Pytanie: śluzowiec / glon nitkowaty w nowym zbiorniku

Moderator: =Fresz=

Re: Pytanie: śluzowiec / glon nitkowaty w nowym zbiorniku

Postprzez Aga » N 15 lip, 2018 09:19

Też myślałam o podmianie całej wody. To powinno usunąć nadmiar nawozów.
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Pytanie: śluzowiec / glon nitkowaty w nowym zbiorniku

Postprzez keo » N 15 lip, 2018 10:41

Wiadomości z dzisiaj:

1. Żona oceniała kolory NO2 w świetle dziennym i skłaniała się do 0.4.
2. Glony rosną sobie wesoło mimo podmianki i mimo dodania rogatka oraz gałęzatki. Nie ma żadnej zmiany po odjęciu CO2 i nawozu.

BTW:

1. Wspomnianego nawozu o którym mowa, na przestrzeni trzech dni trafiło około 3ml. Potem była jeszcze podmianka i od tamtej pory nawozu nie ma. Ja się nie znam, ale na moje oko to to nie jest jakaś wielka ilość.
2. Jeśli chodzi o dawkowanie Co2 poniżej 1ml - dawka była zmniejszana aby Vallisnerii nie szkodzić za bardzo.

Sprostowanie, bo mam wrażenie że niektórzy niedokładnie odczytali to co napisałem.
keo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt 03 lip, 2018 13:41

Re: Pytanie: śluzowiec / glon nitkowaty w nowym zbiorniku

Postprzez Aga » N 15 lip, 2018 11:10

1.Generalnie przy starcie akwarium nie daje się nawozów. Krewetkaria są bliższe akwariom low tech niż typowo roślinnym.
2. Ja bym przeczekała i wyłączyła światło całkowicie co najmniej przez kilka dni. Ale to takie moje wróżenie. Nie można podać komuś gotowej recepty, każde akwarium jest inne i trzeba je dobrze znać żeby odpowiednio reagować.
3. Nie licz na poprawę z dnia na dzień. Akwarium łatwo można zdestabilizować. Wyprowadzanie na prostą trwa o wiele dłużej.
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Pytanie: śluzowiec / glon nitkowaty w nowym zbiorniku

Postprzez Tasior » Pn 16 lip, 2018 06:29

Oj ludzie ludzie....
Jeżeli ktoś nawozi akwa i to nie tyci tyci lecz na całego to czemu doradzacie mu odstawienie nawozów z dnia na dzień? Teraz efekt jest jaki jest....
Ja nie wiem czy Ty to jeszcze jako tako odratujesz.... Musiałbyś pogadać z jakimś fachowcem od akwarii roślinnych takie które się nawozi. Tu większość z nas to krewetkomaniacy, my nie nawozimy a rośliny mamy takie, które tego nie potrzebują :D
Zrób większą podmianę wody, tak z 40-50% po 3-4 dniach znowu tak z 30%.
Ogranicz świecenie do 6h dziennie.
Na nitki najlepszym co może być jest ich usuwanie mechaniczne tzn szczoteczka do zębów i jedziesz + potas w dawce o połowe mniejszej niż zalecana... Lecz teraz to nie tylko masz problem z nitkami.
Jak następnym razem będziesz zakładał akwa to wal na PW to pomogę bądź poczytaj trochę forum, nie słuchaj znaFców z FB ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Pytanie: śluzowiec / glon nitkowaty w nowym zbiorniku

Postprzez Aga » Pn 16 lip, 2018 07:55

Fachowcy z facebooka widzieli w tym akwarium sinice...
Co złego widzisz w odstawieniu nawozwów kiedy jest tak mało roślin?
Zainteresowany dostał link na forum roslinyakwariowe i twierdził, że czytał...
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Pytanie: śluzowiec / glon nitkowaty w nowym zbiorniku

Postprzez raiders » Pn 16 lip, 2018 09:28

Ilość roślin nie ma nic do nawożenia, akwarium należy nawozić jak ma się wymagające rośliny i "mocne światło" jedno napędza drugie.
Masz dużo światła to fotosyntezy zachodzi szybciej rośliny zjadają nawozy z wody i powstają braki wtedy trzeba nawozić. To tak po krotce.

Teraz cos do autora tematu.

Bzdura totalna jest nawożenie anubiasa i nurzanca to są wolno rosnące rośliny cienia więc tym nawożenie robisz sobie kłopot masz za dużo makro i mikro w wodzie rośliny tego nie są w stanie przerobić to glony korzystają.
Napisz czym nawozisz i w jakich ilościach , testów na Po4 i no3 też widze że nie ma także lanie nawozu dla samego lania jest bez sensu i prowadzi do takiego stanu jak u ciebie a będzie jeszcze gorzej.

Kolejna sprawa eleocharis parvula do wzrostu potrzebuje min 0,5w /l światła i co2 bez tego to w najlepszym wypadku jest wegetacji..


Moja rada taka podawaj co2 24/24h co2 zakwasza wodę i stopuje glony a jest głównym budulcem roślin.
Podmien wodę ok 50 % aby pozbyć się nadmiaru nawozów.




Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Poprzednia strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości