Konfiguracja akwarium-pytania :)

Moderator: =Fresz=

Konfiguracja akwarium-pytania :)

Postprzez dale » Śr 16 sty, 2019 19:36

Czołem :)
Umyśliłem sobie kolejny projekcik, ale jako że ostatnie słodkie miałem kilka lat temu (przeszedłem na morskie, jako łatwiejsze i mniej stresujące), a chciałbym spróbować ponownie, mam kilka pytań.
Założenia baniaka są następujące:
-kostka 30x30x30
-światło - ledy - sprawdzony mix białych, niebieskich i czerwonych (pod rośliny i kolory - z allegro - działają)
-CO2 - dozowane z butli - wersja bez sondy pH - raczej nie odpuszczę na starcie, może potem - w praniu wyjdzie (poprzednie słodkie miały problemy z glonami, obecnie chcę postawić na przyrost zieleniny.
Sterownik do światła, temperatury itp.
Aquael FZN-2
Potrzebuję pomocy w niżej wymienionych kwestiach:

1. grzałka. Chciałbym wsadzić grzałkę do kaskady FZN-2. Mam do wyboru dwie - aquael easy heater 25W - woda będzie jej sięgała do połowy tarczy sterowania - nie wiem czy jest to wystarczający poziom wody, bo aquael nigdzie nie podaje tego, oraz mini grzałkę szklaną hagena 50 W. Ta wejdzie do kaskady, do poziomu linii wody jak zdejmę plastikową końcówkę i szkło będzie dotykało do plastiku.
Którą grzałkę byście Wy użyli w powyższej sytuacji, oraz, czy mogę grzałkę zasypać jakąś ceramiką - żeby komory nie marnować i przepływ wody wyrównać w obu komorach? Gąbka, rozumiem odpada z powodu nagrzewania się grzałki?
Zależy mi na schowaniu grzałki poza akwarium

2. Podłoże. Chciałbym aby obok krewetek rosły też rośliny... Które będzie stabilniejsze i które byście polecili?
Benibachi BLACK SOIL 5kg czy H.E.L.P. ADVANCED SOIL SHRIMP 3L. Nie zastanawiał bym się i brał benibachi, ale wydaje mi się że 5 kg może być za dużo do zbiornika a nie lubię marnować czy gromadzić resztek. Jak to wyglada obecnie, z perspektywy czasu i używania tych podłoży?
Chciałbym również zrobić kilka cm2 białego piasku kwarcowego - plażę, ale nie wiem czy jest sens, bo np. krewetki nie wyjda za nic na białe podłoże... ?

3 Rodzaj akwarium. Zależało by mi na zbiorniku zielonym. Z obsadą mieszaną - dwa trzy gatunki krewetek jednego rodzaju np. pandy i podobne (wiem, będą się krzyżowały, ale do puki nie powstaną szare - dla mnie Ok). No i do tego bojownik. Aby krewetki miały szanse na odchowanie choćby kilku sztuk z każdego miotu (ustabilizowana populacja), chciałbym zapewnić im dużo kryjówek przy dnie. Bojownik był by wpuszczony na końcu, po kilku tygodniach od wpuszczenia krewetek.
Co mogę zrobić aby zwiększyć szansę na utrzymanie populacji, przy założeniu że bojownik nie będzie tłukł dorosłych ?
Jak to wygląda z Waszej perspektywy?
dale
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2019 14:25

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości