Nowy baniak

Moderator: =Fresz=

Nowy baniak

Postprzez Huee » Śr 18 lip, 2012 22:23

Witam otóż zamierzam zrobić nowy baniak (max 30l więc raczej będzie akwa 40x25) i tutaj mam pare dylematów . Otóż mam w shrimpsecie jeszcze 5l Ebi golda (lecz w baniaku była leczona ryba ,były wypławki kiedyś ) i się zastanawiam czy warto ryzykować z ponowny użyciem (ten shrimpset stoi już pusty z 2-3 miesiące tylko filtr jest wlaczony glonu sie narobiło niee było robionych PODMIAN w tym baniaku po tym jak stoi pusty ) czy lepiej zakupić nowe ?
Czy może lepiej kupić z 2-3litry (wiecie gdzie będę mógł jeszcze kupić na litry ebigolda?) czy może lepiej kupić coś nowego Shrimp Sand Aqua artu ?
W baniaku docelowe CR (na początek max gradacja A lub S)
Oświetlnie 11 w(moduł Aquela dosyć stary już świeci troche czasu lub mogę mieć belke 2x15 ,ale dla mnie to było ciemno z tą belką w akwa :} ) nie będę nawoził (boje się przy CR nawozić chyba ,że na samym początku by roślini troche ruszyły :] )
Obsada roślinna myślę znowu nad samymi mchami lecz jeśli macie jakąś fajną propozycję to piszcie :] . Ogólnie myślę nad max 3 gatunki mchu bo w końcu to będzie mały baniak

PS: http://plantagarden.pl/8-akwaria-opti-white czy naprawdę koszt dostawy to 5zł czy to jakiś błąd :D
Ogólnie słyszałem dużo opinii ,że Optiwhite nie opłaca się kupować przy grubości szkła mniejszej niż 6mm może ktoś się wypowie kto ma 4mm czy widać efekt . Bo jeśli na tej stornie jest tak tanio to może mała kosteczkę z opti 8l jeszcze by zakupić :] .
Ostatnio edytowano Śr 18 lip, 2012 22:25 przez Huee, łącznie edytowano 1 raz
Huee
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 13 cze, 2010 16:30

Postprzez Rafal.Kowalski » Pt 20 lip, 2012 00:38

Jak widzę parę wątpliwości masz, postaram się Ci pomóc je rozwiać:
* podłoże - Ebi Gold jest dobry i wielu hodowców go z powodzeniem stosuje, ale ja namawiam Cię do użycia Benibachi Black Soil, poleciła mi je Batman-ka i nie żałuję, doskonale trzyma parametry, stosuję je w kostce z CRkami A, S (w przyszłości wyższe gradacje)
* flora - mchy, mini pelia, subwasser na korzeniach, fragmentach kokosa
* zbiornik - zdecydowanie OW, obecnie wszystkie moje bańki to OW bo odszedłem zdecydowanie od floatu mówiąc krótko nie ma porównania (co do linku sklepu, który podałeś - koszt wysyłki to kurier 15 zł, kurier z pobraniem 25 zł, 5 zyla, które tu przytaczasz dotyczy zapewne wysyłki listem, a nie wyobrażasz sobie zapewne wysłania akwa listem za pomocą poczty :mrgreen: )
* dobrze byłoby wrzucić jakąś skałkę dostarczającą minerałów np BWS albo Shirakura
* woda RO+mineralizacja dobrym mineralizatorem :)
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Postprzez Rafal.Kowalski » Pt 20 lip, 2012 01:06

Ponieważ nie mogę już edytować więc będzie post pod postem za co sorki :oops:
* pominięta przeze mnie kwestia oświetlenia - też kiedyś używałem i byłem zwolennikiem lampek DecoLight, ale kiedy z czasem notoryczne przepalanie się modułów nasiliło się do tego stopnia, że osiągnęło "punkt kulminacyjny" czyt. zaczął trafiać mnie szlag :evil: wywaliłem je w diabły i zakupiłem małe zgrabne beleczki 2x8 W T5 w 2 długościach: do kostek 35x35x35 - 36cm, a do 40x25x30 - 42cm i spisują się dobrze, mchy rosną, tylko uwaga wymieniłem dedykowane do nich świetlówki T5 10 000 K na 6 500 K i jest git ;-)
Ostatnio edytowano Pt 20 lip, 2012 01:10 przez Rafal.Kowalski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Postprzez Huee » Pt 20 lip, 2012 13:21

W jakiej cenie ta beleczka i gdzie zakupiłeś?Moduł Aquela jest fajny z paru powodów dlatego go wybrałęm (cena nie trzeba na "raz" wydać 200-300zł na bele,dosyć ładna,wytrzymuje z 0,5roku-rok) Ogólnie raczej będzie Ebi (cenowo fajnie wypada :} może uda się kupić np 3 litry bo gdzieś sprzedawali po 1l i w ogóle wyjdzie tanio ;] )
JAkie masz grubości szkła w kostkach ?
Tak myślę na początku nawozić pare dni przed kupnem krewetek przestać (TAk robiłem wcześniej żeby ruszyło wszystko szybciej później przestałem tzn szło easycarbo,ferro i macro bodajże z Planta czegoś tam) czy lepiej nie ryzykować ?
Huee
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 13 cze, 2010 16:30

Postprzez spining133 » Pt 20 lip, 2012 18:59

Kup kolego nowe podłoże .
spining133
 

Postprzez Smithi » Pt 20 lip, 2012 19:39

Huee napisał(a):W jakiej cenie ta beleczka i gdzie zakupiłeś?


Widzialem te beleczki ostatnio w Nomi, razem ze swietlowka 6500K, byly w cenie cos kolo 24 zl. za sztuke.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Rafal.Kowalski » Wt 24 lip, 2012 22:23

Huee napisał(a):W jakiej cenie ta beleczka i gdzie zakupiłeś ?Moduł Aquela jest fajny[...]
JAkie masz grubości szkła w kostkach?


W sklepie internetowym z artykułami akwarystycznymi taka belka kosztuje ok 100 zł (w tym są już świetlówki, ale jak pisałem o barwie 10 000K, czyli raczej mało przydatne, chyba żeby ich użyć np. do oswietlenia jakiejś nanorafy :) ja, ponieważ brałem kilkanaście sztuk (oczywiście nie dla siebie tyle :-P ), wynegocjowałem satysfakcjonującą mnie cenę, a różnicę przeznaczyłem na zakup świetlówek T5 o barwie 6 500K. Beleczki te są fajnie wykonane, bez fuszerek, aluminiowe i co ważne z elektronicznym statecznikiem - nie ma denerwującego migotania przy zapłonie, grzania się nadmiernego no i pobór energii jest mniejszy (tu akurat przy tej mocy ma to małe znaczenie, ale przy większych świetlówkach i owszem :-P ).
Stwierdzenia, że "moduł Aquaela jest fajny" nie skomentuje, uczyniłem to już kilka postów wyżej.
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Postprzez Rafal.Kowalski » Wt 24 lip, 2012 22:31

Ponieważ nie mogę już edytować:
Moje zbiorniki sa ze szkła Full Opti o grubości 6 mm.
I jeszcze jedno - wiem, że młody pasjonat chciałby jak najmniejszym kosztem realizować swoje hobby, ale...zwyczajnie się tak nie da. Lepiej zaoszczędzić parę zł na jednym czy drugim nie wypitym piwku albo też nie kupionej grze, a to wszystko po to by zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i rozczarowań w związku z problemami jakie mogą wyniknąć przez taką oszczędność :idea:
Ostatnio edytowano Wt 24 lip, 2012 22:32 przez Rafal.Kowalski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Postprzez Huee » Śr 25 lip, 2012 18:00

Pewnie jak zrobię 30l z CR to nowe podłoże pójdzie ,ale coś się bardziej przymierzam na jedna kostkę 8l to tam już chyba to stare EBI wpakuje zwierząt tam nie będzie więc not problem :D


EDIT: Kostka 8l już przyszła podłoze Aqua nature pro Soli . Oświetlenie 9w Aqueal lub 11w lampka która posiadam z jakąś zwykła świetlówką . DO tego bede dawał Easycarbo i jeszcze jakieś nawozy .

Tylko problem co tam dać żeby dobrze wyglądało (rośliny :] )
Ostatnio edytowano Cz 02 sie, 2012 14:50 przez Huee, łącznie edytowano 1 raz
Huee
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 13 cze, 2010 16:30


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości