pomoc przy parametrach

Moderator: =Fresz=

pomoc przy parametrach

Postprzez SiTeK » So 06 sie, 2011 14:22

Witam .
Proszę Was aby ście mi podpowiedzieli w jakim stosunku mieszać wodę ze studni z wodą z kranu .

Ph.............zakres.............................studnia............kranówa
................4,5-9,0.................................6,0..................7,5
................6,0-8,0.................................6,2....................8

Kh ..........................................................2.....................12
Gh...........................................................7.....................14


Wymieszana woda ma być przeznaczona do podmian w kostce w której znajdują się CR .
SiTeK
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 29 kwi, 2011 15:00

Postprzez krewetka wawa » N 07 sie, 2011 16:37

Ja bym nie dawał wody ze studni twoja woda kranowa jest praktycznie idealna jak ja bym miał u siebie takie ujęcie wody to bym się cieszył nie musiał bym stosować RO.
I w takiej wodzie będą się swietnie czuły CR/CB a do tego nie bedziesz musiał używać minerałów bo masz wszystko co jest krewetce niezbędne już zawarte w wodzie.
Krewetkaria:
Akwaria 5szt 5 l / 6szt 20 l

Regał 4 szt 70 l
Regał 3 szt 100 l , 2 szt 50 l
Regał 3 szt 160 l
Regał 3 szt 220 l
Regał 3 szt 300 l

Rakaria:
Regał 4 szt 85 l
krewetka wawa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 142
Dołączył(a): So 25 cze, 2011 23:03
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Postprzez SiTeK » N 07 sie, 2011 18:18

A ta moja woda z kranu nie jest za twarda ? Krewetki nie miałyby problemu z wyliknką ?

Wymieszałem wczoraj wodę w stosunku :
4 L kranówka
14 L woda z studni
Parametry jakie uzyskałem po wymieszaniu to Ph 7-7,2 Kh 4 Gh 8 .
SiTeK
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 29 kwi, 2011 15:00

Postprzez aquahobby1 » N 07 sie, 2011 21:58

U mnie przy Ph powyżej 6,8 wszystkie CR i Bienki odmawiały współpracy. Tak samo przy Kh powyżej 4. Ale każda woda jest inna. Natomiast jeśli chodzi o wodę ze studni, to może posiadać związki żelaza, bądź jeżeli studnia nie jest głęboka, dostają się nawozy z pól, albo jakaś gnojowica, czy coś innego, np. z nieszczelnych szamb. Lepiej jednak rozcieńczać wodę kranową, wodą demineralizowaną, czy z filtra osmotycznego.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez KuMaK » N 07 sie, 2011 22:38

aquahobby1 napisał(a):U mnie przy Ph powyżej 6,8 wszystkie CR i Bienki odmawiały współpracy


Ja mam ten problem zawsze przy pierwszych krewetkach jakie nie pochodzą z moich zbiorników - tzn nowe krewetki po prostu. Młode z nich spokojnie dają radę na tych parametrach. Często pierwszych młodych nie mam wiele - nawet jak 1 -2 sztuki sie uchowają czasem to jest w porządku (mam pH 8,2). Z każdym kolejnym pokoleniem coraz lepiej. Kwestia przyzwyczajenia.

aquahobby1 napisał(a):Natomiast jeśli chodzi o wodę ze studni, to może posiadać związki żelaza


Z 67,5 litra wyciągam 3/4 szklanki tlenku żelaza III.
Wodę używam już kilka lat, problem z mętnieniem wody i wydzielaniem się osadu miałem tylko, gdy filtracja zasilana była powietrzem. Kaskady czy filtry kubełkowe - w ogóle nie było problemu.

No i każda woda inna :lol:
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SiTeK » Pn 08 sie, 2011 07:09

aquahobby1 napisał(a):Natomiast jeśli chodzi o wodę ze studni, to może posiadać związki żelaza, bądź jeżeli studnia nie jest głęboka, dostają się nawozy z pól, albo jakaś gnojowica, czy coś innego, np. z nieszczelnych szamb.

Nie potrafię teraz powiedzieć ile ma głębokości ale kilka lat temu gdy u mnie we wsi nie było wodociągu była używana w domu . Już kilka miesięcy robią nią podmianki i nic krewetkom nadzwyczajnego się nie działo .
aquahobby1 napisał(a):Lepiej jednak rozcieńczać wodę kranową, wodą demineralizowaną, czy z filtra osmotycznego.

Filtr zamierzam kupić na zimę na razie brak mi $$$ .
SiTeK
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 29 kwi, 2011 15:00

Postprzez Stiep » Śr 10 sie, 2011 11:49

KuMaK napisał(a):Z 67,5 litra wyciągam 3/4 szklanki tlenku żelaza III.


Możesz napisać jak to robisz technicznie?
Stiep
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): N 03 paź, 2010 20:43
Lokalizacja: Komorniki

Postprzez Smithi » Cz 11 sie, 2011 21:56

KuMaK napisał(a):(mam pH 8,2)


Kumaczku masz tyle przy CR? dobrze zrozumialem, bo jesli tak to troche mnie podbudowales i chyba zaczne dalej kombinowac z CR-kami.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez KuMaK » Cz 11 sie, 2011 22:44

Możesz napisać jak to robisz technicznie?


Przypadkowo... bo nie byłem na to przygotowany.

Zrobione zbiorniki gotowe do zalania wodą, zalałem.
Filtracja hamburska na powietrze - wytrąciła mi z wody żelazo w postaci tlenku.
Zebrany osad ściągałem zwykłym wężykiem akwarystycznym i wyszło tego po prostu szklanka.

Smithi napisał(a):Kumaczku masz tyle przy CR? dobrze zrozumialem, bo jesli tak to troche mnie podbudowales i chyba zaczne dalej kombinowac z CR-kami.


Tak, tyle mam u wszystkich krewetek.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Stiep » Pt 12 sie, 2011 08:28

KuMaK napisał(a):Filtracja hamburska na powietrze - wytrąciła mi z wody żelazo w postaci tlenku.


Czyli jak w stacjach uzdatniania wody. Napowietrzanie powoduje wytrącenie żelaza i manganu w postaci tlenków.
Stiep
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): N 03 paź, 2010 20:43
Lokalizacja: Komorniki


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości