Początek krewetkowej mani? Pomoc początkującemu.

Moderator: =Fresz=

Początek krewetkowej mani? Pomoc początkującemu.

Postprzez prezes » Pn 27 sie, 2012 21:39

Witam serdecznie krewetko-maniaków!
Jako iż od roku mam wolne akwarium float 50x30x45 postanowiłem że założę małe krewetkarium. Jednak o ich hodowli nie wiem prawie nic.
Chciałbym dość prosty wygląd:
Na środku jeden większy konar porośnięty mchem tył delikatne roślinki,tło białe lub czarne, przód pusty, albo trawniczek.
Zacznijmy od początku:
mam pokrywę z jarzeniówką 14W
mam filtr zewnętrzny fluval 205- Nada się? Czy będzie zbyt mocny? Jakie wypełnienia? Stosować deszczownię?
co z napowietrzaniem/CO2 potrzebne czy nie?
Jakie polecacie podłoże/jakie pokarmy?
Woda RO czy kranówka? Stosować jakieś preparaty?
Jakie musi mieć parametry?
Jakie gatunki krewetek na początek?
Jakie mchy i roślinki polecacie przy takiej aranżacji?

Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź.
prezes
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 27 sie, 2012 20:49
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez bandzior85 » Pn 27 sie, 2012 22:27

zacznij od gatunków krewetek mało wymagających np Red Cherry, Yellow
te krewetki nie wymagają specjalistycznych podłoży tylko zwykły kwarcowy żwirek więc to masz już załatwione.
- kubełek fluvala raczej odpada (powciąga Ci młode krewetki) najlepszy będzie jakiś filtr wewnętrzny z dużą gąbką i napowietrzaniem - jak go dobrze zamaskujesz to nie będzie zbytnio szpecił
- CO2 odpuść zupełnie - nie będzie potrzebne
- dla Red Cherry i Yellow może być zwykła kranówka
- rośliny najlepiej daj mało wymagające: mchy np flame moss, willow moss, microsoria i cryptocoryny tym bardziej że masz lampkę 14W
- pokarmów dla krewetek masz całą gamę: hikari, jbl, tropical, Azoo, tetra a z droższych mosura, BWS, Ebi-Gold, Aqua Tropica
i to tyle na początek ode mnie ;-)
CR, CB, SW, Panda, King Kong, Wine Red, Blue Bolt
Pozdrawiam
Grzesiek
bandzior85
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 184
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 20:30
Lokalizacja: Gniew

Postprzez spining133 » Pn 27 sie, 2012 22:55

Coś zaszwankowało proszę usunąć .
Ostatnio edytowano Pn 27 sie, 2012 23:01 przez spining133, łącznie edytowano 1 raz
spining133
 

Postprzez spining133 » Pn 27 sie, 2012 22:59

205-yka będzie idealna , daj tylko prefiltr i deszczownice . Odpuść sobie roślinki . Wypełnienie kubła gąbka , ceramika i nic co ingeruje w parametry wody . Sukces w krewetkach to stabilne warunki biologiczne .
spining133
 

Postprzez bandzior85 » Wt 28 sie, 2012 08:39

spining133 napisał(a):205-yka będzie idealna , daj tylko prefiltr i deszczownice . Odpuść sobie roślinki . Wypełnienie kubła gąbka , ceramika i nic co ingeruje w parametry wody . Sukces w krewetkach to stabilne warunki biologiczne .


a to czemu bez roślin?
CR, CB, SW, Panda, King Kong, Wine Red, Blue Bolt
Pozdrawiam
Grzesiek
bandzior85
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 184
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 20:30
Lokalizacja: Gniew

Postprzez prezes » Wt 28 sie, 2012 13:40

Dziękuje panowie za odpowiedź.
Moja kranówa ze względu na wysokie PH i ogromną twardość zupełnie odpada, jedynie mieszana z wodą z RO. Stąd pytanie jaka jest najlepsza (jakie parametry) dla krewetek? Jaka będzie najlepsza temperatura?
Jeżeli chodzi o filtr to myślę że fluval jest spoko, tylko tak jak napisał spining133, zastosuje pre-filtr i deszczownię.
Dać na dno lepiej drobniejsze kamyszki(żwirek kwarcowy 3-4 mm) czy piaseczek?
Czy dla krewetek potrzebne są jakieś specjalne kamienie?
Dzięki za odpowiedź.
Ostatnio edytowano Wt 28 sie, 2012 13:42 przez prezes, łącznie edytowano 1 raz
prezes
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 27 sie, 2012 20:49
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez bandzior85 » Wt 28 sie, 2012 14:04

może faktycznie kubełek będzie ok, nie wiem nie mam z kubełkami doświadczenia
co do wymagań poszczególnych krewetek to poszukaj sobie w necie, jest tego pełno, nie ma sensu tu tego wypisywać
piasek według mnie nie jest dobrym rozwiązaniem, szybko się syfi i zamula, lepszy jest drobny kwarcowy żwirek, krewetki nie potrzebują żadnych specjalnych kamieni chyba że chodzi Ci o skałki mineralne ale to możesz sobie darować na początek, lubią zatem kryjówki w których mogą się od czasu do czasu schować - zwłaszcza samice z jajami
CR, CB, SW, Panda, King Kong, Wine Red, Blue Bolt
Pozdrawiam
Grzesiek
bandzior85
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 184
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 20:30
Lokalizacja: Gniew


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości