Prośba o identyfikację glonów (?).

Moderator: =Fresz=

Prośba o identyfikację glonów (?).

Postprzez Arkadio » Wt 08 wrz, 2015 19:17

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum pragnę się przywitać- mam na imię Arkadiusz i jestem z Olsztyna.

Mam problem,
w poniedziałek 27.08.2015 założyłem krewetkarium- kostkę Aquael Shrimp Set Smart 30l.

Po półtorej tygodnia, przy stosowaniu uzdatniaczy i bakterii zrobiłem testy wody, których wynik pokazał, że woda jest troszkę twarda, ale reszta parametrów była "w normie". W związku z tym w środę (półtorej tygodnia po założeniu zbiornika) wpuściłem krewetki Red Cherry Wodę aktualnie podmieniam przy użyciu osmotycznej- nie mam filtra RO, więc kupuję w sklepie. W sobotę podmieniłem ok. 5l wody i w poniedziałek zastałem w akwarium, na szybach, takie oto zjawisko:

Obrazek
Obrazek

Przepraszam za jakość, robiłem telefonem. Część z "kresek" to bąbelki wody, ale sądzę, że stosunkowo wyraźnie wygląda zaistniały problem. Dodatkowo mam trochę glonów na liściach roślin oraz sporo na korzeniu, w tym taka biała "galaretka" na korzeniu właśnie.
Proszę Was forumowicze o pomoc w identyfikacji i w miarę możliwości o metody zwalczenia tego dziadostwa.

Pozdrawiam,
Arek
Arkadio
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 08 wrz, 2015 18:55

Re: Prośba o identyfikację glonów (?).

Postprzez Mosur » Wt 08 wrz, 2015 19:32

Biała galaretka to pleśń-spokojnie to naturalne po czasie zniknie A glony jest to zwykły nitkowaty świeć trchę mniej (2-3 H możesz to zrobić w postaci przerwy w swieceniu w srodku dnia ja tak robiłem) staraj się mechanicznie usuwać glony. Jeszcze dodam że.krewetki bardzo lubią te glony jak sa sobie w stanie.same z nimi poradzići to nie warto ingerować.
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Prośba o identyfikację glonów (?).

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 08 wrz, 2015 19:35

Akwarium jest niestabilne to wyskakuja ci takie wynalazki podstawa to cierpliwośc i nie mieszanie bo to tylko pogarsza sprawe- cierpliwośc najlepiej tu pomoze. Biała galareta na korzeniu to sluzowce tym zajma sie krewetki a nawet jesli nie samo zniknie gdy dojrzeje akwarium. jesli chodzi o glony to cie zmartwie twoje foty nie pokazuja na tak wyraznie problemu jak sam twierdzisz niemniej sa to zielone glony które sam kiedys miałem zgaduje że przypominaja zielona wate cukrowa zgadza sie? jesli tak to odpowiednia ilośc kreweci bedzie rozwiazaniem na nie bo sa przysmakiem krewetek wiec nie karm ich wcale to zajma sie glonem jednoczesnie skróc czas swiecenia jesli podajesz nawozy to zaprzestań.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Prośba o identyfikację glonów (?).

Postprzez Arkadio » Wt 08 wrz, 2015 19:56

Inc0gnit0 napisał(a):Akwarium jest niestabilne to wyskakuja ci takie wynalazki podstawa to cierpliwośc i nie mieszanie bo to tylko pogarsza sprawe- cierpliwośc najlepiej tu pomoze. Biała galareta na korzeniu to sluzowce tym zajma sie krewetki a nawet jesli nie samo zniknie gdy dojrzeje akwarium. jesli chodzi o glony to cie zmartwie twoje foty nie pokazuja na tak wyraznie problemu jak sam twierdzisz niemniej sa to zielone glony które sam kiedys miałem zgaduje że przypominaja zielona wate cukrowa zgadza sie? jesli tak to odpowiednia ilośc kreweci bedzie rozwiazaniem na nie bo sa przysmakiem krewetek wiec nie karm ich wcale to zajma sie glonem jednoczesnie skróc czas swiecenia jesli podajesz nawozy to zaprzestań.


Chodzi o to, że te glony na szybach mają ewidentnie biały kolor. A na pierwszym zdjęciu na środku widać jaki mają kształt, są tak jakby "rozmazane" na szybie. Dysza filtra jest skierowana na tylną szybę i można zauważyć, że wokół punktu na szybie, w który "trafia" woda z filtra zgromadziły się ów "wynalazki".
Arkadio
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 08 wrz, 2015 18:55

Re: Prośba o identyfikację glonów (?).

Postprzez przemekgda86 » Śr 09 wrz, 2015 08:37

Nie rozumiem po co lejesz jałową wodę destylowaną skoro trzymasz tam red cherry które dobrze czują się w twardej wodzie, baniak jest niestabilny, a dolewając destylkę tylko pogarszasz sprawę. Podaj dokładne parametry wody " w normie" nic nam nie mówi, zakładam że używasz testów paskowych, jakich dokładnie? Twoje glony i zakwity nie są niczym niepokojącym.
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości