Problemy Delka

Moderator: =Fresz=

Problemy Delka

Postprzez Deletor » Pt 07 paź, 2016 15:08

Witam...
Mam chyba bardzo nietypowy problem i jak zaraz puszczą mi nerwy to za młotek złapie...
Do rzeczy... Z garażu robię sobie pomieszczenie akwarystyczne, w sumie 69 akwarii. Wszystko miało już hulać na początku lipca, stąd moje poirytowanie.

Po 2 miesiącach oczekiwania na akwaria dziś przywieźli... 17 z 45. Wstawiam na regał i oczom nie wierzę. (Mam 3 różne długości regałów), zamiast 162/163 długości regału mam idealne 160cm... I zamówione pod to akwaria po 80cm długości...
Akwarii skracać nie będę no bo jak... Regały są zrobione z profilu 2cm na 4cm ścianka 2 albo 3mm. Do głowy przychodzi mi tylko szlifierka i zeszlifować po ok 1mm z ściany profilu. Akwaria idzie wsunąć w regał ale bokami się opierają o boki, boję się że jak zaleje to naprężenie rozwali mi boczne szyby. Tylko czy nie osłabie tym za bardzo konstrukcji.

4 regały mają zły wymiar, 5 pozostałych jest ok.

P.s. gdzie kupujecie czarna folię na tło do akwarii? Mam akwarium 150x60 i nigdzie nie mogę dostać takiego wymiaru...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Problemy Delka

Postprzez zuczek222 » Pt 07 paź, 2016 15:44

Folia samochodowa do szyb 150x70
zuczek222
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 06 paź, 2013 10:56
Lokalizacja: N.D.M.

Re: Problemy Delka

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 07 paź, 2016 17:00

czarna farba nitro + wałek i wio :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problemy Delka

Postprzez Deletor » Pt 07 paź, 2016 17:11

Nitro nie rozpuści silikonu?

Tło to akurat najmniejszy problem... Zastanawiam się jakim cudem regały są krótsze o 2cm i że nikt tego wcześniej nie wyłapał... Kurde nawet miałem je już u siebie jak zamawiałem akwaria... Krótsze są ok, a te na styk...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Problemy Delka

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 07 paź, 2016 17:17

nitro, benzyna extrakcyjna, ftale nie rozpuszcza silikonu ..nie wiem -nie próbowałem acetonu ten by mógł ;P"
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problemy Delka

Postprzez =Fresz= » Pt 07 paź, 2016 17:32

Ja kupuję zawsze arkusz papieru samoprzylepnego w papierniczym

Obrazek

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problemy Delka

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 07 paź, 2016 17:41

przy tej ilosci baniek malowanie tła to najszybsza i najprostsza metoda i chyba najtańsza
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problemy Delka

Postprzez =Fresz= » Pt 07 paź, 2016 17:43

Pędzel w dłoń :P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problemy Delka

Postprzez Deletor » Pt 07 paź, 2016 18:39

@Inc0gnit0 akurat pytałem o inne akwarium. Chociaż nie wiem czy nie dać tam po prostu czarnel pleksi.
Z baniakami w garażu teraz mam większy problem...
Orientujecie się może ile może się poddać szkło przy nacisku wody? Tzn jeśli mam profil pionowy w regale i o niego opiera się akwarium na tyle że weszło gładko, ale kartki między akwa a profil nie włożę. Czy jak zaleje może coś się stać czy raczej olać? Mogę jutro zrobić zdjęcia i pokazać jak to wygląda, bo teraz nie wiem czy wyciągać wszystko z środka i próbować szlifować profile aby ugrać ok 2ml luzu, czy olać sprawę i się modlić że nic się nie stanie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Problemy Delka

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 07 paź, 2016 19:14

Do końca nie jest dla mnie jasne jak to wyglada - fotka by pomogła , jesli oprze sie o metal - peknie to kwestia czasu ugiecie szkła powoduje że w jednym punkcie bedzie dociskac do metalu mocniej a powstałe w tym miejscu naprezenia doprowadza do pękniecia . Szkło jest wbrew pozorom elastyczne kto pracował przy cieciu szkła to wie kto nie wie niech sie wybierze do szklarza to zobaczy jak szkło sie może wygiąć. musi byc luz
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problemy Delka

Postprzez Deletor » Pt 07 paź, 2016 20:01

Wiem właśnie że Luz powinien być. Zrobię fotki, może dziś po pracy się uda. Tylko ile tego luzu? Czy 2 mm starczy? Tyle jestem w stanie maksymalnie ugrać.
Szukałem na internecie jakiś wzorów na ugiecie szkła, ale nic nie mogę znaleźć...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Problemy Delka

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 07 paź, 2016 20:37

Trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć bo nie "widzę" tej sytuacji w 100% klarownie ale 2mm to moim zdaniem bezpieczny luz teoretycznie : szkło- tafla szkła będąca elementem składowym konstrukcji jaka jest akwarium najmocniej się odkształcać będzie bod ciężarem wody na środku i u góry każdej ściany akwarium bo tu jest konstrukcja akwarium najsłabsza/najbardziej podatna na odkształcenia, w narożach szyby same siebie wzajemnie wspierają wiec nie ma tu ryzyka odkształceń a jeśli dochodzi do nich to są bardzo małe
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problemy Delka

Postprzez Deletor » Pt 07 paź, 2016 22:45

Mam nadzieję że przez tapnietego będzie widać zdjęcia.

ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Problemy Delka

Postprzez Inc0gnit0 » So 08 paź, 2016 08:01

Pękną na bank gdy na regał przyjdzie obciążenie profile się minimalnie odkształca cały regał może się minimalnie skręcić a przy braku luzu metal naciśnie na szkło i masz wodę na podłodze. Nauka dla wszystkich nie róbcie nic na styk zawsze sobie zostawiajcie luz tak żeby można było bezpiecznie wkładać i wyjmować poszczególne zbiorniki z regału a ze względu bezpieczeństwa nigdy akwaria nie ustawiajcie obok siebie żeby się dotykały bo obciążona półka może się wygiąć w duł a co za tym idzie wtedy góry akwariów nacisną na siebie i kłopot podwójny gotowy. Szlifowanie rur będzie pracochłonne i osłabi konstrukcje lepszym moim zdaniem rozwiązaniem jest wyjąc po jednym akwarium z pułki rozkleić i je skrócić o 1-2cm( wprawny szklarz bez problemu 1cm szkła odetnie amator lepiej niech 2cm odcina żeby nie wyszła szczęka rekina z szyby;P ) szyby z dna i boków i skleić ponownie lub poszerzyć regały o 1cm( trzeba by odciąć jeden bok i wspawać wstawkę żeby regał był szerszy o minimum 1cm
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problemy Delka

Postprzez Deletor » So 08 paź, 2016 08:43

Stwierdziłem że na razie ugram tych kilka milimetrów. Regały mam pancerne w porównaniu z tym na których stawiacie krewetkaria, nawet jak utne jeden bok profilu to i tak samochodem bym na to wjechał bez strat. Nie wiem jakim cudem pozostałe regały z innymi wymiarami są ok, 2cm luzu jest. Tylko te nieszczęsne 160, z żoną już doszliśmy że osoba która sprawała, dała ciała. No ale trudno. Osoby które mi to robiły to ekhm potrzebowały by na to z miesiąc... Aby skrócić te akwaria. Mam nadzieję że jak ugram ok 2-5mm będzie w sam raz. Półki też mam z takiego profilu nie powinny się za mocno poddać do tego płyta 18mm i mata.
Obrazek

Tak to mniej więcej wygląda

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Następna strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości