Parametry czy dobre

Moderator: =Fresz=

Parametry czy dobre

Postprzez wariorex » Pn 16 sie, 2010 19:43

witam wczoraj założyłem krewetkarium 30litrów.Dziś po południu zrobiłem testy (Tropical)
No3 20-40
No2 3,0
GH 17
kh powyżej 17,0 kolor niebieski na wskażniku jest tylko do ciemno zielonego
Ph powyżej 8,4

W akwarium zamontowany filtr z napowietrzaczem Atman do 50 litrów na minimum od 50-100h na max 300h niewiem czy to prawda :) .Posiadam filtr kaskade od akwa 120lit. AquaEL 200 czy będzie dobry do takiego akwarium 30litrów czy nie powciaga krewetek.Roślinki mech jawajski.Woda 26C
Kupiłem liście ketapang wsadziłem na około 5godzin woda jak deszczówka czy to normalne:(Bardzo mętna.w sklepie zoologicznym kazała mi trzymać saszetke z liśćmi około 3tygodni na moje oko woda po 5h zrobiła się jak deszczówka,a dopiero co po 3tygodniach...może podmienić wode w akwariun co proponujecie???

Chciałem hodować red cherry.Co proponujecie zrobić z tymi parametrami wody jak je obniżyć aby były odpowiednie dla krewetek.
Ostatnio edytowano Pn 16 sie, 2010 20:32 przez wariorex, łącznie edytowano 3 razy
:}
wariorex
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 16 sie, 2010 19:31

Postprzez krzych0062 » Pn 16 sie, 2010 21:47

wariorex napisał(a):co proponujecie???

Na początek zmień testy... Podejrzewam, że użyłeś paskowego a to bardzo niewiarygodne wyniki daje :-/
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Postprzez fotoman » Wt 24 sie, 2010 19:39

Przede wszystkim poczekać na dojrzenie zbiornika, NO2 masz zabójcze, wpuść teraz krewetki, to wykorkują w ciągu godziny.
Reszta też za wysoka, poczekaj najlepiej ze 2-3 tygodnie i zrób ponownie testy.
Wtedy będziemy myśleć o parametrach.
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez dziki » Wt 24 sie, 2010 20:19

Hallo
Na dobry początek wyjmij ten ketapang z baniaka, podczas procesu dojrzewania zbiornika nie jest on za bardzo przydatny.

Znaczna część Twoich parametrów ulegnie autokorekcie jak tylko w filtrze i podłożu zalegnie się odpowiednia ilość stosownych bakterii. Niestety na to trzeba czasu i czasem trochę pomocy z zewnątrz, możesz sam wprowadzić bakterie wraz z wodą z działającego aqua lub wyprać w takiej wodzie gąbki od filtra, tylko to musi być czysty baniak bez szkodników w postaci robali :D, można też dodać bakterie z butelki ^^

Uzbroić się w cierpliwość i czekać, nabierać nawyków gapienia się w baniak przy włączaniu się światła, podmieniać wodę w jakimś tam ustalonym przez siebie trybie, świecić światełko, grzebać w baniaku zanim pojawią się rezydenci.

Taka drobna sugestia na przyszłość. Nie mierz NO3 jeśli test pokazuje NO2, wynik wyjdzie przekłamany.
Ostatnio edytowano Wt 24 sie, 2010 20:21 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości