Zaczynam

Moderator: =Fresz=

Zaczynam

Postprzez Sad » Wt 06 gru, 2016 09:05

Witam,

od tygodnia szukam zbiornika i całego pozostałego osprzętu.
Temat będzie się rozwijał i moje pierwsze pytanie brzmi jaki zbiornik?

Chciałbym gięte szkło, pojemność 20-30l, gotowy zestaw (ewentualnie filtr do wymiany). Mam kilka pytań:

1) Czy ktoś powie mi coś więcej na temat tego zbiornika? Jaki jest tam dokładnie filtr, jakie szkło? Cena bardzo przyjazna, ale nic więcej nie mogę doczytać, a dokładniejszych zdjęć brak.
http://www.aqua-nova.pl/?a=produkty&opcja=show&idprod=617&idkat=2&idpodkat=11

2) Czy znajdę taki zestaw do 350zł? Takie bywały na allegro (wiem z archiwum), obecnie znalazłem w cenie dość odstraszającej. Szczerze powiem, że ten zestaw najbardziej mi odpowiada, z tym, że filt wymienię na kaskadę.
http://akwamaniak.pl/fluval-krewetkarium-ebi-30l-p-7655.html?action=notify

3) Najciekawszy, ale cena niestety nie do przyjęcia :)
http://www.zooplus.pl/shop/rybki/akwaria_dla_ryb/zestawy_poczatkujacych/akwarium_z_wyposazeniem/139868

Jakiś inne zestawy? Budżet do 300zł.
Sad
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt 06 gru, 2016 08:50

Re: Zaczynam

Postprzez =Fresz= » Wt 06 gru, 2016 09:37

Gotowce zawsze są i będą drogie. Lepiej sobie kupić oddzielnie akwarium, lampkę, filtr i w ostateczności grzałkę choć w ciepłym domu/mieszkaniu w zimę nie jest potrzebna.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Zaczynam

Postprzez CryMore » Wt 06 gru, 2016 09:38

Będę z Tobą szczery. Zawsze koszt zakupu to jedno, koszt utrzymania to drugie. Piszesz tutaj o różnicach 70-80zł co dla mnie osobiście jest groszem w porównaniu do tego ile kosztowało mnie to hobby. Nie bądź Januszem oszczędności, jak będziesz kupował robaki to napiszesz ogłoszenie w stylu kupię king kong/red ruby extreme po 10zł?? Wolałem prosto z mostu i szczerze.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Zaczynam

Postprzez matu » Wt 06 gru, 2016 10:02

Za zestaw aquaela zapłacisz 200-250, po co gięte szkło....
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zaczynam

Postprzez Sad » Cz 08 gru, 2016 16:14

Zestaw zakupiony i czekam na dostawę :) Mam nadzieję w ten weekend coś z tego złożę sensownego.
Sad
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt 06 gru, 2016 08:50

Re: Zaczynam

Postprzez =Fresz= » Cz 08 gru, 2016 18:54

3mamy kciuki i życzymy powodzenia ;) wklejaj foty.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Zaczynam

Postprzez Sad » Wt 13 gru, 2016 17:42

Po kolei:

- zbiornik VIO 40 JUWEL z oryginalnym filtrem + grzałka Diversa 50

Spostrzeżenia zbiornik: całkiem wygodny zbiornik. Po moich doświadczeniach z akwarium 112l (wiele lat temu) ten zbiornik poręczny i wygodna pokrywa otwierana na zawiasach. Duży minus za brak możliwości zamontowania kaskady- niestety ramka jest wklejona silikonem i nie wiem jak miałbym ją podciąć, a nie jestem do końca przekonany czy kaskada może wisieć na ramce. Jednak filtr- duża czarna kostka w prawym rogu wydaje się spełniać swoje zadanie.

Pytanie: zaryzykować kupno kaskady i jakoś ją zamontować?

Spostrzeżenia grzałka: nastawiona temperatura 25, faktycznie jest 22- zmierzona termometrem bezdotykowym

Spostrzeżenia filtr: zdjąć pokrywę to jakaś masakra- już mam pękniętą, gdyż tak trzymały zatrzaski. Na nic delikatny nacisk w zaznaczonych miejscach. Gąbka duża, całość jak na filtr wewnętrzny nawet schludnie ukryta.

- wystrój: samodzielnie posklejana konstrukcja z łupka (jako klej silikon akwarystyczny), półeczki mają maksymalnie do 1cm, niektóre od tyłu częściowo zaklejone kawałkami łupka (aby małe utworzyły się małe groty). Podkleiłem częściowo aby zachować jakiś obieg wody. Korzeń odmoczony i przycięty, a na nim, jak i w akwarium mech Spiki Moss i Java Moss. Dodatkowo Hydrocotyle verticillata. Roślin niewiele, ale liczę, że się rozrosną. Niestety w podłożu AQUAEL ADVANCED SOIL SHRIMP miałem duże problemy aby coś posadzić. to jakby sadzić roślinkę między granulkami styropianu.

Na koniec po ustabilizowaniu się temperatury dodałem Tetra AquaSafe, a później bakterie JBL Nano Start.

Planowana obsada: 10 x Neocaridina Blue Velvet, 10 x Razbora Galaxy.

Pytanie jak to jest z namnażaniem się krewetek. W sklepie gdzie się zaopatruję nic bez faktury nie przyjmą, a myślę już trochę do przodu i zastanawiam się co zrobić aby a jakiś czas nie mieć w 30l kilkadziesiąt lub kilkaset sztuk? Czy przyroda w jakiś sposób to naturalnie reguluje- za mało miejsca to się nie rozmnażamy? :-) Wolę zapytać wcześniej niż później.

Planowany zakup: zestaw testów wody do 100zł- w miarę rozbudowany.


Obrazek
Sad
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt 06 gru, 2016 08:50

Re: Zaczynam

Postprzez raiders » Wt 13 gru, 2016 18:09

Tak galaxy skutecznie będą ci regulować populacje krewetek z czasem do zera
Lumia 640
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Zaczynam

Postprzez Sad » Wt 13 gru, 2016 18:27

Z tego co wyczytałem to dość spokojna rybka- ale to tylko teoria, a nie wiem jak jest w praktyce.
Krewetki są dla mnie, ale moja córka lat 4 bardzo chciałby aby były także jakieś rybki i dlatego poszukuje.
Sad
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt 06 gru, 2016 08:50

Re: Zaczynam

Postprzez Nijoki » Wt 13 gru, 2016 20:08

Tak jak wyżej z razborami nie będziesz musiał się martwić o nadmierny przyrost
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Re: Zaczynam

Postprzez CryMore » Wt 13 gru, 2016 20:42

Ja to miałem nosa. Biznes wyczułeś, rynek wybadałeś, nic tylko firmę montuj i będziesz na fakturę sprzedawał. Łupki + aktywne = wyrzucone pieniądze w błoto na podłoże, filtr Juwel - jeśli działa tak jak w większych modelach to będzie mielił krewety, Inco - niepotrzebnie pisał poradnik jak założyć krewetkarium, Szopen - po co on w ogóle nagrywa te filmiki? To forum - powinno zmienić nazwę na RatujMiDupe.pl
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Zaczynam

Postprzez =Fresz= » Wt 13 gru, 2016 20:59

Ja dalej 3mam kciuki choć widzę że zapał nie idzie w parze z czytaniem tego co ludzie piszą na forum. Za jakiś czas pojawią się pytania dlaczego krewetki zdychają. Ludzie czytanie nie boli i już nie raz o tym pisałem.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Zaczynam

Postprzez Sad » Wt 13 gru, 2016 21:12

Obejrzałem mnóstwo filmików i przeczytałem wiele o tym jak zakładać. Niestety widać błędów się nie ustrzegłem. A tak serio na wszystko co jest w akwa mogę znaleźć potwierdzenie "polecam" ale taki jest juz internet mnóstwo porad i każda inna. No cóż jestem podatny na to jak jest napisane idealne i przeznaczone do.
Krewetek jeszcze nie mam i nie widzę problemu ze zmianą podłoża czy cokolwiek innego oczekuje tylko jasnych porad. Do wpuszczenia krewetek mam 4 tygodnie i chętnie coś zmienię o ile trzeba. Filtr i podłoże miałem w zestawie. Kupiłem wszystko w cenie samego szkła. Moja inwencja są tylko łupki za 9zl i silikon za 6zl.

Uczę się na błędach ale tak chyba lepiej niż nie robić nic.

Zapytam inaczej:
1) zmieniać podłoże?
2) filtr jednak kaskada z prefiltrem gabkowym jak najbardziej gęstym- spróbuję dopasować
3) czy ktoś może polecić zestaw testów w cenie do 100 zł?
4) co jeszcze dodać aby było dobrze?
Sad
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt 06 gru, 2016 08:50

Re: Zaczynam

Postprzez CryMore » Wt 13 gru, 2016 21:43

Wywal łupki, takie podłoże można wyjałowić (jak? też na forum pisał o tym Inco), do filtra kup dociętą na wymiar gąbkę o gęstości 45ppi na allegro jest użytkownik wodatech, można zamówić. Czy w tym filtrze turbinę można taką gąbką osłonić, żeby nie wciągała krewet?? Jeśli zaczynasz swoją przygodę z akwarystyką będziesz siedział i kroplił te testy. Moim zdaniem testy są potrzebne w ekstremalnych momentach, na start wystarczy konduktometr.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Zaczynam

Postprzez =Fresz= » Wt 13 gru, 2016 22:41

Sad przeczytaj jeszcze raz poradnik Inqognito i zobacz w galerii jak wyglądają zbiorniki krewetkomaniaków.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości