Jedno pytanko, może dwa.

Moderator: =Fresz=

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez krakers » Wt 09 maja, 2017 16:01

jakiekolwiek wahania dla krewetek nie są wskazane
miałem AS2+ i na wodzie RO + mineralizator jako pierwsze akwa z Crystal red i hybrydami miałem super wyniki nawożenie też robi swoje i krewetki mogą się czuć źle
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Mati-p » Cz 11 maja, 2017 13:46

Witam. Spodziewałem się że będą kłopoty , bo przecież wiadomo że roślinniak jeszcze w dodatku HT to nie za dobre miejsce dla krewetek. Ale z drugiej strony to tylko krewetki RC. Są baniaki gdzie nawet Red Cristale pływają i jest nawożenie i co2. No chyba że to jest ściema. Patrząc na to co się dzieje u mnie z RC , to wątpię troszeczkę, że w akwarium roślinnym typu HT jakiekolwiek krewetki dobrze się czują. Z drugiej strony , na pewno mam mało doświadczenia z krewetkami.
Mati-p
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 29 mar, 2017 12:13

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez raiders » Cz 11 maja, 2017 15:49

Miałem w ht ala Iwagumi krewetki BM nie było żadnego problemu. Fotki możesz zobaczyć w galerii w temacie z scr.

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Mati-p » Wt 23 maja, 2017 15:33

Witam . Musiałem niestety zrezygnować z kreweci w moim baniaku. Padały jedna po drugiej . Na chwilę obecną to jest chyba 5 sztuk. Te o dziwo ostro się trzymają. Wczoraj robiłem testy i chyba podłoże wypluło azot. W ciągu tygodnia z 10ppm podniosło się na 25ppm, a w tygodniu podałem 5ppm . Niestety z podłożami aktywnymi w roślinniakach tak jest. Ale nic straconego bo chyba bakcyla krewetkowego jednak złapałem. Za niedługo chyba odpalę baniak czysto krewetkowy.
Mati-p
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 29 mar, 2017 12:13

Poprzednia strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości