Problem z zbyt wysokim Ph

Moderator: =Fresz=

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 paź, 2018 14:31

W tej układance na końcu czyli wężyku z żywicy masz zawór zamykający czy jak go zwą, mechaniczny pływakowy, lub elektro zawór który zamknie obwód po napełnieniu jakiegoś zbiornika do którego wpływa woda z żywicy?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez =Fresz= » Śr 03 paź, 2018 14:33

Potrzebujesz kolego zawór pływakowy odcinający dopływ i wtedy to będzie działać :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mieciu121 » Śr 03 paź, 2018 14:48

Mr.Kreweta napisał(a):W tej układance na końcu czyli wężyku z żywicy masz zawór zamykający czy jak go zwą, mechaniczny pływakowy, lub elektro zawór który zamknie obwód po napełnieniu jakiegoś zbiornika do którego wpływa woda z żywicy?


Nie mam . Wcześniej miałem na zaworze czterodrożnym który chyba działał bo nie wylewało mi wody do ścieków po napełnieniu zbiornika ( jest poza widocznymi zdjęciami z boku ,ale przewód idzie do niego z trójnika który wychodzi odrazu z wyjścia membrany ( biały wężyk) .

co do pływaka to np taki nie ? Obrazek

Wężyk który wychodzi z żywicy/mineralizatora (niebieski) idzie bezpośrednio do kranika. Więc jak bym musiał podpiąć ten pływak by to działało i nie musiałbym usuwać kraniku ?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 paź, 2018 16:54

Jeśli na końcu, jedynym i ostatecznym, masz kranik, to po jego zamknięciu zawór czterodrożny powinien zadziałać, wtedy zawór pływakowy nie będzie potrzebny, bo jego role przejmie kranik, zamykany ręcznie, jeśli zawór czterodrożny nie zamyka odpływu po zakręceniu kurka, to albo coś pomyliłeś przy wpinaniu, albo zawór padł. Jak pisałeś że woda przestaje ciec po zakręceniu zaworu głównego, to który zawór jest głównym?

PS. chyba że jak zakręcisz kranik na żywicy, to membrana dalej pracuje i leci odpad bo uzupełnia się woda w zbiorniku z którego zeszła jak otworzyłeś kranik na żywicy?? Wtedy potrwa trochę zanim zbiornik się zapełni i ciśnienie uruchomi zawór czterodrożny który zamknie układ?
Ostatnio edytowano Śr 03 paź, 2018 17:03 przez Mr.Kreweta, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mieciu121 » Śr 03 paź, 2018 17:03

Mr.Kreweta napisał(a): jeśli zawór czterodrożny nie zamyka odpływu po zakręceniu kurka, to albo coś pomyliłeś przy wpinaniu, albo zawór padł. J


Raczej się nie pomyliłem bo wpiąłem zawór tak jak rysowałem na poprzednich zdjęciach.
Mr.Kreweta napisał(a):Jeśli na końcu, jedynym i ostatecznym, masz kranik, to po jego zamknięciu zawór czterodrożny powinien zadziałać,


Wcześniej działał bo dałem ten zawór na ściek i wyjście z membrany i jakoś odcinał ten odpływ itd. Co do tego czy jest zepsuty czy nie to nie wiem

Mr.Kreweta napisał(a):. Jak pisałeś że woda przestaje ciec po zakręceniu zaworu głównego, to który zawór jest głównym?


Zawór główny to ten tuż przy gwincie z zimną wodą ( wężyk czarny z niego idzie woda z instalacji i idzie do filtrów)

Jeśli to coś pomoże to na Manometr który zamontowałem przed membraną Ro ale za zaworem czterodrożnym to wskazuje on 75 psi/4,5 bara
Ostatnio edytowano Śr 03 paź, 2018 17:06 przez Mieciu121, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 paź, 2018 17:04

Chyba że jak zakręcisz kranik na żywicy, to membrana dalej pracuje i leci odpad bo uzupełnia się woda w zbiorniku z którego zeszła jak otworzyłeś kranik na żywicy?? Wtedy potrwa trochę zanim zbiornik się zapełni i ciśnienie uruchomi zawór czterodrożny który zamknie układ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mieciu121 » Śr 03 paź, 2018 17:15

Jest połowicznie jak mówisz . Po zakręceniu dwóch kraników ( na żywicy i mineralizatorze) odpad dalej leci leci i leci . Zapełniłem nawet do połowy miskę woda odpadową .

Jeśli to coś pomoże to na Manometr który zamontowałem przed membraną Ro ale za zaworem czterodrożnym to wskazuje on 75 psi/4,5 bara w trakcie działania układu. Podczas gdy wyłączam zaworem głównym wskazuje niecałe 0,5 bara
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 paź, 2018 17:25

A do zbiornika z wodą idzie woda z mineralizatora?

ps. masz ciśnienie w kranie 4,5 bara? czyli blisko 4,5 atmosfer? czy jeszcze wpiąłeś jakąś pompkę która przepycha wodę przez zawór?
Ostatnio edytowano Śr 03 paź, 2018 17:27 przez Mr.Kreweta, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mieciu121 » Śr 03 paź, 2018 17:27

Mr.Kreweta napisał(a):A do zbiornika z wodą idzie woda z mineralizatora?

Idzie woda wychodząca z membrany i dopiero ze zbiornika idzie na trójnik który rozdziela te wodę między żywice a mineralizator
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 paź, 2018 17:29

Noż toż jak w zbiorniku nie ma wody, to nawet jak zamkniesz oba odpływy to musi się uzupełnić?

ps. masz ciśnienie w kranie 4,5 bara? czyli blisko 4,5 atmosfer? czy jeszcze wpiąłeś jakąś pompkę która przepycha wodę przez zawór?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mieciu121 » Śr 03 paź, 2018 18:29

Mr.Kreweta napisał(a):Noż toż jak w zbiorniku nie ma wody, to nawet jak zamkniesz oba odpływy to musi się uzupełnić?

ps. masz ciśnienie w kranie 4,5 bara? czyli blisko 4,5 atmosfer? czy jeszcze wpiąłeś jakąś pompkę która przepycha wodę przez zawór?


Nawet po zamknięciu kranika w zbiorniku woda dalej sobie leci do ścieku ( dalej zamknięte są kraniki żywicy i mineralizatora) .

W kranie nie wiem ile mam bar bazuje tylko na tym co mi manometr pokazuje . Nie wpinałem żadnej pompki pod to
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 paź, 2018 18:51

A ile jest wody w zbiorniku? A kranik jest na dopływie do zbiornika czy za?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mieciu121 » Śr 03 paź, 2018 18:54

zbiornik ma 12l ale odliczając miejsce dla powietrza itd w środku faktycznie nalewa się jakieś 5-6l wody . Kranik jest za dopływem
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 paź, 2018 19:06

Czyli jak zamkniesz kranik a w zbiorniku nie ma wody, to filtr pompuje tam wodę? I ile trwa u ciebie wyprodukowanie 5l. wody z ro?

Zrób test i omiń zbiornik")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Problem z zbyt wysokim Ph

Postprzez Mieciu121 » Śr 03 paź, 2018 19:09

Mr.Kreweta napisał(a):Czyli jak zamkniesz kranik a w zbiorniku nie ma wody, to filtr pompuje tam wodę? I ile trwa u ciebie wyprodukowanie 5l. wody z ro?


Tak dokładnie . Powinnien pompować do momentu kiedy się nie zapełni zbiornik (przynajmniej tak było dopóki nie wymieniałem membrany itd) . Wyprodukowanie takiej ilości zajmuje średnio coś koło 20-30 min

Zrobiłem już ten test odcinając dostęp wody do zbiornika nie pomogło
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości