krewetkarium od podstaw

Moderator: =Fresz=

Re: krewetkarium od podstaw

Postprzez ewwa » Wt 29 sty, 2013 14:08

jasne, jesli dorwe coś w piątek na giełdzie podziele się
ewwa
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): So 26 sty, 2013 14:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: krewetkarium od podstaw

Postprzez Rafal.Kowalski » Wt 29 sty, 2013 19:06

Azmadan napisał(a):
Rafal.Kowalski napisał(a):dlaczego bazalt?

To może ja odpowiem...
Pamiętałem z dawnych czasów że podłoża powinno być 5-8cm... przeliczyłem powierzchnię dna i wysokość podłoża od 55x40x5 do 55x40x8 i wyszło mi 11-18 litrów...
gdzieś znalazłem przelicznik litrów na kg ;-) i wyszło mi że potrzebuję około 15k. [...] Na forach poczytałem o podłożach aktywnych i przeliczyłem ile kosztują... i jak mi wyszło że za podłoże mam dać ponad 200zł... to gdzieś znalazłem że bazalt jest dobry, nie zmienia parametrów wody... itp ;-P
więc zamówiłem na allegro 8 worków 2kg :-P


Czyli jednak koszty, szkoda :-?

Azmadan napisał(a):[...] i powinienem z nieaktywnych jak już kupić czarny żwir kwarcowy...


A widzisz :-P prawidłowa konkluzja
Ewcia sorki za OT :oops:
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Re: krewetkarium od podstaw

Postprzez ewwa » Śr 30 sty, 2013 12:03

Nie ma sprawy ;)
zastanawia mnie jednak nadal kwestia tego bazaltu... bo nigdzie nadal nie znalazłam żadnej przypowieści o przeciwwskazaniach, no poza tym forum... a jak tyczy się to lawy? Jako że wczoraj na własne oczy spotkałam się z podłożem z lawy w formie żwiru- i powiem nawet ładnie to wygląda- chociaż ja przy tym co mam, już z lawą mieszać nie będę ;)

i może znajdzie się tutaj jakaś doświadczona osoba w kwestii mchów- jakie poza javą nie są wymagające, a przy tym ładnie się prezentują- bo fakt, zawsze można zawitać do planticy, ale nadal nikt tam mi nie odpowie jakie mchy będą dla mnie odpowiednie.
No i kwestia CO2 w płynie- czy podawać od początku, czy się wstrzymać, czy wszystko zależy od rodzaju roślin i parametrów wody?
ewwa
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): So 26 sty, 2013 14:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: krewetkarium od podstaw

Postprzez pierre » Śr 30 sty, 2013 12:23

ewwa napisał(a):Nie ma sprawy ;)
zastanawia mnie jednak nadal kwestia tego bazaltu...

sam się nad tem zacząłem zastanawiać i znalazłem coś takiego

Bazalty są zwykle bogate w związki MgO oraz CaO, a jednocześnie ubogie w związki takie jak: SiO2, Na2O i K2O w porównaniu z innymi skałami wylewnymi. Skład chemiczny typowego bazaltu przedstawia się następująco:
SiO2 — 45-55%
Al2O3 — 14%
CaO — 10%
FeO — 5-14%
MgO — 5-12%
związki zasadowe — 2-6%
TiO2 — 0,5-2%

Mowa tu o typowym bazalcie w nietypowym może być więcej niespodzianek.

Co do mchów to zgłoś się do fresza.

A CO2 w płynie, to sobie odpuść narazie, zobacz jak będzie wszystko śmigało z minimum chemii. CO2 rośliny same produkują gdy nie mają światła mi się wydaje, więc bardziej ma tu znaczenie dobrania czasów świecenia.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: krewetkarium od podstaw

Postprzez Bard » Śr 30 sty, 2013 12:43

Java ma to do siebie że rośnie totalnie...bez ładu i składu ale za to jest banalna w uprawie.

Natomiast ja bym się zastanowił nad weeping-iem, który moim zdaniem jest jednym z najładniejszych jakie istnieją
Dopełnił bym takie coś jeszcze creepingiem, ewentualnie christmassem i gotowe.

A co do CO2 w płynie to zdania są podzielone, jest wiele przypadków że więcej one szkodzą niż pomagają, a rzeczywistych efektów tak właściwie nie widać.
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości