Mętna/ mleczna woda

Moderator: =Fresz=

Mętna/ mleczna woda

Postprzez duganoga » Pt 25 lis, 2016 12:28

Cześć, od jakiś 2 tygodni borykam się z problemem mętnej wody. Czym może to być spowodowane? W kostce podmieniam wodę 10L tygodniowo, leję raz w tyg 3 ml Aquaflora Complete i raz dziennie 1 ml Aquaflora Carbo. Wydaje mi się, że problem wystąpił gdy zauważyłem kulkę gliniano-torfową w dnie i chciałem ją zagłębić z powrotem. Niestety rozpadła się i część jej rozpuściła się w wodzie dając właśnie ten mętny odcień. Jak się tego pozbyć? Czy może to inna przyczyna? Może przydałoby się zakupić bakterie nitryfikacyjne?

ObrazekObrazek
duganoga
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pn 06 cze, 2016 10:42
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Mętna/ mleczna woda

Postprzez pit73 » So 26 lis, 2016 09:55

te kulki to bomby nawozowe (które krewetkom szkodzą. Zwykle daje sie kilka takich kulek w dużych zbiornikach (ja dawałem 3 na 200 l) więc zobacz sobie jak przenawoziłes swój 10l naparstek. Co wiecej - krewetki nie lubia grzebania w dnie i nawozów wiec spodziewaj się wyciągania trupków... Mi niedawno tez sie chciało reorganizowac "na żywca" wystrój. no i wybiłem tym jakies 70% krewetek...
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Mętna/ mleczna woda

Postprzez duganoga » So 26 lis, 2016 12:16

Rozumiem, czyli to mleko spowodowane jest przenawożeniem? Zatem lepiej nie trzymać roślin w zbiorniku z krewetkami, bo rośliny w zasadzie potrzebują jednak nawożenia...? Póki co tj od jakiś 2-3 miesięcy stosowania nawozów, znalazłem dwa trupki. Jeśli chodzi o reorganizację zbiornika to najpierw odłowię wszystkie krewetki, dopiero później po odlaniu wody itd. wymienię podłoże. Dzięki za sugestie.
duganoga
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pn 06 cze, 2016 10:42
Lokalizacja: ŁDZ


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości