Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Moderator: =Fresz=

Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez bibu26 » N 17 maja, 2015 13:19

Witajcie planuje kupić regał hard 5 pólek 200x100x50 500kg udźwigu na półkę na krewetkaria.
Problem jest w tym że chciał bym na drugiej półce wstawić akwarium na całej powierzchni ok 250L 100x50x50 dał bym pod niego blat kuchenny 2.5cm i cały regał przykręcił do ściany, a pod nim i nad zbiornikiem chciałbym na pułkach po 3 krewetkaria szerokość 33cm.

Powiedzcie czy to będzie się trzymało kupy?? czy coś dodatkowo zrobić aby było w takiej konfiguracji wszystko zmontować. i powiedzcie jeszcze czy krewetkaria zrobić na 33cm tak aby stały na całym blacie czy zrobić na 30 aby były szpary między kątownikami.
bibu26
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 22:29

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez Boomer » N 17 maja, 2015 13:24

Spawany zdecydowanie solidniejszy i przede wszystkim pewniejszy.
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez Inc0gnit0 » N 17 maja, 2015 16:21

Moze i spawany regał pewniejszy ale jak go wnieśc na 3 pietro bo spawanie w mieszkaniu to średnipomysł ;) taki składak jak z seri hard łatwo wnieść i zmontować na miejscu a nosność półki 500kg jest sporo wieksza niz jest potrzebna dla akwa 250l zalanego woda i podłozem (nie powinno przekroczyc 350kg wiec ;) . Akwaria tak rozstaw zebyś miał mozliwośc wyciągniecia z pułki kazdego tak bedzie wygodniej ci robic restarty jesli zrobisz zbyt ciasno baniaki zeby wyciagnac któres skrajne bedziesz musiał wpierw wyciagnac środkowe ( no chyba ze bedzie opcja na boki z nimi wyjechać
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez bibu26 » N 17 maja, 2015 18:05

Spawany to średnio widzę chodziło mi o konkretny regał hard bo przynajmniej nie będę obudowywał bo chciałbym czarny i będzie pasował do pokoju. a czy to tak strasznie przeszkadza wyciąganie środkowych akwariów aby zrobić restart ??? myślę że ładniej by wyglądało jak by nie było tyle miejsca po bokach.
bibu26
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 22:29

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez Inc0gnit0 » N 17 maja, 2015 18:49

Przekonasz sie sam :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez kaboom » N 17 maja, 2015 19:06

Te regały są bardzo dobre, nic nie musisz dodatkowo podstawiać pod baniak, standardowa półka wystarczy, byle by akwarium stało na metalowych łącznikach z przodu i tyłu, ja polecam zrobienie baniaków aby nie wchodziły za ranty, sam tak mam i teraz widzę problem w razie restartu, inna opcja i znacznie ładniejsza jeśli zależy Ci na estetyce to jeden baniak podzielony na 3, znacznie lepiej to wygląda niż trzy osobne, mam tak na wystawce w sklepie i jest naprawdę OK. Po co Ci 5 półek ? cztery w zupełności wystarczają, zostaw sobie minimum 20 cm od końca baniaka do dolnej krawędzi półki powyżej, 15 cm jest zdecydowanie za mało. Dawanie baniaków na sam dół to także nie najlepszy pomysł, wszystko przy nich robi się na leżąco, łącznie z oglądaniem krewetek. Podsumowująć, kup ten regał w wersji 4 półkowej, możesz wykorzystać max 3 półki na postawienie baniaków.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez bibu26 » N 17 maja, 2015 19:10

w sprawie półek przemyślałem i przeliczyłem sobie to faktycznie masz rację 4 wystarczą.
bibu26
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 22:29

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez Boomer » N 17 maja, 2015 21:52

200x100x50 to nie jest aż taki kolos żeby wniesienie go na 3 piętro stanowiło jakiś ogromny problem.

Napisałem, że lepiej spawany bo jak widzę skręcane regały z kątowników to zaraz mam wizję powodzi.
Może te w wersji hard są faktycznie solidniejsze, chociaż jak porównywałem z tymi do 300 kg(w wersji mocniejszej) to różnice są subtelne.

Z tą mniejszą ilością półek i miejscem na grzebanie w baniaku również bym polemizował.
Dla mnie spokojnie 12 do 15 cm jest wystarczające, a dół zawsze warto wykorzystać np na odpad z selekcji czy zbiorniki dla samiczek(rzadziej się tam zagląda).
Fakt oglądanie z pozycji leżącej jest kłopotliwe ale zawsze to 2-3 zbiorniki więcej :)
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez kaboom » Pn 18 maja, 2015 11:42

Boomer masz rację, wszystko się da zrobić ale ten regał przychodzi do odbiorcy w dwóch zgrabnych paczuszkach, w razie przeprowadzki także łatwo go złożyć i przetransportować w dowolnej osobówce, co do porównania ze słabszymi regałami to powiem Ci że nie ma żadnego. Po pierwsze jest z 2mm stali, nogi są jednoczęściowe, po skręceniu naprawdę jest stabilny a dodatkowo minimalna możliwość wypoziomowania za pomocą śrub tez robi robotę, u mnie na 100cm stoi jakieś 700 litrów wody + szkło i podłoża, dodatkowo po zalaniu we dwóch siedzielismy z kumplem na górze, nic się nie działo, podobnie jest na 150cm, tylko tam jest ponad 1000l wody. Dodatkową zaletą skręcanego jest dowolność w regulowaniu wysokości półek.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez Boomer » Pn 18 maja, 2015 21:03

Skoro tak, to niech chłopak stawia, zalewa i chwali się na forum :)
Boomer
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 83
Dołączył(a): N 27 mar, 2011 01:09

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez bibu26 » Pn 18 maja, 2015 22:24

Dziękuje za zady jestem wdzięczny że poświęciliście dla mnie czas.
O krewetkaria się nie boje że pękną tylko o duży zbiornik. nie będzie się pólka uginała na środku od ciężaru ??? bo wiem że to najgorsze dla akwarium. Trzy zbiorniki oddzielnie (krewetki) nawet jak się pólka ugnie to nie będzie działało takie naprężenia jak w dużym 250L akwarium. Czy dokładnie pod to akwarium dać płytę meblową ??? utrzyma to takie naprężenia.
bibu26
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 22:29

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez cinek1916 » Wt 19 maja, 2015 06:59

kaboom, te 150cm to też Marbo Hard? Myślisz, że dałoby radę na dolną półkę wstawić standardowe 375l- 150x50x50cm? Te 150cm to szerokość półki czy całego regału?
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez kaboom » Wt 19 maja, 2015 12:00

bibu26 nie ma szans aby ta półka sie ugięła, chyba że teściową posadzisz :mrgreen: żadne dodatkowe blaty nie są potrzebne

cinek1916 napisał(a):kaboom, te 150cm to też Marbo Hard? Myślisz, że dałoby radę na dolną półkę wstawić standardowe 375l- 150x50x50cm? Te 150cm to szerokość półki czy całego regału?

Mam 4 regały z Marbo, 2x 100 cm, 2x150cm. 150 cm to szerokość półki ale ponieważ jest to na styk to przy "rozciągnięciu" regału podczas skręcania może udało by Ci się uzyskać z 5-6 mm marginesu, baniak musiałbys wkładać od góry. Biorąc pod uwagę że jest możliwość nierównej podłogi to ja bym się trochę bał że jednak któraś z nóg może docisnąć szkło. Jak masz możliwość zamówienia baniaka z 2cm krótszego to byłoby OK. Co do wytrzymałości to spokojnie półka udźwignie taki ciężar, zawsze można dać dodatkowe wzmocnienie poprzeczne pod nią. Regał da się maksymalnie "rozciągnąć"max o 1cm (w zależności od sztuki) przy skręcaniu ale w Twoim przypadku trzeba by dociąć nowy blat aby usztywnić całą konstrukcję.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez cinek1916 » Wt 19 maja, 2015 12:22

Myślę trochę przyszłościowo i zastanawiam się czy nie ustawić sobie na takim regale właśnie 375l (które stoi puste od kilku miesięcy) plus na 3, 2 półkach po 5x45l z krewetkami :) Blat to żaden problem.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Regał HARD na Awarium i Krewatkarium

Postprzez kaboom » Wt 19 maja, 2015 19:48

Cięzki temat, bo baniak wchodziłby na styk, albo wejdzie albo braknie z pół centymetra.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Następna strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości