Różnice w testach GH

Moderator: =Fresz=

Różnice w testach GH

Postprzez QHU » Pn 02 paź, 2017 19:12

Witam,
mam testy gh zoolka i jbl, czy to normalne że różnica w pomiarach pomiędzy jednym a drugim wynosi aż 1 gh? Testy robiłem po dwa razy na 5ml i na 10ml.
Przy 5ml zoolek barwi wodę na zielono po 7 kroplach, jbl po 6. Przy 10ml zoolek zabarwił wodę po 13 kroplach a jbl po 11.
Już to kiedyś zauważyłem, ale stwierdziłem że to pewnie wina starego testu jbl, jednak na nowym jest dokładnie to samo. Wydaje mi się że różnica jednego stopnia to dość sporo.
Któremu bardziej zaufać?
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Różnice w testach GH

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 02 paź, 2017 19:31

oddaj wode do laboratorium i będziesz wiedzieć który dokładniejszy
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Różnice w testach GH

Postprzez raiders » Pn 02 paź, 2017 21:56

Naprawdę +/- 1 stopień w tą czy w tą to taki problem?
Po pierwsze to testy są poglądowe nie mają dokładności laboratorium maja pokazać przybliżona wartość .
Zapewne jak dasz wodę do laboratorium to wyjdzie coś pomiędzy 6-7.
Używaj jednego testu który Ci bardziej pasuje . Ja od kilku lat jadę na testach zoolek bo najtańsze a dokładność ta sama co u konkurencji za 50zl jbl, salifert itp.
Używałem wielu marek różnica po za wydana kasa żadna.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Różnice w testach GH

Postprzez QHU » Wt 03 paź, 2017 08:46

Czy +/- 1gh to problem to nie wiem, kwestia skali. Wydaje mi się że dla kogoś kto chce utrzymać np 5gh a okazuje się że ma 4gh to może być dużo.
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Różnice w testach GH

Postprzez kaboom » Wt 03 paź, 2017 10:05

Stopień w twardości wody to niewielka różnica więc tu bym się nie przejmował, potrzebujesz zmierzyć dokładnie GH to weź GH+ z Qualdropu i na nim Ci wyjdzie który z testów jest dokładniejszy. Ja osobiście polecam testy Zooleka ale to moja opinia i polecam wyrobić sobie własną :-) Wbrew pozorom Caridinom różnica nie będzie przeszkadzać, ważne aby parametry były stałe. To są krewetki które dobrze się czują w twardościach do 6 GH a czy jest to 2,3,4 to ma to mniejsze znaczenie.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości