woda demineralizowana (wrocław)

Moderator: =Fresz=

woda demineralizowana (wrocław)

Postprzez leinad1 » Wt 09 sie, 2011 21:34

Jakie macie praktyczne doswiadczenie (nie zaslyszane opinie) nt. stosowania wody demineralizowanej w akwarium z krewetkami? Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze powinna byc jakos uzdatniona przed podmiana lub ewentualnie wymieszana z kranowka, ale powiedzmy w proporacja 30%kran i 70%demineralizowana? Co ze zwiazkami miedzi, bo wyczytalem, ze w takiej wodzie demineralizowanej moga sie znajdowac ich znaczne ilosci? I na koniec mam pytanie do wroclawian, czy korzystali z uslug tej firmy, bo chwali sie ona, ze akwarysci sie u niej zaopatruja http://www.handel-wieckowski.pl/index.php? Cena za l wydaje sie atrakcyjna, zwlaszcza, ze mam tylko 64l akwarium.
leinad1
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 03 sie, 2011 18:29

Postprzez seraf » N 11 gru, 2011 01:43

czytałem o tej wodzie z elektrociepłowni (bo to jest elektrociepłownia) na innym forum i ktoś robił test na miedź i wyszło 0. Co do stosunku kranówa/destylowana musisz zmierzyć parametry kranówki, ph destylowanej podali 6,2 a GH i KH powinno być 0 więc z tego możesz sobie obliczyć proporcje w zależności od tego jakie parametry chcesz uzyskać. Np jeśli w kranie masz ph 7,8 i gh 20 to żeby uzyskać ph 7 i gh 10 mieszasz pół na pół
Ostatnio edytowano N 11 gru, 2011 01:44 przez seraf, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
seraf
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pn 27 cze, 2011 02:44
Lokalizacja: Wrocław

Re:

Postprzez lafemme24 » Pt 16 gru, 2022 16:22

Zależy jaka woda w wodociągu lub studni głębinowej, ale z demineralizowaną nie ma co przesadzać.
lafemme24
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt 16 gru, 2022 13:18


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości