SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Moderator: =Fresz=

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez Tasior » Pn 07 sty, 2013 07:27

Cały ten cykl trwa za długo... Te podłoża mają to do siebie, że woda jest klarowna w akwarium. Owszem występuje zmętnienie wody ale max 1-2 doby. U Ciebie powinna być już woda kryształ. Tym bardziej, że podłoże sie rozpadło jak piasek. Ja obstawiam winę podłoża.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez =Fresz= » Pn 07 sty, 2013 10:05

Ewidentnie coś nie tak jest z tym podłożem. Kupiłeś zamkniętą paczkę? podłoże było suche czy lekko wyczuwalna wilgoć?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez olliebollie » Pn 07 sty, 2013 13:28

Woda była juz całkiem ok, kiedy wstałam rano. Poczekam na efekty do momentu aż wrócę z pracy to prześlę jakieś zdjęcie żebyście ocenili sytuację. Wszystko zaczęłam od du.. Strony to fakt, nie mam całej aranżacji w akwa a powinnam to zrobić jeszcze na sucho. Wczoraj kiedy wsadziłam korzeń wszystko zaczęło się unosić i zamuliłam akwa na nowo. Boję sie teraz tam cokolwiek wsadzać jak ma to tak wygladać. Ucze się ba błędach, dobrze że nie mam jeszcze krewetek.
Mam jeszczę dużo pracy żeby uzyskać idealne parametry wody i je utrzymać, licze że za dwa mce może uda mi się wpuścić krewetki...? :)
Ostatnio edytowano Pn 07 sty, 2013 13:32 przez olliebollie, łącznie edytowano 1 raz
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszczagdy się jest rybą.
Avatar użytkownika
olliebollie
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): N 06 sty, 2013 10:55
Lokalizacja: Northampton

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez pellepil » Pn 07 sty, 2013 13:31

Nie lepiej zlać tą zamuloną wodę , zrobić aranżację i powoli wężykiem zalać nową wodą (ro).
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez Tasior » Pn 07 sty, 2013 14:03

olliebollie napisał(a):Wczoraj kiedy wsadziłam korzeń wszystko zaczęło się unosić i zamuliłam akwa na nowo. Boję sie teraz tam cokolwiek wsadzać jak ma to tak wygladać. Ucze się ba błędach, dobrze że nie mam jeszcze krewetek.
Mam jeszczę dużo pracy żeby uzyskać idealne parametry wody i je utrzymać, licze że za dwa mce może uda mi się wpuścić krewetki...? :)


No właśnie nie ma to tak wyglądać, bo jakby to tak wyglądało, że obojętnie co wkładamy do akwarium i mamy tam jeden wielki syf, muł i mgłe to nikt by się w to nie bawił... skoro po wsadzneiu samego korzenia znowu masz mętną wodę to nie baw się z tym podłożem bo nie ma sensu. Od samego początku jest coś ewidentnie nie tak co już powoli nie tylko ja sugeruje ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez olliebollie » Pn 07 sty, 2013 22:23

Moja woda w akwa wygląda już klarownie a parametry przedstawiają się następująco :
Ph - 6.2
No3- 0
No2- 0.25
Aminia- 0.25
Po4- 0
Cu-0
Co2- 20mg/l
TDS- 224

Co do Gh i Kh to nie wiem, czekam na testy, ale podejrzewam ze Kh wynosi 1-2.
Akwa utrzymuję w granicach 24st C.

Nie zaobserwowałam rozdrobnionego granulatu, nie wiem co się z nim stało, prawdopodobnie opadł na dno. Akwa nie jest spełnieniem moich marzeń, ale poczekam kilka tygodni do momentu aż Fissidens fontanus obrośnie mi górną powierzchnię korzenia, poczekam również co na to powie wgłębka wodna, którą zasadziłam na kratce.
Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem posadze kilka dodatkowych plantów i wzbogacę akwa dodatkowymi elementami.

Dziękuję wszystkim za dobre rady!
Zdecydowałam, że zostane przy tym podłożu na jakiś czas bo wygląda estetycznie i mam nadzieję, że pozytywne opinie o nim się potwierdzą.
Uważam, że moje amatorskie podejście do sprawy wywołało taką "burzę" w akwarium i tym samym dało mi nauczkę że akwarystyka wymaga cierpliwości :mrgreen:
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszczagdy się jest rybą.
Avatar użytkownika
olliebollie
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): N 06 sty, 2013 10:55
Lokalizacja: Northampton

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez pellepil » Pn 07 sty, 2013 23:05

Mała rada , jak już kupisz krewetki to wywal CO2 z baniaka.
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez jabluszko520 » Pn 07 sty, 2013 23:12

Fajny korzeń, daj więcej fotek :-P
akwa estetyczne, podoba mi się
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez olliebollie » Pn 07 sty, 2013 23:42

jabluszko520 napisał(a):Fajny korzeń, daj więcej fotek :-P
akwa estetyczne, podoba mi się


Jasne że dodam ale nie teraz :) nie ma czym się chwalić na chwilę obecną. :roll:
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszczagdy się jest rybą.
Avatar użytkownika
olliebollie
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): N 06 sty, 2013 10:55
Lokalizacja: Northampton

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez spining133 » Wt 08 sty, 2013 09:24

Nadal coś nie tak , napisałaś przewodność 224 tds , miałaś chyba na myśli mikrosimensy , chodzi o to , że takie nie precyzyjne informacje wprowadzają w błąd .
spining133
 

Re: SHIRAKURA zamulone akwarium ZDJĘCIA

Postprzez olliebollie » Wt 08 sty, 2013 10:27

spining133 napisał(a):Nadal coś nie tak , napisałaś przewodność 224 tds , miałaś chyba na myśli mikrosimensy , chodzi o to , że takie nie precyzyjne informacje wprowadzają w błąd .


Miałam na myśli 224 ppm (parts per million) ilość rozpuszczonych substancji.
TDS nie jest miernikiem przewodności, określanych w simensach.
Muszę jednak kupić miernik przewodności.
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszczagdy się jest rybą.
Avatar użytkownika
olliebollie
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): N 06 sty, 2013 10:55
Lokalizacja: Northampton

Poprzednia strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości