Kwasy humusowe

Moderator: =Fresz=

Kwasy humusowe

Postprzez ar2r21 » Śr 03 maja, 2017 15:31

Poruszałem to zagadnienie na innym forum ale nie wszyscy są aktywni na obu forach to postanowiłem tutaj poruszyć ten temat. W ogrodnictwie ma zastosowanie preparat o nazwie Rozahumus. Ma postać łatwo rozpuszczalnych w wodzie prawie czarnych kryształków. Składa się głównie z kwasów humusowych. Czy ktoś próbował dodawać do akwarium ten preparat? A są tu na forum ludzie co lubią sprawdzać różne rzeczy i może akurat się taki znalazł.
Zdjęcie zrobione na papierze milimetrowym aby zobrazować wielkość kryształków.
Obrazek
Artur
ar2r21
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt 18 gru, 2015 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwasy humusowe

Postprzez kaboom » Śr 03 maja, 2017 15:53

Wygląda jak Fulvo z SN.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Kwasy humusowe

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 03 maja, 2017 17:49

kaboom napisał(a):Wygląda jak Fulvo z SN.
czyżby bingo XD
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kwasy humusowe

Postprzez ar2r21 » Cz 04 maja, 2017 09:33

Na początku myślałem o zaproponowaniu czegoś zamiennego i taniego za preparaty proponowane dla krewetek. Teraz coraz bardziej przekonuję się, że niektórzy sprzedają to samo po znacznie wyższej cenie.
Jeżeli ktoś posiada jakiś produkt z kwasami humusowymi mogę mu podesłać próbkę Rosahumus do porównania.
Artur
ar2r21
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt 18 gru, 2015 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwasy humusowe

Postprzez sQun49 » Cz 04 maja, 2017 17:06

Mam u siebie Salty Shrimp Black Water - jak chcesz wysłać, mogę porównać... SN nawet jakbym miał to wstyd byłoby mi się przyznać :p

Nie wiem czy Szefowa nie ma u siebie też tego co napisałem u góry - jest z Wrocławia więc obeszłoby się bez wysyłki... Poza tym kobiety są precyzyjniejsze i nawet ułożenie atomów w dwóch próbkach gołym okiem dostrzeże :)
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kwasy humusowe

Postprzez raiders » Cz 04 maja, 2017 17:37

A to fulvo SN takie blee?.... Czy o co chodzi.

Mam SN fulvo mogę porównać jak chcesz

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Kwasy humusowe

Postprzez dylu » Pt 05 maja, 2017 09:40

SN jest dobre - chodzi o podejście właściciela marki do innych hodowców... Jedni mają z tym problem inni nie
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Kwasy humusowe

Postprzez Marek77dgl » Pt 05 maja, 2017 12:00

Mam SaltyShrimp Black water, wcześniej używałem Fulvo SN. Te 2 mogę porównać. Moim zdaniem to jest to samo. Tak samo szybko się rozpuszcza, tak samo barwi wodę, tak samo wygląda. Nie widzę między nimi różnicy.
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Re: Kwasy humusowe

Postprzez sQun49 » Pn 08 maja, 2017 19:05

Dziś doszła przesyłka z Rosahumus od Arka i zrobiłem małe porównanie do Bee Shrimp Black Water
Kolorystycznie - obie substancje bardzo podobne, Bee Shrimp Black Water (BSBW) jakby z domieszką jeszcze czegoś
Gramatura - BSBW było bardziej zmielone, więc zmieliłem też w młynku Rosahumus aby je zbliżyć do siebie
Rosahumus
Obrazek
BSBW
Obrazek
Rosahumus
Obrazek
BSBW
Obrazek

Z lewej u góry Rosa, z lewej u dołu BSBW, z prawej u góry BSBW po zmieleniu. Co ciekawe, podczas mielenia BSBW nic się nie pyliło, a wręcz przeciwnie, produkt stał się delikatnie wilgotny i nawet zaczął przyklejać się do młynka
Obrazek

A teraz rozpuszczanie:

Rosahumus
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bee Shrimp Black Water - po prawej oczywiście
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to powierzchnia obu roztworów - po lewej Rosa, po prawej BSBW. Rosa rozpuściła się dokładniej, na powierzchni pozostał widoczny "spławik" ze sklejonego proszku a na BSBW pływały drobinki.
Obrazek

Wymieszałem dokładnie łyżką oba roztwory i efekt był następujący - pierwsze zdjęcie Rosa, drugie BSBW
ObrazekObrazek

Na dnie, w przypadku BSBW ewidentnie pozostały nierozpuszczone frakcje - pierwsze zdjęcie Rosa, drugie BSBW
ObrazekObrazek

Oczywiście sprawdzę jeszcze na krewetach bo rozpuszczalność Rosy mi się naprawdę spodobała....
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kwasy humusowe

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 08 maja, 2017 20:10

dobra robota :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kwasy humusowe

Postprzez Trolki » Pn 08 maja, 2017 22:48

Moje już dostały pierwsze dawki i wszystko jak na razie w porządku. Też napiszę co i jak po paru tygodniach.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Kwasy humusowe

Postprzez Tasior » Wt 09 maja, 2017 05:13

No więc ja wczoraj też dostałem próbkę :)
Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie do Salty Black Water. Z tą różnicą, że Salty BW jest bardziej zmielone i mniej się błyszczy.
Wsypałem od razu do Hybryd / Crystali / PBL. Rosahumus zachowuje się identycznie w wodzie jak i Salty BW. Wodę barwi tak samo. Po pierwszym dniu złego wpływu na krewetki nie zauważyłem. Zresztą patrząc na skład - 84% kwasów humusowych,12% potasu, 0,6% żelaza, to raczej nic złego krewetkom stać się nie powinno, a i rośliny na tym skorzystają :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Kwasy humusowe

Postprzez raiders » Pt 12 maja, 2017 03:00

Moja próbka również doszła tak na szybko po pierwszych oględzinach i porównaniu do NS Fulvo większych różnic nie widzę a właściwie nie widzę żadnych.
Ta samą gradacja, rozpuszczalność, brudzi łapy tak samo :)

Jak będę miał więcej czasu to jakieś fotki i porównanie zrobię ale to dopiero jak remont ogarnę...

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość