kupno optiwhite

Moderator: =Fresz=

kupno optiwhite

Postprzez krzychu457 » N 01 kwi, 2012 07:20

Witam chce kupić niedługo akwarium optiwhite i znalazłem ciekawą aukcje http://allegro.pl/akwarium-full-optiwhi ... 17938.html . Jednak dowiedziałem się że to może być akwarium pilkington i silikon może nie wytrzymać po roku i moge zalać sąsiada. Więc chciałbym się zapytać o wasze opinie. Może ktoś z was kupił to akwarium i się powie mi czy jest warte polecenia. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Ostatnio edytowano N 01 kwi, 2012 07:26 przez krzychu457, łącznie edytowano 1 raz
45l Atya gabonensis, rośliny: wgłębka. filtracja: hbl-501, oświetlenie: Belka Ikola + LED, skały: dragon stone
Włocławek
krzychu457
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Cz 16 lut, 2012 17:07
Lokalizacja: Włocławek

Re: kupno optiwhite

Postprzez kubabuba » N 01 kwi, 2012 08:43

krzychu457 napisał(a):Witam chce kupić niedługo akwarium optiwhite i znalazłem ciekawą aukcje http://allegro.pl/akwarium-full-optiwhi ... 17938.html . Jednak dowiedziałem się że to może być akwarium pilkington i silikon może nie wytrzymać po roku i moge zalać sąsiada. Więc chciałbym się zapytać o wasze opinie. Może ktoś z was kupił to akwarium i się powie mi czy jest warte polecenia. Z góry dziękuje za odpowiedzi.


Nie "akwarium Pilkington" tylko szkło Pilkington. Jeżeli szkło ma certyfikat Pilkingtona ,to masz pewność że jest to prawdziwe OptiWhite , a nie np. Guardian lub coś innego niewiadomego pochodzenia... "i silikon może nie wytrzymać"-jeżeli szkło jest dobrze odtłuszczone i sklejone z zastosowaniem dobrego spoiwa , to nie ma prawa się rozkleić. Ja kleję zbiorniki na silikonie DenBrawen dedykowanym do akwa i nie miałem jeszcze przypadku aby się akwarium rozlazło. Podsumowując - jeżeli jest to Pilkington ,to się tylko cieszyć . I jeszcze mała rada , jeżeli zobaczysz gdzieś " Opti" w bardzo niskiej cenie ,to uważaj z zakupem ,bo albo szkło jest z "jumki" ,albo nie jest to OptiWhite.
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez aquahobby1 » N 01 kwi, 2012 09:23

Najlepiej, jak się akwarium widzi przed kupnem. Może być z dobrego szkła, klejone dobrym klejem, ale sklejone obskurnie, i źle oczyszczone z kleju, co psuje połowę efektu takiego zbiornika. Może też być gdzieś porysowane. Jedno jest dobre, że nie kupujesz w firmie krzak, i możesz reklamować, jakby co.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez belgrano » N 01 kwi, 2012 11:48

Cena za akwarium 63L strasznie drogie bo powinno wyjśc koło max 100zł. Chyba że to szkło nie wiem jest jaśniejsze czy bajer?
belgrano
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt 30 mar, 2012 15:31
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kubabuba » N 01 kwi, 2012 13:27

belgrano napisał(a):Cena za akwarium 63L strasznie drogie bo powinno wyjśc koło max 100zł. Chyba że to szkło nie wiem jest jaśniejsze czy bajer?

100 zł to koszt szkła i szlifu z polerką....a gdzie silikon ,robocizna ,benzyna ,podatki,zusy ..srusy....ehhh
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez mooha » N 01 kwi, 2012 15:34

belgrano napisał(a):Cena za akwarium 63L strasznie drogie bo powinno wyjśc koło max 100zł. Chyba że to szkło nie wiem jest jaśniejsze czy bajer?


jeżeli masz optiwhite 63litry za 100zł to ja poprosze od razu 10 sztuk :D

a poważnie to z optiwhite nie ma co oszczędzać, akwa nie kupuje się co 3 miesiące więc warto wydać te 50zł więcej a mieć pewność ze sklejeniem i np szlifowane krawędzie.
mooha
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 03 gru, 2011 11:52
Lokalizacja: Krakow

Postprzez krzychu457 » Śr 04 kwi, 2012 06:45

Naprawde dzięki za odpowiedzi. Kolega mi mówił żę szklo Pilkington to jest "pół jakości " normalnego optiwhite.Podobno jeszcze aby silikon nie puszczał to ściany które będą ze sobą klejone muszą znajdować się w odległości minimum 2mm.
Ostatnio edytowano Śr 04 kwi, 2012 06:46 przez krzychu457, łącznie edytowano 1 raz
45l Atya gabonensis, rośliny: wgłębka. filtracja: hbl-501, oświetlenie: Belka Ikola + LED, skały: dragon stone
Włocławek
krzychu457
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Cz 16 lut, 2012 17:07
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez kubabuba » Śr 04 kwi, 2012 13:12

krzychu457 napisał(a):.Podobno jeszcze aby silikon nie puszczał to ściany które będą ze sobą klejone muszą znajdować się w odległości minimum 2mm.


Ja kleję troszkę poniżej 2 mm i jeszcze nie miałem takiej sytuacji żeby coś się działo ze spoinami ,mowa o klejeniu bezwałkowym , bo jeśli idzie wałek to między szybami może być nawet mniej niż milimetr. Minimum 2 milimetry między krawędziami szyb zalecają producenci silikonów , inaczej nie uznają gwarancji w razie gdyby silikon puścił....ale wyobraż sobie teraz zbiornik OW szlify polerki i szparę 2-3 mm wypełnioną silik. , wygląda to co najmniej chu...steczkowo. Znam takich którzy kleją praktycznie na "zero" ,ale czy mieli jakieś reklamacje to nie wiem ,przecież nie będą się tym chwalić :lol:
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez michal.l » Śr 04 kwi, 2012 13:32

No właśnie brakuje nam jakiegoś dobrego szklarza na forum co by sklejał jakieś ładne kostki OW a nie to badziewie co w sklepach nam wciskają może bym zaprosił gościa jeżeli oczywiście zechce i administracja nasza szanowna się zgodzi :-D tu na forum więc pytam o zgodę :?:
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez kubabuba » Śr 04 kwi, 2012 16:30

michal.l napisał(a):No właśnie brakuje nam jakiegoś dobrego szklarza na forum co by sklejał jakieś ładne kostki OW a nie to badziewie co w sklepach nam wciskają może bym zaprosił gościa jeżeli oczywiście zechce i administracja nasza szanowna się zgodzi :-D tu na forum więc pytam o zgodę :?:


Myślisz że będzie zainteresowanie? Może będzie ,ale narobisz gościowi tylko pustej roboty ,bo będzie odpisywał na kilkanaście e-maili dziennie ,tłumaczył sprawy niemal oczywiste i nic z tego nie wyniknie.
Jakiś czas temu tu na Forum dałem ogłoszenie z dwoma kostkami na sprzedaż 64 i 43 litry.Podałem ceny jak dla Forumowiczów ,a nie dla obcych .Nie pamiętam dokładnie ile ceniłem mniejszą kostkę ,ale za większą chciałem 160 zł czyli jakieś 2/3 ceny sklepowej. Odpowiedz była typu: "za drogo!" :evil:
Kleję zbiorniki "po godzinach" robię to dla własnej przyjemności i przeważnie na konkretne zamówienie. Każdy zbiornik jest perfekcyjny , idealnie sklejony ,szkło jest docinane komputerowo ,a nie ręcznie,więc nie ma mowy o jakiś wystających szybach itp.,szlif i polerka , nigdzie nie wystaje silikon , kleję bezwałkowo .Każdy zbiornik wychodzi ode mnie czyściutki i wypolerowany.Każdy schnie przynajmniej tydzień...........i jeszcze drogo! No sorry....
Dlatego więcej nie ponowiłem ogłoszenia , ktoś chce kupić niech kupuje w sklepie ,zapłaci więcej i będzie zadowolony lub nie.
Nie odbierz tego postu żle ,nie mam na celu zniechęcania do konkurencji ,bo ja z klejenia baniaków na szczęście nie żyję ,mam inne żródło zarobku.Po za tym nie wysyłam zbiorników więc klientów mam raczej tylko lokalnych (Łódż i okolice). Pragnę tylko przy okazji Twojej propozycji uświadomić niektórych Forumowiczów ,że wysokiej jakości produkt musi kosztować ,nikt przecież nie klei baniaków charytatywnie
Na swoim łódzkim forum (ŁFA) mam wielu klientów i każdy jest zadowolony,bo wydał na zbiornik czasami troszkę więcej niż u szklarza, ale wie co ma..Czasami warto dopłacić kilka złotych i cieszyć się pięknym zbiornikiem , a nie kupić tanio i być rozczarowanym....
Żeby nie było ,że się wymądrzam i przechwalam,to jeśli ktoś chce, to może sprawdzić jakie są opinie lub zapytać o mnie (jestem tam pod nickiem Pabian).
Ostatnio edytowano Śr 04 kwi, 2012 16:43 przez kubabuba, łącznie edytowano 1 raz
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez michal.l » Śr 04 kwi, 2012 17:17

A to kojarzę cię kolego :-D

kubabuba napisał(a):Nie odbierz tego postu żle

a czemu tak niby mam odbierać :-)

kubabuba napisał(a):że wysokiej jakości produkt musi kosztować

w pełni się z tobą zgadzam :-)

kubabuba napisał(a):Żeby nie było ,że się wymądrzam i przechwalam,to jeśli ktoś chce, to może sprawdzić jakie są opinie lub zapytać o mnie (jestem tam pod nickiem Pabian).

potwierdzam czytałem opinie
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości