Bezpieczny restart - co można uratować

Moderator: =Fresz=

Bezpieczny restart - co można uratować

Postprzez piasio » Wt 17 gru, 2013 23:05

No cóż moje pierwsze akwa to suma wszystkich błędów. Historia jak z biblji.. plaga za plagą..
Najpierw wypławki i nicienie..zgony, potem brunatnice a dziś widzę ze i krasnorostów się dorobiłem.
No więc teraz pytanie czy coś z tego zbiornika da się uratować tak aby nie przenieść syfonu do nowego zbiornika.
Korzenie zakładam ze da sie wygotować.. podłoże beni ma 3 miechy trochę tam jest tego więc też spróbuję wypalić w piekarniku. Ale co z krewetami i roślinami ?
Czy kuracja kwaskiem załatwi krasnorosty ? Mam ładny kawał mini pelii który chciałbym uratować.. krasnorosty na niej nie rosną..
A co z krewetami.. ich nie ma jak zdezynfekować..
54L Razbora Galaxy & Red Cherry
Avatar użytkownika
piasio
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 152
Dołączył(a): So 17 sie, 2013 10:30
Lokalizacja: Plewiska/Poznań

Re: Bezpieczny restart - co można uratować

Postprzez aquahobby1 » Wt 17 gru, 2013 23:40

Wszystko da radę zrobić bez restartu. Ale trzeba działać po kolei i systematycznie. Ustalić priorytety, i po kolei realizować. PS. szkoda podłoża aktywnego. :-)
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bezpieczny restart - co można uratować

Postprzez piasio » Wt 17 gru, 2013 23:53

Wszystko da radę zrobić bez restartu. Ale trzeba działać po kolei i systematycznie

A więc co czynić ?
Ilość robali w ostatnich dniach faktycznie spadła na łeb na szyję..
Brunatnice też w zasadzie wystarczyło wyczyścić i na rośliny raczej nie wchodzą.. no ale te krasnorosty to chyba będzie problem z którym ciężko będzie wygrać. Puki co wlazły tylko na mchy i korzeń.. dramatu jeszcze nie ma.
Do baniaka powędrowały szyszki i dodatkowy ketapang aby ph obnizyć z 6 do 5.5
No i zmniejszyłem prąd wody bo była pralka..
54L Razbora Galaxy & Red Cherry
Avatar użytkownika
piasio
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 152
Dołączył(a): So 17 sie, 2013 10:30
Lokalizacja: Plewiska/Poznań


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości