[30L] Nawożenie świeżej kostki.

Moderator: =Fresz=

[30L] Nawożenie świeżej kostki.

Postprzez Dziura92 » Wt 20 gru, 2016 21:51

Witam, jakiś czas temu zalałem swoją pierwszą kostkę.

Filtr: Przerobiony Pat Mini, gąbkę zastąpiłem watą i inna gąbką.
Podłoże: H.E.L.P Advenced Soil Shrimp 3L
Rośliny: monte carlo, glossostigma, parvula, mech java moss i jakies trzy inne.
Nawożenie CO2 z butli wysokociśnieniowej.
pH 6,5 - 7
KH - 6
Temp ~25*C
Obsada: Kilka krewetek blue carbon rili oraz na noc odwiedziny kilku malych ryb z innego zbiornika.

To jest moje pierwsze akwarium tych rozmiarów i na tym podłożu (posiadam jeszcze 300L oraz 60L oba na Amazonii).
Od jakiegoś czasu głowię się czy powinienem już nawozić mikro, makro oraz carbo czy jeszcze nie.
Nawozy które używam w innych zbiornikach to Aqua Plast Makro Plus oraz Gainer Plus natomiast węgiel Aquaflora Carbo.

Ktoś podpoowie?

Ps. Zdjęcie zbiornika: https://zapodaj.net/images/8c709e9539ce1.jpg
Dziura92
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt 20 gru, 2016 21:32

Re: [30L] Nawożenie świeżej kostki.

Postprzez kaboom » Cz 22 gru, 2016 17:46

Dałeś trzy rośliny trawnikowe do kostki, słabo to widzę bo parvula poprzerasta wszystko, zdecyduj się na jeden gatunek, jak weźmiesz parvulę to nawozić nie musisz bo ona pociągnie z podłoża, glośka podobnie, Monte Carlo potrzebuje trochę z wody ale też niewiele, mech to obojętnie czy będa nawozy czy nie. Na początku podawaj trochę potasu, ponieważ nie masz obsady to pewnie zaraz zacznie się jazda z fosforem choć to musisz obserwować. HELP jest bardzo podobny jak Amazonia jeśli chodzi o nawożenie więc spokojnie możesz wykorzystać doświadczenie z poprzednich baniaków. Co do mikro to w późniejszym okresie można lać niewiele ale to dopiero jak masa roślinna się zrobi, na razie nie dawaj bo może pył na szybach lecieć.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: [30L] Nawożenie świeżej kostki.

Postprzez SUHY » Cz 22 gru, 2016 22:55

A potrzebne ci to nawożenie ? . Nie nawożę a raz na dwa tygodnie 2L roślin na kompost .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron