Regał

Moderator: =Fresz=

Regał

Postprzez Nagus07 » Pt 09 maja, 2014 13:20

Witam.
Jestem Przemo, 26 lat. Mieszkam na Śląsku w bloku (1piętro) - Wola(k.Pszczyny).
Od paru lat interesuję się akwarystyką. Posiadałem akwarium 50l red cherry oraz 33l White Pearl.
Przez ostatnie 3 tygodnie czytam forum, zbierając wiedzę na temat krewetek bo na tym chcę się skupić. Mam zamiar postawić regał 6-8 zbiorników.

Opis z grubsza:

ZBIORNIKI: 40x30x25 30l Full OptiWhite
OŚWIETLENIE: Aquael Decolight Sunny 11W = 400zł
FILTRACJA: Aquael Pat mini 4w z gąbką 10/7 = 250zł
PODŁOŻE: benibachi black soil normal fulvic
Dekoracje: Korzenie, kokosy + szyszki Olchy,liście dębu
WODA: 100% RO

Dobre opinie słyszałem na forach o tych regałach. Skoro 8 baniaków (po 2 na półkę) to rozumiem skupić się na tym zestawie HARD?
Ile może ważyć 30l akwarium wraz ze sprzętem, wodą itd? Maksymalnie do 50kg?
http://allegro.pl/listing/listing.php?d ... d=11053716

Czy opłaca się w/w oświetlenie i filtracja czy tańszym i lepszym rozwiązaniem będzie belka oraz hamburgi?
Nagus07
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 71
Dołączył(a): So 07 mar, 2009 12:10
Lokalizacja: Wola woj. śląskie

Re: Regał

Postprzez Kaledon » Pt 09 maja, 2014 13:26

Za takie pieniądze mam regał pospawany, pomalowany proszkowo i wyglądający o wiele lepiej niż to co prezentujesz.
Oświetlenie- lepsze będę belki (weź pod uwagę, że jeśli przyjmiesz postawę miłośników roślin) to świetlówki wymienia się co pół roku ;-) Ja osobiście wole ledy - ładniejsze światło i lepiej penetruje wodę.
Reszta to sprawa gustu i/lub chęci zrobienia coś samemu
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Regał

Postprzez kaboom » Pt 09 maja, 2014 18:19

Mam 2 regały Marbo z serii Hard, ocynkowane. Ocynk może wygląda słabiej ale jest lepiej zabezpieczony antykorozyjnie niż jakiekolwiek malowanie. Plus tych regałów jest taki że dość łatwo je wypoziomować i są bardzo stabilne.
Kaledon, nie każdy ma możliwość pospawania regału na miejscu a przy większych gabarytach to spawanego możesz nie zmieścić do mieszkania, no i tu masz gwarancję na wytrzymałość i to dużą, przy własnoręcznym spawaniu zawsze coś można sknocić tym bardziej jeśli się nie robi tego często.

Światło, u mnie sa moduły ledowe 2x 2.5W na każde akwarium 50l i wystarcza nawet połowa tego.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Regał

Postprzez Kaledon » Pt 09 maja, 2014 19:22

Ja jednak zostanę zwolennikiem pospawanego regału. Nic nie jest w stanie ugiąć mi półki. I jak ktoś widział moje maleństwa to może porównać wygląd do takich składanych. Dla mnie estetyka jest równie ważna co wytrzymałość ;-)
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Regał

Postprzez Nagus07 » Pt 09 maja, 2014 19:31

Więc światło zrobie LEDowe. Nigdy takiego jeszcze nie miałem więc muszę o tym poczytać. Co sądzicie o takim zestawieniu.
Regał: http://allegro.pl/marbo-regal-metalowy- ... 92573.html" target="_blank"
5 półek, dolna przeznaczona na zabudowę pod pokarmy itd; 3 półki przeznaczone na 9 baniaków(45x25x25), górna półka wolna.
Ustawienie było by takie: http://podforak.rzeszow.pl/upload/11594964167.jpg" target="_blank"

Czy ten regał wytrzyma? Czy lepiej brać nośność 500kg?

Drugie pytanko czy opłaca się robić taką filtrację
http://img834.imageshack.us/img834/2759/wro10rt3.jpg" target="_blank"
czy lepiej po prostu do głowicy dokupić większą gąbkę?
Ostatnio edytowano So 10 maja, 2014 12:27 przez Nagus07, łącznie edytowano 3 razy
Nagus07
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 71
Dołączył(a): So 07 mar, 2009 12:10
Lokalizacja: Wola woj. śląskie

Re: Regał

Postprzez kaboom » Pt 09 maja, 2014 19:38

Ja mam wersję 500 kg i jest stabilna, nie wiem czy pod akwaria wziąłbym mniejszą nośność. Różnica w cenie jest ale jak Ci strzeli kilkaset litrów wody to będzie nieciekawie. Zdjęcie z filtrem się nie otwiera więc cieżko coś napisać. ja mam hamburgi narożne i mam nadzieję, że będą się sprawować dobrze przez długi okres czasu.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Regał

Postprzez Nagus07 » So 10 maja, 2014 12:24

Trochę czytałem o hamburgach. Myślałem dać do narożnika głowicę filtra, w około gąbka. Tylko czy to nie to samo nakładając na głowice większą gąbkę?

Zaryzykuję i kupię regał 300kg, może płyty wymienię na OSB i zabezpieczę przed wilgocią, pod każdą płytę dołożę ze dwie poprzeczki, regał przykręcę do ściany. Oświetlenie zrobię LED, pompki bez zmian (Pat mini z gąbką 10/7 ). 6 baniaków, nie ma co ryzykować, tym bardziej że to pierwszy taki projekt.

PS. link wyżej poprawiony
Nagus07
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 71
Dołączył(a): So 07 mar, 2009 12:10
Lokalizacja: Wola woj. śląskie

Re: Regał

Postprzez tomek.b » So 10 maja, 2014 13:39

Nie będziesz miał jak zamontować takiej gąbki do Pat-mini.
No chyba ze chcesz filtr z gąbką postawic bezposrednio na podłoże lub zrobić jakąś redukcję aby odsunąć gąbkę od sciany albo odciąć kawałek gąbki z jednej strony.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Regał

Postprzez Dakota » Wt 13 maja, 2014 10:04

Mam oświetlenie LED (na diodach Power LED - moim zdaniem lepsze od pasków) domowej roboty, w razie pytań chętnie pomogę.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość