Jedno pytanko, może dwa.

Moderator: =Fresz=

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Mati-p » Pt 14 kwi, 2017 13:32

Witam wszystkich. Minęło trochę czasu i teraz mam wnioski ostateczne. Na 100% w moim przypadku, czyli padające krewetki szczególnie po podmianie , zawiniła woda kupowana w TESCO. To nie jest żadna anty reklama . Po prostu ta woda w 5 litrowych pojemnikach nie nadaje się do akwarium z krewetkami. Zrobiłem już kilka podmian na mojej kranówie i ani jednego zgonu . Dokupiłem jeszcze 20 sztuk młodych RC. Od dwóch dni hasają po baniaku i jest ok.
Mati-p
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 29 mar, 2017 12:13

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez cthulhu » Pt 14 kwi, 2017 14:13

Jest to wielce prawdopodobne. Jak się nie ma filtra to już lepiej jeździć po wodę do innego krwetkomaniaka z okolicy.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez kubabuba » Pt 14 kwi, 2017 20:39

Nie wiem Mati skąd jesteś , ale poszukałbym gdzies w okolicy jakiejś wytwórni chemicznej , tam RO na większą skale i jest czysta ...albo kupić filtr RO ...to chyba najbardziej opłacalne wyjście
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez stan_shrimps » Pt 14 kwi, 2017 23:31

do RC nie potrzeba RO :D

jeden z użytkowników tego forum z Wieliczki miał lipną kranówę, więc Neocaridinę miał na mineralnej z biedronki :D
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Mati-p » Wt 25 kwi, 2017 07:22

Witam.Na razie zostanę przy kranówce.Ma ona nawet niezłe parametry. Zacząłem bawić się z demi, bo ustawiałem parametry pod rośliny. Teraz leję kran i jakichś strasznych zmian nie widzę. A dla krewet na pewno jest lepiej.
Parametry mojej kranówki:
Ph 7
Kh 6
Gh 9
Azot 1.5 ppm
Potas 0 ppm
Fosfor śladowy
Magnez 5 ppm
Żelazo 0.02 ppm.
Mati-p
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 29 mar, 2017 12:13

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Mati-p » Pn 08 maja, 2017 13:36

Witam serdecznie. No niestety myślałem że wyprostowałem w baniaku wszystko i klops. Parametry według mnie w miarę ok. Wczoraj i dzisiaj rano zaraz po włączeniu światła dwa trupki.
. I teraz to nie wiem co jest przyczyną. Doczytałem się że AS2+ nie za bardzo jest wskazane dla krewetek, może to ???. Jedyne co mi przychodzi na myśl to może natlenienie ???.
Aktualne parametry wody w baniaku :
Azot 10ppm
Potas 12ppm
Fosfor 0,25 ppm
Żelazo 0.25 ppm
Magnez około 3 ppm
GH 10
KH 7
PH 7/7,5 zależy od ilości podawanego Co2.
Mati-p
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 29 mar, 2017 12:13

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 08 maja, 2017 14:13

Nie obraz sie ale błądzisz jak dziecko we mgle najpierw ci zdycha krewetka coś zmieniasz mówisz że jest po problemie potem znowu ci zdycha krewetka znowu coś zmieniasz i znowu odtrąbisz sukces i tak w kółko jeśli liczysz na w miarę rzeczową pomoc to trzeba zrobić szczegółowy opis co w baniaku masz wraz z opisem co i jak robisz z baniakiem oraz fotografia baniaka po "całości" jest absolutnie niezbędna.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Mati-p » Pn 08 maja, 2017 14:40

Ja się na pewno nie obrażę jeżeli ktoś konstruktywnie nawet mnie zjedzie. Ale chyba jedyną rzeczą której nie podałem to fotka baniaka i obsada całkowita. Wszystko inne masz opisane. Parametry wody w baniaku ,parametry wody w kranie, ile i jak często podmiana . No nie wiem co jeszcze można opisać . Chyba nie przeczytałeś całego wątku .
Co do obsady :
Głupik Endlera 8 szt.
Otosek 3szt
RC około 20 szt.
Ale faktycznie postaram się dać taki całościowy opis z fotką.
Mati-p
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 29 mar, 2017 12:13

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 08 maja, 2017 14:55

czytałem ale potrzebny opis na te chwile a nie historia i fota musi byc żeby coś zacząć wróżyć musza byc chociaż fusy po kawie:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Mati-p » Pn 08 maja, 2017 15:06

A jak tu dodać fotkę bo nie widzę żadnej opcji ???
Mati-p
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 29 mar, 2017 12:13

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez =Fresz= » Pn 08 maja, 2017 15:09

Pisząc nowy post klikasz na Img i wklejasz link z serwera na który wrzuciłeś fotkę ;-)

Instrukcja jak dodawać
viewtopic.php?f=5&t=6969

Jako serwer do zdjęć polecam darmowy imgur.com
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez zuczek222 » Pn 08 maja, 2017 15:39

Ciekawe czy Endlery nie uderzają w krewety chcąc je zjeść? Może nie mieszczą się im do pyszczka ale zabić uderzeniem mogą.
zuczek222
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 06 paź, 2013 10:56
Lokalizacja: N.D.M.

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Mati-p » Pn 08 maja, 2017 16:07

Opis mojego akwarium na chwilę obecną.
Założony w Październiku 2016.
Oświetlenie - dwie lampki led 6 wat (8000k i 6000k)
Filtracja - FZN 1
Podłoże - AS2+ bez żadnych podsypek
Nawożenie - macro : azot, potas, fosfor (sole)
micro - podaję tylko Fero + z PG połowa dawki
Co2 butla ciśnieniowa + mikser własnej roboty.

Ozdoby : Skałka scenery stone i korzeń.
Rośliny:
Eleocharis parvula
Hemiantus callitrichoides
Hemiantus micranthemoides
Staurogyne repens
Rotala rotundifolia indica
Hydrocotyle tripartita
Mech taiwan
Obsada:
Otosek 3 szt.
Głupik Endlera 8szt.
Krewetki RC około 20 szt.
Dodatki :
Bakterie z Tetry te do filtra po każdej podmianie.
Kulki BWS 5szt
Ketapang- połowa liścia raz na tydzień
SN WERWA 2 razy w tygodniu. Zaraz po podmianie i tak za 2, 3 dni druga dawka. Odmierzam w szczyptach, ile się w 3 palce zmieści.
SN FULVO dodaję do podmienianej wody. Jedna miarka.
Wodę podmieniam raz w tygodniu 30% . Do podmiany idzie zwykła kranówka. A to parametry tej kranówki.
Ph 7
Kh 6
Gh 9
Azot 1.5 ppm
Potas 0 ppm
Fosfor śladowy
Magnez 5 ppm
Żelazo 0.02 ppm.
Na terażniejszą chwilę parametry wody w akwarium to :
Azot 10ppm
Potas 12ppm
Fosfor 0,25 ppm
Żelazo 0.25 ppm
Magnez około 3 ppm
GH 10
KH 7
PH 7/7,5 zależy od ilości podawanego Co2.
Wypisałem chyba wszystko co pamiętam. Może ktoś wpadnie na to dlaczego znowu padają mi krewetki.
No i fotka.
http://podforak.rzeszow.pl/upload/u2077 ... _thumb.jpg" target="_blank" target="_blank
Sorki za wielkość zdjęcia.
Mati-p
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 29 mar, 2017 12:13

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 08 maja, 2017 17:20

wkleiłeś..miniaturke XD ale akwarium ładne i jakby znajome z podforaka przypomnij swój wątek z podforaka. Wstepnie co mi sie rzuca w oczy to podmiany 30% zdecydowanie moim zdaniem są za duże w stosunku do ilości krewetek , drugi aspekt to nawożenie które może wpływać negatywnie na krewetki ale nie musi, co2 kontroluje jego dozowanie jakis sterownik czy leci na stałym poziomie , kolejna rzecz to kranówka ja bym nie ryzykował kranówki z wodociągów do akwarium dla krewetek bez zaprawienia jej uzdatniaczem do wody kranowej dla krewetek. kilka mało szkodliwych czynników sumarycznie robi swoje
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jedno pytanko, może dwa.

Postprzez Mati-p » Pn 08 maja, 2017 17:38

Na Podforaku mam kilka tematów. Wszystkie dotyczą tego baniaczka. "Małe zielone"
Zapomniałem napisać jeszcze co do podmienianej wody. Wlewam do takie bańki 15l tak około 8 litrów i dodaję sawe water z aqua artu. Stoi to tak 2 dni i w dniu podmiany dodaje fulvo.
Czyli lepiej przejść na jakiś uzdatniacz dedykowany dla krewetek ?
Co do podmian to sam nie wiem. Na samym początku jak wpuściłem krewetki to parę samic było już zajajczonych i nawet donosiły te jajka, robiłem wtedy podmiany nawet 50%. Krewetki przechodziły wylinkę i dorosły niektóre młode. Problemy zaczęły się tak w 3 miesiącu po starcie. Wtedy zacząłem kombinować z tą wodą demi z Tesco. Z nią zacząłem kojarzyć problem.
2 ostatnie podmianki to nawet były 5 litrowe więc nie 30% a tak na oko 20%. sam nie wiem ??
Co2 odpalam ręcznie codziennie, godzinę przed zapaleniem się światła i zakręcam godzinę przed zgaszeniem. nie mam stałego testu. Ale często robię test PH i KH i z tabeli wyliczam.
Nie przekracza 23ppm. Rano ph wynosi 7,5 a wieczorem 7. Staram się większych wahań nie robić.
Mati-p
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 29 mar, 2017 12:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości