Parametry wody niby dobre ale....

Moderator: =Fresz=

Parametry wody niby dobre ale....

Postprzez fotoman » Wt 24 sie, 2010 20:53

Witam, mam u siebie w zbiorniczku 54 l następujące parametry:
PH - 7,4
GH - 6
KH - 4
Podmiana wody raz w tygodniu 15l (RO + aqua dur plus).
Obsada to Red Cherry + babulti.
Od jakiegoś czasu zauważyłem że zamiast przybywać - kreweci mi ubywa. Swego czasu nosiły bardzo dużo jajeczek, z których miałem sporo młodych. Niestety w tym momencie została tylko garstka w zasadzie młodych osobników. Posiadam w zbiorniczku także ślimaczki helenki, to dzięki nim (w zasadzie) ich kiepskim stanie skorupek, dotarło do mnie, że jest pewnie za mało wapnia. Skorupki wyglądają na pokancerowane z białymi "wyżerkami".
Nie wiem co dodawać do wody jeszcze aby "wyleczyć" zbiornik i przywrócić rozród krewetek.
Ostatnimi czasy mam także atak nitek, walczę z nimi głównie poprzez fizyczne usuwanie.
Proszę o wszelkiego typu porady.
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez aquahobby1 » Wt 24 sie, 2010 21:45

Tym krewetkom (Helenkom również) wystarczy woda z kranu, nie potrzeba kombinować z osmozą.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez fotoman » Śr 25 sie, 2010 12:49

Więc teraz przy najbliższej podmianie mam lać samą kranówkę czy pomieszać z RO (żeby aż nadto nie zmienić parametrów wody). Czy kranówkę lać tylko odstaną, czy mogę dać do niej SERA aquatan (teoretycznie nie jest na nim opisane, ze neutralizuje wapń).

Z drugiej strony chciałem przygotować to akwarium już pod CR, ale w tym wypadku to nie wiem już jaką metodę obecnie obrać.
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez batman-ka » Śr 25 sie, 2010 12:58

pH 7,5 i tak crystalom nie będzie pasować,a heteropodom można nalać kranówy ale odradzam aquatan ,on skleja metale ciężkie i skleja też krewetkowe paszczęki ;-),lepiej wodę odstawić i napowietrzać i ewentualnie dać odrobinę tropicala crusta guard
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez aquahobby1 » Śr 25 sie, 2010 13:29

Musisz się zdecydować jakie chcesz mieć krewetki, bo najpierw piszesz że Red cherry i Babaulti, a teraz, że chcesz przygotować zbiornik pod Cristal red (CR) I staraj się dawać jak najmniej chemii. Żadnych uzdatniaczy. Moim zdaniem powinieneś najpierw potrzymać łatwe w hodowli RC, i Babaulti, nabrać doświadczenia w opiece nad tymi stworzonkami, spróbować je rozmnożyć, a dopiero później zabrać się za bardziej problematyczne gatunki. Chyba nie chcesz się od razu zniechęcić.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez fotoman » Śr 25 sie, 2010 15:56

Dziękuję za odpowiedzi, w takim razie najbliższa podmianę robię samą odstaną kranówką.
Jutro także stanie u mnie drugi zbiornik, chcę oddzielić rebki od babulti. Od razu pompować tam kranówkę, czy pomieszać z RO ?
Moja kranówka ma PH 7,2 GH 17 KH 10.
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez batman-ka » Śr 25 sie, 2010 18:23

daj 60% kranówki na początek i reszte RO bez dodatków ,redki nie odczuwają zmian i nie zdechną nawet jak wlejesz kranówkę ,ale niech będzie odstana
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fotoman » So 28 sie, 2010 11:04

Witam ponownie, w czwartek miałem stawiać nowy zbiornik, ale niestety Pan na giełdzie Łódzkiej u którego zamawiałem akwa, zwyczajnie "zapomniał, bo miał zapisane na innej stronie w notesie i tam nie spojrzał" że ma dla mnie do wykonania akwarium. Trosze się na niego zezłościłem, ale suma sumarą wyszło na dobre. Przemyślałem sprawę, i zmieniłem koncepcję, a co za tym idzie wielkość akwa. Druga dobra rzecz, to że ma mi zrobić na najbliższy czwartek dwa zbiorniczki ze szkła OW 6mm2 30x30x30 po 50zł za sztukę.

Już wiem mniej więcej jak je urządzić, zastanawiam się tylko na podłożem czy dawać Amazonię II czy Shirakura RED BEE SAND (oba są stosowane z powodzeniem w krewetkariach), oraz nad filtrami (jak zwykle muszą być bezgłośne, bo będą zbiorniki w pokoju w w którym śpimy). Myślałem na FZN2, podobno są ciche, ale czy nie będą za mocne do 27 l ?
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości