Problem z PH

Moderator: =Fresz=

Problem z PH

Postprzez AlexW » Wt 06 mar, 2018 16:36

Cześć, to mój pierwszy post tutaj.
Posiadam akwarium dla neocardin, ale z powodu wysokiego Ph ~8,2 zdecydowałem się wczoraj na restart i wymianę podłoża z żwiru bazaltowego na żwirek kwarcowy firmy Dennerle. Mineralizuję wodę RO preparatem shrimp nature gh/kh według instrukcji. W przeciągu niecałej doby po restarcie Ph wzrosło z 7* do 7,8. Podobnie wzrastało ono po podmianach na poprzednim podłożu. Ze stadka 15 yellowek zostały mi po kilku miesiącach tylko dwie. Na początku, rzucały się na jedzenie. Po jakimś czasie straciły apetyt. Jedna samiczka nosiła jajeczka i urodziła młode, niestety zniknęły. Krewetki padały po jednej w kilkudniowych odstępach. Dodam, że wszystkie inne parametry są w normie. Patametry mierzone testami JBL i miernikiem Ph, oraz przewodności. Do wody dodaję obecnie bakterie Azoo i Sera

-Akwarium: zestaw Aquael, 25l netto
-Filtr Pat Mni, grzałka
-korzenie
-dużo mchu
-liście ketapangu

Parametry:
-Ph 7,8
-GH 8*N
-KH 2*N
-NO2 : 0,1
-NO3 : 1
-przewodność ~ 550 μS
-temp. 26*C

Czy problemem jest mineralizator? Na opakowaniu napisane jest, że po dodaniu do wody RO uzyskuje się KH4* i GH7*( tymczasem u mnie KH2*, GH8*). Zauważyłem, że twardość węglanowa wykrywalna jest dopiero po kilku godzinach od dodania. W wiaderku, zaraz po dodaniu mineralizatora wychodzi z testów KH 0*. Proszę was o jakieś rady. Czy zmnejszyć dozowanie mineralizatora? Czy KH nie będzie wtedy zbyt niskie? W akwarium nie ma żadnych ozdób, ani innych rzeczy oprócz korzeni i liści ketapangu które mogłby zmieniać parametry. :-(
AlexW
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt 06 mar, 2018 16:00

Re: Problem z PH

Postprzez Raffy » Wt 06 mar, 2018 16:59

No2: 0.1

Daj spokoj z tym wszystkim, skup na stabilizacji zbiornika :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Problem z PH

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 06 mar, 2018 18:10

a najlepiej wyrzuć testy i nie ingeruj w zbiornik za każdym razem gdy krewetki pierdną pozwól baniakowi żyć własnym życiem , jesli nic nie zdycha jest dobrze robienie restartów je predzej wykończy niz ph 7,8
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron