Pianka poliuretanowa i styropian.

Moderator: =Fresz=

Pianka poliuretanowa i styropian.

Postprzez JdR » Pn 11 lip, 2016 00:48

Witajcie.

Od pewnego czasu przeglądam tak Wasze forum, jak i kilka innych. Moje poszukiwania wiążą się z pomysłem założenia akwaterrarium, ze starannie dobranymi mieszkańcami tak w części nadwodnej, jak i niemniej starannie dobranymi mieszkańcami części wodnej. Pomysł ten kiełkuje w mojej głowie już od kilku lat. Celem dobrania odpowiednich lokatorów, przekopywałem się przez wymagania życiowe dziesiątek zwierząt.

Z krewetkami nie miałem dotąd do czynienia więcej ponad kilka Amano w zbiorniku ogólnym. Kiedy rozważam jakąś krewetkę jako potencjalnego lokatora, w pierwszej kolejności pojawiają się wątpliwości związane z ich legendarną już na tle innych zwierząt wrażliwością. Pojawia się mianowicie pytanie - czy pianka poliuretanowa i styropian, które są typowymi elementami konstrukcyjnymi takich zbiorników, mogą okazać się dla krewetek niebezpieczne?

I odpowiedzi na to pytanie nie udało mi się dotąd nigdzie znaleźć. Być może Wy wiecie. Czy ktoś to kiedyś sprawdzał? Być może przychodzą Wam też do głowy jakieś inne przeciwwskazania.
JdR
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 11 lip, 2016 00:02

Re: Pianka poliuretanowa i styropian.

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 11 lip, 2016 09:56

W krewetkariach nie stosujemy do konstruowania aranżacji ani pianki ani styropianu bo aranżacje są bardzo "oszczędne" dlatego trudno będzie ci uzyskać odpowiedz 100% pewna na twoje pytanie od osoby która ma taka konfiguracje . Moim zdaniem jeśli zabezpieczysz tak te tworzywa żeby krewetki ich nie skubały nie będą raczej im zagrażać.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pianka poliuretanowa i styropian.

Postprzez sQun49 » Pn 11 lip, 2016 18:52

Nie mogę niestety odpowiedzieć Ci ze 100% pewnością bo pianki nie mam w swoich baniakach. Nie mniej jednak, kiedy przeglądałem filmy z paludariami gdzie oprócz ryb były również krewetki myślę że nie masz się czego obawiać. Sam zresztą, jeśli plan wypali, będę robił taką konstrukcję...
Krewety są wytrzymałe, nie wiem skąd ten mit o ich podwyższonej wrażliwości.... Oczywiście mówię tu przede wszystkim o neocardinach (blue velvet, sakury, yellow, red chery) - to krewetki które wytrzymają nawet w akwarium zewnętrznym pozbawionym filtracji, uzupełnianym deszczówką i wodą z podmian (okres letni) :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Pianka poliuretanowa i styropian.

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 11 lip, 2016 19:01

u znajomego red cherry zyja cały rok w oczku wodnym no ale on w zimie w nim grzeje
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pianka poliuretanowa i styropian.

Postprzez cinek1916 » Wt 12 lip, 2016 09:12

Zobacz jak ja to u siebie zrobiłem:
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=13498

Tło wykonane z pianki.
Do akwarium kiedyś wrzuciłem kilkadziesiąt RC, żyły najmarniej miesiąc nim się nimi ryby rozprawiły.

Za to styropian mam użyty w podzielonym 54l żeby krewetki nie przełaziły z jednego do drugiego zbiornika. Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Nawet na nim mech rośnie :-)
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Pianka poliuretanowa i styropian.

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 12 lip, 2016 18:25

cinek to co wlinku zrobiłes rzuca szczeke na glebe
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pianka poliuretanowa i styropian.

Postprzez sQun49 » Wt 12 lip, 2016 18:36

Potwierdzam powyższe :mrgreen: Cinek wiedziałem że masz korbę na majsterkowanie ale to co pokazałeś w temacie wygięło mi nadgarstki... Jestem pod wrażeniem i gratuluję efektu
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Pianka poliuretanowa i styropian.

Postprzez SUHY » Śr 13 lip, 2016 08:52

Ja pikole , odwaliłeś KOPĘ roboty :shock: .Ale żeby korzeń tworzyć zamiast przytargać z lasu :roll: .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Pianka poliuretanowa i styropian.

Postprzez cinek1916 » Śr 13 lip, 2016 13:33

Trochę się narobiłem, fakt ale teraz bym zrobił trochę inaczej. Może jak się dorobię domu... Chociaż miejsce w konkursie JBL satysfakcjonuje mnie :-)

Korzeń z lasu ciężko byłoby dobrać bo chciałem żeby wyglądał jak cały pień i miał pełnić funkcję jako ewentualny wywietrznik ale plany się zmieniły.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości