Twardość węglanowa KH a krewetki

Moderator: =Fresz=

Twardość węglanowa KH a krewetki

Postprzez KarolKrec » Pt 05 kwi, 2013 19:37

Witam wszystkich,
Przeglądając forum natknąłem się na wiele opinii związanych z parametrami wody dla krewetek crystali.
Widać że generalnie wszyscy dążą do tego by twardość węglanowa w tym przypadku wynosiła 0. Liczy się przede wszystkimi twardość ogólna która powinna być na odpowiednim poziomie.
Proszę powiedzcie zatem jaką funkcję pełni twardość węglanowa KH? i czy jest ona konieczna dla rozwoju i życia jakichkolwiek krewetek?
Ja osobiście próbuję hodować heteropody jako gatunek mniej wymagający i chciałbym co stanie się jeśli twardośc KH obniżę do poziomu 0 a nadmienię że obecnie mieszając wodę kranową z RO twardość węglanowa w moim aqwa wynosi 9 stopni.
Zapraszam do dyskusji.
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Twardość węglanowa KH a krewetki

Postprzez SUHY » So 06 kwi, 2013 09:32

KH jest buforem dla PH , nie da sie utrzymać niskiego PH mając wysokie KH ,a cristale lubią lekko kwaśną wodę.

Nic sie nie stanie , heteropody bez problemów żyją i rozmnażają się przy GH 5 KH0 PH6 , tylko po co przy redkach utrzymywać wodę dla cr.
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Twardość węglanowa KH a krewetki

Postprzez daroo123 » N 21 kwi, 2013 17:21

Ja chciałbym zapytać o sytuację odwrotną - jaki wpływ na Crystale miałaby woda o KH= ok 4-6 ?
daroo123
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr 12 gru, 2012 21:50
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość