Nawóz

Moderator: =Fresz=

Nawóz

Postprzez jojtek » N 06 mar, 2011 15:57

Co sądzicie żeby robić samemu nawóz. Chodzi mi o taki nawóz jak np na tej aukcji http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-akwa ... 11576.html składa się on z K2SO4 i Fe. I a jakim sklepie mogę kupić K2SO4 i Fe. I może znacie jakiś przepis w jakich ilościach mieszać K2SO4 i Fe.
jojtek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt 18 lut, 2011 20:19

Postprzez dziki » N 06 mar, 2011 16:31

hallo
Wojtku zakup sobie od pana gotowa miksturę jeśli czujesz potrzebę dawania nawozów, 4 zł to jest całkiem fajna cena. Co do odczynników chemicznych to ja się w takowe zaopatruję w archem sp. z o. o. http://www.archem.com.pl/ ale uprzedzam, nie jest to tania zabawa.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez ryuuk » N 06 mar, 2011 17:33

dziki. tak nawiasem..kwas solny.ile kosztuje w tej firmie? nie ukrywam że jestem bardzo zainteresowany.muszę zbić to cholerne PH trochę ;/
ryuuk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pt 21 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dziki » N 06 mar, 2011 17:57

Nie mam pojęcia, nie kupowałem kwasku. Musisz zadzwonić i się dowiedzieć. Sklepik mają na Wybrzeżu Wyspiańskiego przed Tawerną. Z czym się ścierasz i z jakich parametrów chcesz zejść?
Ostatnio edytowano N 06 mar, 2011 17:59 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez jojtek » N 06 mar, 2011 18:37

Dziki, dzieki za odp. Sam bym chciał coś takiego zrobić. Sprzedawca mi napisał że w skład wchodzi symfonia magnez potas żelazo. Kupie te rzeczy w zoologu? Albo w jakimś innym sklepie?
jojtek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt 18 lut, 2011 20:19

Postprzez dziki » N 06 mar, 2011 18:49

Wszystkie potrzebne rzeczy kupisz pod postaciami różnych "soli", żeby nie przedobrzyć musiał byś znać skład ilościowy mieszanki a do tego z kolei przyda się waga dość precyzyjna gdyż niejednokrotnie potrzebne są gramy określonych substancji. Część potrzebnych rzeczy na pewno dostaniesz w sklepie ogrodniczym ale będą dość "brudne", ponoć nadające się do użytku akwarystycznego. KNO3 w spożywczym, wszystko co potrzeba zapewne dostaniesz w dobrze zaopatrzonym sklepie chemicznym.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez jojtek » N 06 mar, 2011 18:58

Aha, no nic. Kupie gotowy nawóz.
jojtek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt 18 lut, 2011 20:19

Postprzez ryuuk » N 06 mar, 2011 22:03

dokupiłem2 zbiorniki45l. 50x 30x 30.. i bede zakładał zbiornik idla sakur oraz jakichś tigerów. Nie chce aktywnego tylko piasek czarny lub drobniutki gryz bazaltowy.. ponad to nie chce lać RO z filtra bo nie opłaca misie kupowanie jego na 3 zbiorniczki. wiec chce kranówkę mieszać z zakwaszoną destylką.

chce zejśc z PH 7,4 - 7,6 bo takie coś płynie z grobli na 6,5 około wiec bede musiał kupic kwas solny
Ostatnio edytowano N 06 mar, 2011 22:04 przez ryuuk, łącznie edytowano 1 raz
ryuuk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pt 21 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dziki » N 06 mar, 2011 22:18

Nie jestem w 100% pewny ale zakwaszanie da trwałe obniżenie ph bez obniżenia buforów czyli twardości? Filtr RO to fajna sprawa jest, czajnika i żelazka nie trzeba odkamieniać, kawa smakuje zupełnie fajnie, do tego robiąc odczep przed membraną otrzymujesz całkiem fajnie odfiltrowaną kranówkę. A koszt to już jest inna historia, aczkolwiek nie jest to jakiś straszny koszt, powiedzmy ze 20 lepszych cristalek, chyba że chcesz mieć Merlina to już inna bajka jest :)
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez agafoo » N 06 mar, 2011 22:23

ryuuk ph 7,4 -7,6 będzie super dla sakur i tigerów:) one lubią twarda wodę i dość wysokie ph :) moim zdaniem nie masz co kombinować.. :)

sama trzymam swoje fajerki ;) na ph 7,6 i jest git.. mnożą się i rosną fajnie..
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ryuuk » N 06 mar, 2011 22:35

własnie od ciebie fajerki wezme plus moze jakieś sakury. dla ładnej barwy.a co do tigerów to.. hmm sprawdzę czy lubią twardszą wodę ;)

jak sie nie sprawdza to.. najwyżej kupie jakiś filtr;) ale to juz ostateczność:)..

Aga. jeszcze listu nie ma ;/a mój doszedł?
Michał
gadu-gadu: 8254309

baniaki:
1x30l,3x54l
heteropoda red gradacja A/AA <azjatyckie>
hybdyda-taiwan
tibee
ryuuk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pt 21 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości