[20L] MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Moderator: =Fresz=

[20L] MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Postprzez pierre » So 19 sty, 2013 12:24

Pierwsze akwarium jakie miałem było wymiarów chyba 32x34x24 taka jakaś niska kostka. Zmieścił się w niej filtr, grzałka i... niewiele więcej.
Zdjęcia robione telefonem se d750i jakieś 7 lat temu, więc proszę, nie przerażajcie się.

Obrazek

Jakieś życie jednak tam się rozwinęło. Nie miałem żadnego pojęcia o tym, że woda musi miec jakieś tam parametry, że musi dorzewać itp. Co jakiś czas podmieniałem wodę, jednak związane to było głównie z ubywaniem jej, czyli raczej takie dolewki. Nigdy nie miałem zamiłowania do gupików, dlatego też wyszukiwałem w miarę możliwości jakieś dziwne stworzenia. Na początku zaczęło się niewinnie, jakieś tam molinezje, kirysek.

Obrazek

Następnie (to chyba otosek) no i oczywiście bojowniki.

Obrazek

Ślimaczor.

Obrazek

Gurami raczej się nie przyjęło.

Obrazek

Glonojad.

Obrazek

Cudaczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strasznie delikatne stworzenia, może źle je chowałem, ale sam ich wygląd jest bardzo delikatny i urzekający.

A to pierwszy domek moich stworzeń. Co prawda, jak coś tam się zakitrało, to ciężko było obserwować, ale wiem, że znakomicie się tam czuły.

Obrazek

Tak to oto wyglądały początki moje.

Aha, był też rak w tym akwarium, ale to chyba jakoś przed tym wszystkim, bo widzę, że dno jest z samego zwirku.

Obrazek
Ostatnio edytowano Wt 22 sty, 2013 17:17 przez pierre, łącznie edytowano 1 raz
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: [10L] MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Postprzez spiek » So 19 sty, 2013 12:59

Człowieku ty to wszystko trzymasz w 10L?
spiek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 06 gru, 2011 12:57

Re: [10L] MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Postprzez pierre » So 19 sty, 2013 13:53

Trzymałem, kilka lat temu. Gdy glonojady podrosły trochę i naszła mnie chęć, stworzyłem nowy projekt. Nie powiem, że po powiększeniu zbiornika zwiększyła się populacja, bo nowy zbiornik robiłem pod konkretną zachciankę. Tyle, że nie udało mi się zrealizować marzenia zdobycia atii ganonensis. bo w ówczesnych czasach sklep zoologiczny nie chciał mi jej sprowadzić.
Wieczorem postaram się opisać, jak wyglądał kolejny mój projekt.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: [10L] MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Postprzez spiek » So 19 sty, 2013 15:11

pierre_real napisał(a):Trzymałem, kilka lat temu. Gdy glonojady podrosły trochę i naszła mnie chęć, stworzyłem nowy projekt. Nie powiem, że po powiększeniu zbiornika zwiększyła się populacja, bo nowy zbiornik robiłem pod konkretną zachciankę. Tyle, że nie udało mi się zrealizować marzenia zdobycia atii ganonensis. bo w ówczesnych czasach sklep zoologiczny nie chciał mi jej sprowadzić.
Wieczorem postaram się opisać, jak wyglądał kolejny mój projekt.


Nie wiem w jaki sposób ta odpowiedz ma się do mojego pytania
spiek napisał(a):Człowieku ty to wszystko trzymasz w 10L?

,ale w 10L nie można trzymać tych ryb.
Nie powiem inaczej w 10l nie powinno trzymać się żadnych ryb.
spiek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 06 gru, 2011 12:57

Re: [10L] MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Postprzez drink20 » So 19 sty, 2013 15:38

Zwłaszcza gurami całujące, ta ryba dorasta do naprawdę dużych rozmiarów. Mam nadzieje że ten nowy projekt będzie z głową zrobiony.
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Re: [10L] MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Postprzez jabluszko520 » So 19 sty, 2013 17:40

spiek napisał(a):Człowieku ty to wszystko trzymasz w 10L?


A ja zrozumiałam z tekstu, że to akwa miało miejsce bytu 7 lat temu.

A teraz autor będzie opisywał baniaczek też założony jakiś czas temu ale następny po nim. Tylko nie wiem czy nadal go ma, czy już nie...?
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Re: [10L] MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Postprzez pierre » So 19 sty, 2013 18:09

Ciąg dalszy w części prezentujemy krewetkaria, bo tam lepiej pasowało.: viewtopic.php?f=5&t=4676#p40492
Oczywiście ów temat jest nieaktualny jak koleżanka zauważyła. Następne akwarium powstało po części też dlatego, że Glonojadki podrosły i zaczęły się rozpychać.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: [20L] MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Postprzez pierre » Wt 22 sty, 2013 17:22

Ale dałem plamę, to było akwarium 20litrowe. W sumie to podałem wymiary i przy takich 10L to nie byłoby nawet zalanie do połowy.
A tak na marginesie, to zamierzam je reanimować i... nie wiem co z tego wyjdzie.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości