Jak jest z tą miedzią w nawozach ?

Moderator: =Fresz=

Jak jest z tą miedzią w nawozach ?

Postprzez Kesi » So 05 gru, 2009 19:18

Taki eksperyment to tylko ktoś nieświadomy zrobi.

Jak miałam braki w nawożeniu, podałam Aquaflore, wyleciało mi z głowy, że ma w składzie m.in miedź dałam 2ml do kreweci przy podmianie to jakieś 0,6mg Cu na 10l i nic krewetkom nie było (odpukać w niemalowane) , a jedna większa (mam kilka małych i ta największa z nich) miała przez parę dni ładny brązowy kolorek z jasnym paskiem na grzbiecie, pewnie do momentu gdy rośliny wszystkiego nie wchłonęły.
Chyba nikt nie wie jaka dawka miedzi jest dopuszczalna.
Sporo osób używa symfonii, a w niej przecież też jest miedź.
Moje szczęście, że nie padły.

No to jak jest z tą miedzią ?
Kesi
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 04 gru, 2009 15:27
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez KuMaK » So 05 gru, 2009 20:15

a co to jest 0,6 mg/ 10l :P
Jak nawozisz jakieś pół dawki zalecanej przy crystalach to nic się nie stanie.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leszcz25 » So 05 gru, 2009 20:40

Można kupić poszczególne składniki i samemu sobie zrobić nawóz micro (bez miedzi). Teraz jest sporo informacji na temat składów nawozów i spokojnie można się pobawić ;)
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez Kesi » So 05 gru, 2009 21:15

Można, tylko trzeba zakupić wagę jubilerską i mieć dużo cierpliwości przy odważaniu. i jeszcze więcej cierpliwości do łażenia po sklepach ogrodniczych za dobrymi składnikami.

Jakieś 8 lat temu to tylko Bio florin używałam i też ładnie rosło i rybki się nieźle miały. Do tej pory można go kupić w sklepie.
Potem przyszedł czas na eksperymentowanie z różnymi chelatami i symfonią z allegro, ale że nie chce mi się codziennie dawkować, to przerzuciłam się na nawozy gotowe, tym bardziej że 500ml kosztuje 15zł, a dawkuje się 5ml/100l.
Tam była mała omyłka, nie 2ml tylko 0,5 ml na 10l, 2ml daje do ogólnego jak łącze z Aquavitem, żeby ograniczyć ilość azotu i fosforu. Aquavit ma więcej mikro.
Ilość miedzi dobrze podałam.
Krewecie to Caridina cf. babaulti.
Wszędzie straszą tą miedzią to byłam święcie przekonana, że to jest zabójcze.
W takim razie mogę dać spokojnie raz na jakiś czas.
Kesi
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 04 gru, 2009 15:27
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez Ślimaczkowa » N 06 gru, 2009 21:23

Kiedys przez dłuższy czas(trochę przez nieuwagę,bo nie doczytałam wtedy składu) podawałam w dwóch akwariach zawierający miedź Multimineral Tropicala,w zalecaniej dawce,nie zmniejszonej i żadnym krewetkom(nawet crystalom) na szczęście nic się nie stało :roll: .
Ostatnio edytowano N 06 gru, 2009 21:25 przez Ślimaczkowa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron