Akwarium OptiWhite

Moderator: =Fresz=

Akwarium OptiWhite

Postprzez novara » Cz 19 lis, 2015 13:31

W ostatnim czasie zacząłem się zastanawiać nad zakupem akwarium dla krewetek z OptiWhite. Macie może jakiegoś sprawdzonego producenta, który takowe wykonuje estetycznie. Na allegro nie znalazłem akwa o wymiarach jakie mnie interesują tj. 40x30x30.

Z góry wielkie dzięki za wszelkie przydatne odpowiedzi.
novara
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz 09 gru, 2010 14:37

Re: Akwarium OptiWhite

Postprzez SebastianNysa » Cz 19 lis, 2015 15:42

Wymiary standardowe to 40x25x25 lub 40x25x30.Jeśli chodzi o akwaria polecam Plantica Wrocław.Ładny wyrób dobre ceny nikie koszty wysyłki oraz idealne pakowanie.
40x25x25 Caridina sp. "Crystal Red"
40x25x25 Taiwan bee Panda Shadow
Avatar użytkownika
SebastianNysa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 260
Dołączył(a): So 26 wrz, 2015 12:36
Lokalizacja: Nysa

Re: Akwarium OptiWhite

Postprzez jalar » Pt 20 lis, 2015 00:44

Ja polecam to http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-35x35x35-cube-6mm-jakosc-i5797539196.html . Szkło 6 mm naprawdę fajnie się prezentuje . Szlif i jakość spoiny na wysokim poziomie.
jalar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): N 15 lut, 2015 20:19
Lokalizacja: Trzcianka k/Piły

Re: Akwarium OptiWhite

Postprzez kaboom » Pt 20 lis, 2015 14:11

Minimalne szkło jakie jest sens brać do opti to 6mm, ponizej to nie ma efektu a i spoina będzie grubsza. Na chwile obecną nie znam firmy która robi Opti na najwyższym poziomie, kiedyś to było NACD. Obecnie z tego co widac na rynku to dużo firm klei ze szkła Opti ale klejenie jest słabe wizualnie, po prostu psuje efekt i tyle. Ponadto zapytaj czy robią ze szkła Pilkingtona i moga dać Ci to na piśmie, jak nie to duża szansa że nie dostaniesz prawdziwego Opti. Ostatnio chyba Batmanka pokazywała też niby Opti kupione jakiś czas temu gdzieś we Wrocku :) jak porównała do prawdziwego Opti to dopiero widać różnicę :-)
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Akwarium OptiWhite

Postprzez matu » Pt 20 lis, 2015 14:13

Mam aquqela shrimp set z białym silikonem, myślę, że takie rozwiązanie też jest dobre.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akwarium OptiWhite

Postprzez novara » Pt 20 lis, 2015 19:17

kaboom napisał(a):Minimalne szkło jakie jest sens brać do opti to 6mm,(...)
(...) Ostatnio chyba Batmanka pokazywała też niby Opti kupione jakiś czas temu gdzieś we Wrocku :) jak porównała do prawdziwego Opti to dopiero widać różnicę :-)


I właśnie z tego powodu to moje pytanie (:?:) Po prostu nie chcę się nadziać na badziewie. Wolę dołożyć parę pln. ale za porządny produkt jako że mają tam zamieszkać nie byle jakie lokatorki czy lokatorzy tylko arystokracja, która ma cieszyć oko właściciela i ... :-D
novara
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz 09 gru, 2010 14:37

Re: Akwarium OptiWhite

Postprzez Dzordz » Pt 20 lis, 2015 20:19

http://akwarium.szczecin.pl/
Nie znam lepiej sklejonych zbiorników z opti.
Z tym, że "maluchami" to on raczej się nie bawi, ale warto zapytać.
Dzordz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): So 17 paź, 2015 08:25

Re: Akwarium OptiWhite

Postprzez kaboom » So 21 lis, 2015 10:26

Dzordz napisał(a):http://akwarium.szczecin.pl/" target="_blank
Nie znam lepiej sklejonych zbiorników z opti.
Z tym, że "maluchami" to on raczej się nie bawi, ale warto zapytać.

Niby ma jakąś kostkę z Opti w fotkach ale ciężko wywnioskować jak to wygląda. Zupełnie inaczej klei się duże akwarium a malucha. Dla mnie wyznacznikiem jakości są baniaki z ADA ale kostka to koszt 400 PLN :-) Choć kilka już ich poszło :-)
Novara jesli masz możliwość obejrzenia gdzieś oryginalnego zbiornika ADA to podjedź, będziesz miał porównanie do tego co inni oferują, tylko nie daj sobie wmówić że np. roślinyakwariowe robią tak ładne zbiorniki, bo nie robią :-) a w zasadzie je zamawiają i jakość jest średnia w stosunku do ADA czy nawet dawniej do NACD.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości