Karmidła automatyczne.

Moderator: =Fresz=

Karmidła automatyczne.

Postprzez KaBar » N 10 lip, 2011 09:58

Witam.
Z racji zbliżającego się urlopu :mrgreen: będę zmuszony zostawić krewetki bez opieki.
Czy ktoś z was używał takich urządzeń (automatyczne karmniki) i jak one się spisują, ewentualnie poproszę o linki do serwisu aukcyjnego z urządzeniami które z racji używania polecacie. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

P.S. Uprzedzając, nie mam komu zostawić baniaka aby mi dokarmiał (bo wiem że się takie odpowiedzi mogą pojawić). :roll:
Avatar użytkownika
KaBar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 28 mar, 2011 21:20
Lokalizacja: Mosina

Postprzez aquahobby1 » N 10 lip, 2011 22:10

Na jak długo je zostawisz bez opieki?
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez KaBar » Pn 11 lip, 2011 12:45

max do 10 dni
Avatar użytkownika
KaBar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 28 mar, 2011 21:20
Lokalizacja: Mosina

Postprzez KaBar » Pn 11 lip, 2011 17:32

nikt nie ma doświadczenia z tymi urządzeniami?? :-(
Avatar użytkownika
KaBar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 28 mar, 2011 21:20
Lokalizacja: Mosina

Postprzez =Fresz= » Pn 11 lip, 2011 20:12

Też jestem ciekaw i sam bym coś takiego kupił bo mnie np nie będzie miesiąc a mama mogła by tylko wodę co tydzień wymieniać heh


Ten ma ciekawy opis
http://allegro.pl/automatyczny-dozownik ... 87461.html


Tylko pytanie czy na przykład taki karmnik będzie wyrzucał po jednej kostce pokarmu mosury/"batmanki" co 2 dni? :roll:
Ostatnio edytowano Pn 11 lip, 2011 20:27 przez =Fresz=, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez radmac » Pn 11 lip, 2011 21:06

jeśli chcesz dozować "pokarm batmanki" po kostce to powinno być coś takiego
http://allegro.pl/automatyczny-karmnik- ... 98949.html
tylko drogo.
ja sobie sprawiłem eheim 3581 (zdarzają się dłuższe wyjazdy). ma dosyć duży pojemnik + wentylację tzn. jak się obraca to pompuje powietrze do komory delikatnie wypychając pokarm. I co dla mnie ważne, ma możliwość instalowania na brzegu akwa.
niestety, też nie tani.
radmac
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez aquahobby1 » Pn 11 lip, 2011 22:15

Nie pamiętam, jaki masz zbiornik, chyba tam są Red cherry, ale czy nie bezpieczniej by było w ogóle ich przez te 10 dni nie karmić. Nic im nie będzie, a masz pewność, że nie zapcha Ci się filtr, albo nie skoczą azotyny czy azotany, bo np. krewetki nie będą tyle jeść, i pokarm zacznie się psuć. Jak Cię nie ma, nie masz nad tym kontroli.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez KaBar » Śr 13 lip, 2011 05:38

aquahobby1, nie pamiętasz jakie mam krewetki bo nigdy nie pisałem o nich :mrgreen:
Może i masz racje ale wolałem zapytać się bardziej doświadczonych co o tym sądzą. Niestety oprócz radmac-a nie było konkretnych i merytorycznych odpowiedzi :-/
Niemniej dzięki za chęci. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
KaBar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 28 mar, 2011 21:20
Lokalizacja: Mosina

Postprzez radmac » Śr 13 lip, 2011 07:57

to jeszcze dorzuce trzy grosze, przygladalem sie tez karmnikowi SERA (URL=http://www.google.pl/search?q=karmnik+seRA&hl=pl&biw=1600&bih=1087&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=Z0AdTr2YDYjxsga3mMiyDQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBcQ_AUoAQ]LINK[/URL] ) ale ma mniejszy pojemnik niz EHEIM. na razie niby nie potrzebuje tak duzego, ale jak bedzie kiedys wiekszy wyjazd, to przynajmniej nie bede ganial za nastepnym.

dodatkow SERA ustawia sie "analogowo" wtykajac piny w zegar, a EHEIM elektronicznie (choc ustawianie karmienia co do minuty mija sie z celem), ale w EHEIM mozna ustawic tak, ze komora obraca sie dwa razy, podwajajac dawke. na moje 30l to mega za duzo, ale krewetki tak mnie urzekly, ze bede stawial wiekszy baniak na 110%.

ps. sorka za brak ogonkow, ale akurat teraz mam tylko öäå na klawiaturze :)
radmac
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 11:47
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości