Pierwsze krewetkarium

Moderator: =Fresz=

Pierwsze krewetkarium

Postprzez Carmelka00 » Pn 01 lut, 2016 21:44

Witam,
Przymierzam się do zakupu maluchów Yellow albo Blue Rili, jeszcze nie ma decyzji :-)
Aktualnie mam tak po 3 dniach od zalania, trochę namieszałam z podłożem(wzburzyłam) ale już jest ok jak widać , docelowo na drugim kawałku drewienka będzie mech i dojdą kostki domki dla krewetek. Filtr nie wiem czy zostawić czy wymienić na pod żwirowy .


Obrazek
Avatar użytkownika
Carmelka00
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pn 01 lut, 2016 08:49

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez krakers » Wt 02 lut, 2016 15:54

może coś więcej o zbiorniku? podłoże jakie parametry czym zalane RO czy kran? teraz za późno na zmianę filtra na pod żwirówkę lepsza opcja będzie pat mini + duże gąbka gęsta lub coś ala ujet czy ejet. przydały by się mchy. i na tło dałbym czarną folię bo ta wygląda jak PRL'owski kicz. ale to tylko moja opinia co do tła ma się Tobie podobać.

pozdrawiam i powodzenia
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 02 lut, 2016 18:18

Akwa stoi 3 dni a nawet gdyby stało pół roku osobiścienie widze problemu ( poza zbyt mała ilościa podłoza ) żeby zapodac filtr pod żwirowy . wystarczy zlac wode do pojemnika/wiaderek wyjąć podłoze ułozyc ruszt, zasypac podłozem( to ma 3 dni wiec nawet nie trzeba z mułu przepłukac) i zalac stara woda i gotowe :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez Carmelka00 » Pt 05 lut, 2016 21:31

Folia wyszła kiczowato, bąble się robią, ale roślinki zarosną i zasłonią(mam nadzieję :D) mchy w drodze 3 gatunki, a filtr pat mam, zastanowię się nad tym pod żwirowym bardziej. ;-)
Woda to mieszanka kranówki i demiralizowanej, parametry aktualne: PH-7, GH-5, KH-3, martwi mnie temperatura bo ma 26 stopni, pewnie lepiej by było 23-25, podłoże to H.E.L.P. Advanced Soil Shrimp. Zastanawiam się też czy mogę roślinki nawozić czymś? mam w domu duże akwarium i tam używam ,azot, potas, żelazo i carbo ? czegoś mogę używać aby robaczkom nie zaszkodzić?? A i przypomniało mi się ,mam takie kulki w akwarium :BWS Bee Ball kulki mineralizujące , mogę je tam mieć ? czy to zbędne??
Avatar użytkownika
Carmelka00
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pn 01 lut, 2016 08:49

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez leszek75 » Pt 05 lut, 2016 21:51

Mam kostkę na Helpie od 5 tygodni i rośliny dają radę Bez nawozów ,kulki napewno nie zaszkodzą szkoda tylko że dodałaś kranexa .
leszek75
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 19:35

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez Carmelka00 » Pt 05 lut, 2016 22:23

No, oprócz kranówki to jeszcze zrobiłam babola i zmąciłam to podłoże jak lałam wodę :evil: był syf totalny, nie mam zamiaru mieć zbyt wymagających krewetek, yellow ewentualnie tiger blue, będę kupować od hodowcy z mojej okolicy, który też tak je hoduje i z powodzeniem rozmnaża, mam duże akwarium jeszcze w domu, i bardzo intensywnie myślę na filtrem RO ;-)
Avatar użytkownika
Carmelka00
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pn 01 lut, 2016 08:49

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez leszek75 » Pt 05 lut, 2016 22:35

Jak widać woda ładnie wyklarowana szkoda że tak mało tego podłoża na shrimpseta 30 to 3litry zaleca producent.
leszek75
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 19:35

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez Carmelka00 » Pt 05 lut, 2016 22:53

Tam jest 3 litry :-) opakowanie tyle miało, ale wygląda może na mało, bo tył ma górkę usypaną, żebym mogła roślinki dobrze wsadzić :mrgreen:
Avatar użytkownika
Carmelka00
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pn 01 lut, 2016 08:49

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez shrimp » N 07 lut, 2016 23:19

Ogólnie nie jest źle jak na pierwsze krewetkarium. Tło możesz przykleić na olej lub taśmą bezbarwną. Mam postawione 2 bańki na helpie, daje radę. Woda szybko się wyklarowała, a struktura, kolor i porowatość podłoża jest jak najbardziej na plus. A co do nawozów, ja do tego tematu podchodzę sceptycznie. Krewety i nawozy to nie jest dobre połączenie, łatwo można przedobrzyć . :->
Avatar użytkownika
shrimp
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 28 sty, 2015 15:11
Lokalizacja: Gryfice

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez Carmelka00 » Pn 08 lut, 2016 08:38

No właśnie, chyba odstawię na razie nawozy, bo nie chcę zabić robaczków jak już dojadą do mnie za tydzień :-)
Avatar użytkownika
Carmelka00
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pn 01 lut, 2016 08:49

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez =Fresz= » Pn 08 lut, 2016 09:13

Nawóz i krewetki to taki sam przypadek jak ze snajperem "tylko raz się pomyli i zostaje popiół" ;) tło koniecznie wymień bo nie wygląda estetycznie i też szybko nie zostanie zarośnięte.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pierwsze krewetkarium

Postprzez Carmelka00 » Pn 08 lut, 2016 16:03

heheh wszyscy o tle mówią :-D na bank zmienię na czarne, a powiedzcie mi czy te parametry mogą być do yellow? i czy z yellow mogę trzymać inne jakieś krewecie w tych parametrach i żeby się nie krzyżowały?
Avatar użytkownika
Carmelka00
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pn 01 lut, 2016 08:49


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości