Dozowanie nawozów

Moderator: =Fresz=

Dozowanie nawozów

Postprzez pit73 » Cz 21 kwi, 2016 14:17

Mam taki "problem" z nawozem Moses Makro - nie wiem, ile go dozować.
Na instrukcji jest napisane, by dawać jedno nacisnięcie pompki na każde 50 l. Mam kostke 20l gdzie tej wody netto jest ok 12l. Jedno nacisniecie to juz czterokrotnie (!) wiecej nawozu niż potrzeba.

Chciałbym się zapytać, jak sobie poradziliscie z dawkowaniem tego typu nawozów do małych akwariów.
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Dozowanie nawozów

Postprzez =Fresz= » Cz 21 kwi, 2016 14:31

A co za problem iść sobie kupić strzykawkę za parę groszy do apteki? jak już ją będziesz miał to jedno naciśnięcie dozownikiem dajesz do szklanki i zasysasz strzykawką, widzisz ile masz ml i wtedy dzielisz sobie :mrgreen: inna sprawa to po co nawóz w krewetkarium? pokazać Ci mchy hodowane bez nawozów?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Dozowanie nawozów

Postprzez pit73 » Cz 21 kwi, 2016 16:46

Juz napisałem do wytwórcy tego nawozu i dostałem informację ze 1ml/50l.

Nie jest problemem zakup strzykawki, a to jaka faktycznie ilość wydostaje sie z pompki.

W zasadzie wszystko juz wiem (w temacie dozowania), dzięki Fresz za odpowiedź.
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Dozowanie nawozów

Postprzez SUHY » Cz 21 kwi, 2016 21:35

A ja ponowię zapytanie fresza , po co ci nawozy .Nie używam nigdy nie używałem a zieleniny wywalam litr na tydzień i ciężko opanować wzrost .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Dozowanie nawozów

Postprzez pit73 » Pt 22 kwi, 2016 12:02

Bo ja wiem? Kupiłem bo chciałem miec przewagę mchów. i fakt, ze te mchy koniec końców, po ponad dwóch tygodniach ruszyły ze wzrostem. Nie wiem, czy tak same z siebie, czy po tym nawozie. :roll:

Tak czy inaczej, przenawoziłem akwa i teraz jedyne co pewnie mogę zrobic to odstawienie tego nawozu i podmiany żeby trochę rozcieńczyc przeholowany nawóz.

No cóż, przekombinowałem i tyle - jedyne, co odrobine uspokaja to fakt, ze to akwa jest niezamieszkałe jeszcze i żadnemu żyjątkowi nie zrobiłem krzywdy. :oops:
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Dozowanie nawozów

Postprzez matu » So 23 kwi, 2016 17:31

Ten nawóz to pewnie sam potas, przedawkowania w niczym nie szkodzi.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dozowanie nawozów

Postprzez pit73 » So 23 kwi, 2016 22:16

Wg producenta to "cały zakres" czyli NPK. Zaniepokoiło mnie to, że kryptokoryna w kilka godzin po wsadzeniu "złożyła sie" w jeden gruby słup, a dodatkowo na niej i na japonce liscie (na brzegach blaszek) i łodyżki zaczely brązowieć. Szyby również pokryly sie brazowym glonem. Odstawilem nawóz natychmiast, zrobilem dwie podmianki ok 15%, wyczyscilem szyby. Póki co, widze ze kryptokoryna rozłożyła liście z powrotem. Ech czort mnie podkusil z tym nawożeniem :roll:
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Dozowanie nawozów

Postprzez Toma93 » N 24 kwi, 2016 13:28

Ja leje sam potas do akwa i ladnie wszystko mi sie zaczyna rozrastac. Tez sie zastanawialem nad tym nawozem ale jest napisane na nim ze ma tylko NPK. Potas kupilem wczesniej a N i P jest w akwarium wiec nie widze jakos potrzeby dodawania tego nawozu.
Toma93
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt 31 mar, 2015 22:23
Lokalizacja: Pierwsza Stolica :)


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości