54l - roślinno - mchariowo - krewetkowe

Moderator: =Fresz=

54l - roślinno - mchariowo - krewetkowe

Postprzez Zwierzu » Pt 08 kwi, 2011 19:09

Zakładam akwarium 54l z mocnym oświetleniem 2x24w - sylwania gro-lux i aquastar. Planowane są mchy w ilości dużej, rośliny typu mały henio, eleocharis, rotale i inne drobnolistne.

Mam problem z obsadą. Bardzo chętnie zainwestowałbym w CRki. Dzisiaj latając po sklepach zauważyłem CRki jak na moje oko + porównanie z tabelami z forum klasy A w cenie 12zł.
Jakie warunki powinienem spełnić dla tych krewet, aby czuły się dobrze w takim zbiorniku oraz ile powinienem ich wpuścić. Czy skupić się jedynie na CRkach, czy jakieś małe ryby stadne też będą mogły się znajdować w tym akwarium.

Czy w diltrze powinienem zastosować jakieś specjalne wkłady oraz czy jakieś liście ketapangu, dębu itp. muszą się znaleźć w tym zbiorniku.
Ostatnio edytowano Pt 08 kwi, 2011 19:11 przez Zwierzu, łącznie edytowano 1 raz
Zwierzu
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 03 kwi, 2011 00:04
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez wielebny » N 10 kwi, 2011 00:03

Witaj , jeśli zależy Ci an rozmnożeniu kreweci to nie trzymaj ich z rybami:) Generalnie Gradacje Cr do A wymagają stałych parametrów wody ph w granicach od 6 do 7.4 gh do 8 kh do 4 , co do wkłądów w filtrze napisz czy masz filtr odwroconej osmozy badz jakie masz ph wody w kanie, pamietaj ze w wodzie nie powinno byc miedzi ani żelaza.
Co do oświetlenia uważam ze bez nawozenia co2 zjedzą Twoj baniak glony , spokojnie by wystarczyło 24 wat badz troszeczke więcej .
Pozdawiam
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Postprzez Zwierzu » Pn 11 kwi, 2011 19:29

CO2 jest planowane. BUtla już stoi na miejscu.

Filtra RO nie posiadam, PH w kranie na poziomie 7.2
Zwierzu
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 03 kwi, 2011 00:04
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez wielebny » Wt 12 kwi, 2011 01:10

ooo idealnie ph:) a gh i kh na jakim poiomie? Jak kolega ma pytania prosze smialo pisac:)
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości