017 20:13

No dobra, dziękuje wszystkim za pomoc...
Zostawię tak jak jest i będę obserwował - wcześniej czytałem, że wystarczy zwykłe podłoże pod neocaridiny, ale później zdecydowałem się posłuchać sprzedawcy, mówi się trudno i żyje się dalej.
Będę robił podmiany co 5-6 dni po 20% wody i zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie czekam aż akwarium dojrzeje.
Jeżeli coś złego będzie się działo, to dalej będe pisał z prośbą o pomoc, a jeżeli wszystko pójdzie ok to pochwalę się zbiorniczkiem.
Jeszcze raz dzięki,
Pozdrawiam!
kwojcikk
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt 29 gru, 2017 17:03
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości