ogromne GH przy niskiej przewodności

Moderator: =Fresz=

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez =Fresz= » Pn 01 gru, 2014 12:45

No to wystarczyło tylko zmniejszyć dawkę i jechać dalej na tym samym. Shrimp mineral to produkt kompletny a przy salty trzeba się wspomagać uzupełnieniami jak np mosura czy azoo mineral plus.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez cichyzk » Pn 01 gru, 2014 13:15

Dziś zrobię wodę do podmian i będę mierzył gh przed wlaniem, przynajmniej będzie wiadomo co i jak.
112l - Blue Bolt, SCR, King Kong, CR, CB, hybrydy
cichyzk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 180
Dołączył(a): So 30 sie, 2014 11:30
Lokalizacja: Banino/Gdańsk

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 01 gru, 2014 13:25

Warto zawsze przed uzyciem mocno wstrzasnąć butelka bo minerały opadaja na dno tworzac tam duzo wyzsze stezenie a dozownik zasysa z dna
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez mirkocis » Pn 01 gru, 2014 21:00

=Fresz= napisał(a):No to wystarczyło tylko zmniejszyć dawkę i jechać dalej na tym samym. Shrimp mineral to produkt kompletny a przy salty trzeba się wspomagać uzupełnieniami jak np mosura czy azoo mineral plus.


Zgadzam się, nie miałem i nie mam problemów ze shrimp mineralem. Zamiast zmieniać dobry i sprawdzony preparat lepiej chyba zmienić sposób dawkowania ;)
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez Kaledon » Śr 03 gru, 2014 19:35

=Fresz= napisał(a):Shrimp mineral to produkt kompletny a przy salty trzeba się wspomagać uzupełnieniami jak np mosura czy azoo mineral plus.


Ponieważ jest to twoja opinia z którą kompletnie się nie zgadzam postanowiłem zapytać u źródła. Zamieszczam fragment odpowiedzi jaką napisał mi Frank Logemann

Salty Shrimp - Bee Shrimp Mineral IS a completely product. We developed it together with a friend (biochemist and very experienced in Bee Shrimps) for about 1.5 years. Our minerals got all, what the shrimps need plus some minerals and trace elements for the micro biological live in the aquarium. Of cause you can add some other products like special mineral stone or whatever, but you don't MUST do this. If your results are better with any other products in combination... perfect and no problem. And if you got problems with the shrimps when only using Bee Shrimp Mineral? It could be... the product is not magic and the water parameters are just ONE point to healthy shrimp. So if you are problems with shrimp, it can be the result of many many reasons.

But many breeders (not just here in Germany) and we use just this to breed the Bee Shrimps in RO water and we never got problems with the shrimps... true to the motto: the shrimps are missing some minerals or trace elements and become molting problems or something like this.


Dla zainteresowanych tłumaczenie oraz więcej więcej na moim blogu:
http://shrimps.blog.pl/2014/12/03/bee-s ... ineral-gh/" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Odp: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez =Fresz= » Śr 03 gru, 2014 20:13

Dziękuję za wkład w Twój trud żeby zapytać u źródła jak jest na prawdę. A prawda jest taka że co akwarium to inne warunki. I z moim zdaniem nie musisz się zgadzać co pokazujesz od jakiegoś czasu. Jeden z braci podkreślił że jeżeli krewetki mają jakieś braki to można uzupełnić innymi suplementami a dopytłleś ich jakie mają parametry wody?

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez Kaledon » Śr 03 gru, 2014 20:16

Nie ponieważ wiem czemu musisz coś dolewać ;-) To akurat zaleta eksperymentów przeprowadzonych u siebie a nie czytania w necie.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez Dakota » Śr 03 gru, 2014 20:52

I znowu te Wasze gierki... Zamiast wbijać szpile, podzieliłbyś się wiedzą (tu czy na blogu), bo wiele osób i krewetek może na tym zyskać. Sam zauważasz, że w dyskusjach biorą udział niedoświadczeni a doświadczeni nie dzielą się wiedzą. Ale o co ja proszę :-)

Poza tym w swoim tłumaczeniu masz dość znaczący błąd - Logemann wymyślił preparat ZE ZNAJOMYM biochemikiem doświadczonym w hodowli Bee Shrimps (nie ze znajomymi biochemikami i doświadczonymi hodowcami). To nie przytyk, a takie zboczenie tłumacza.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez Kaledon » Śr 03 gru, 2014 20:57

Dzięki już poprawiam.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez =Fresz= » Cz 04 gru, 2014 09:15

Kaledon napisał(a):Nie ponieważ wiem czemu musisz coś dolewać ;-) To akurat zaleta eksperymentów przeprowadzonych u siebie a nie czytania w necie.


To po raz kolejny powtórzę pochwal się zabłyśnij tym eksperymentem na forum a nie szukasz zaczepki. Nie masz ochoty podzielić się wiedzą to nie zaczynaj w ogóle tutaj na forum rozprawek. Jak takie dziecko wiem ale nie powiem hehe na starość człowiek głupieje?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez Kaledon » Cz 04 gru, 2014 10:57

Najdalej wczoraj spining napisał to co wyszło mi kilka miesięcy temu odnośnie podłoża beni (w temacie o zatoczkach znajdziesz ten post) . To podłoże wymaga suplementacji (zakładam, że całą linia produktów ale nie zamierzam tego sprawdzać). Jakbyś miał możliwość założyć w jednym czasie zbiorniki na różnych podłożach pewnie sam zauważyłbyś różnicę. I to nie mineralizator nie jest kompletny a podłoże za dużo wyciąga z wody. Jedynie na tym podłożu występował problem z brakiem minerałów. Na 2 innych aktywnych i neutralnych do których również był dodawany ten mineralizator nie było problemu z krewetkami. Po zlikwidowaniu podłoża beni i zastąpieniu innym krewetki odżyły i zaczęły się rozmnażać. W tej chwili nie zobaczysz różnicy pomiędzy zbiornikami od początku prowadzonymi na innych podłożach a tymi które były na beni. Wyrównanie zajęło jakieś trzy miesiące do pół roku.
Teraz nawiązując do tego co napisałeś. Nie można bez porównania wyciągać wniosków na temat jakiegokolwiek produktu jakiego się używa. Dodanie czegoś do jednej bańki powoduje jedynie subiektywne odczucie- jest lepiej, nic się nie dzieje lub jest gorzej. Niestety robisz to bardzo często. Subiektywne odczucia lub coś co przeczytałeś stawiasz za pewnik. Tak samo to co ktoś pisze nie jest wyznacznikiem, że tak się coś dzieje. U niego mogło tak być ponieważ zaszły jakieś okoliczności które u innego nie wystąpią. Świadomie jakiś czas temu zrezygnowałem z dodawania jakichkolwiek dodatków poza mineralizatorem. Dlatego muszę mieć produkt kompletny i takim jest salty. I sprawdzam wyniki jego działania na wszystkich moich bańkach z crystalami, taiwanami i taitibee. Jest również dodatkiem do wody przygotowywanej do tigerów. I dokładnie tak jak napisał Frank nic nie muszę dodawać.
I to nie jest zaczepka. Po prostu jeśli nie masz jakiś krewetek, nie masz możliwości porównania nie wypowiadaj się autorytarnie na tematy na które nie powinieneś. Przykładami niech będą hybrydy, tigery, dziedziczenie genów, tak jak tu mineralizator czy ta idealna temperatura do crystali z którą kiedyś wyskoczyłeś na forum Garnelli :mrgreen: Czyli krewetki które znasz z teorii i subiektywne odczucia na temat temperatury i mineralizatora. Na takiej zasadzie jak piszesz o sprawach o których przeczytałeś lub usłyszałeś ja mogę zacząć udzielać porad o storczykach które mam na parapecie :shock: . Przecież rosną, przeczytałem o nich dużo więc fachowiec ze mnie, że ho ho. Chcesz błyszczeć to poznaj temat, naucz się na swoich błędach, zrób porównania i testy. I wtedy chętnie porozmawiam czy o technologi wody, czy o wnioskach z dziedziczenia do jakich dochodzę przy moich krzyżówkach. O jakości krewetek, sposobach na biologiczne pobudzenie zbiornika, metodach selekcji (nie teoretycznych a jak to przeprowadzać w praktyce), zakładaniu zbiornika na szybko czy leczeniu krewetek.

I to było by na tyle. A pytaniami jak te
=Fresz= napisał(a): Jak takie dziecko wiem ale nie powiem hehe na starość człowiek głupieje?
dowodzisz płytkości i dość mocno urażonej dumy :mrgreen: I po raz kolejny zachowujesz się jak na moderatora nie przystało. Moderator to osoba która ma pilnować porządku a nie szukać zaczepek z userami. Pora dorosnąć do roli a nie dalej bawić się łopatką i grabkami.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez =Fresz= » Cz 04 gru, 2014 11:43

No jest to ciekawa teoria o czym piszesz że podłoże wyciąga z wody minerały. Odnośnie ślimaków padających na starcie to obwiniał bym raczej niskie ph które jest na samym początku. U siebie stosując salty gh+ z dodatkową mineralizacją czy to na podłożu aktywnym czy neutralnym zawsze jest na początku tyle samo minerałów chyba że mnie testy okłamują a różnica jest właśnie tylko w ph bo jak wiesz ciężej na neutralnym utrzymać 6 i niżej, i to prawda że wtedy ślimakowi lepiej w akwarium gdzie ph jest wyższe i muszelka mu się nie rozpuszcza. Rozumiem że jakby podłoże miało pochłaniać minerały to ilość ich w słupie wody powinna maleć?? Czytałeś cały wątek gdzie pisał spining133?? bo tam jest tym samym odpowiedź dlaczego bracia Logeman nic więcej do salty gh+ nie używają oczywiście jeżeli Oni używają swoich podłoży a spining133 pisze że to podłoże jest bardziej zmineralizowane a tomek.b pisze że ma wyższe ph jak na beni. Wniosek taki że musisz jeszcze raz sprecyzować do nich pytanie bo w tym momencie to też jest takie palcem na wodzie pisane.

Link to wspomnianego tematu
viewtopic.php?f=31&p=61169#p61169

Jeżeli już drążymy ten temat kompletności produktu to chodzi mi o to że przy shrimp mineralu przy gh5-6 us jest dużo wyższe jak przy salty shimp i takim samym gh. Czyli shrimp mineral zawiera dużo więcej składników mineralnych i nie potrzeba używać mosury, azoo mineral plus czy shrimp nature mikro . A z tego co mi wiadomo to każdy kto ma salty gh+ dodatkowo mineralizuje. Inna sprawa i długa historia to trzymanie krewetek na różnych us i późniejszych zmianach i wpływie na taką krewetkę. Ja dzielę się wiedzą a jeżeli komuś to nie pasuje to przecież słuchać nie musi.

I to że pokazuje jedno akwarium nie znaczy że nie mam więcej :mrgreen: musisz mnie bardzo lubić skoro śledzisz mój każdy krok na forach hehe Przypomnij nam tutaj jaka jest idealna temperatura dla crystali żeby potomni wiedzieli bo nie każdy musiał być na forum Garnelli. Odnośnie dziedziczenia i tego co pisałem potwierdził też Szopen.

I po raz kolejny zachowujesz się jak na moderatora nie przystało. Moderator to osoba która ma pilnować porządku a nie szukać zaczepek z userami. Pora dorosnąć do roli a nie dalej bawić się łopatką i grabkami.


To że jestem moderatorem powtórzę po raz kolejny nie znaczy że możesz po mnie jeździć jak Ci się podoba.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez Kaledon » Cz 04 gru, 2014 12:32

Nie traktuj wszystkiego jak atak. Już jeden tak reaguje na każde słowo nie po jego myśli :mrgreen: A to, że jesteś moderatorem wręcz zobowiązuje do pisania sprawdzonych rzeczy.

Zadam Ci proste pytania - Czy przewodność jest miarą twardości czy nie ? Czy przy twardości 6 musi być zawsze taka sama przewodność? Czy konduktometr mierzy składniki mineralne czy nie tylko? Czy testy akwarystyczne są dokładne i jaka jest ich dokładność ?


Tak widziałem gdzieś, że masz całe 3. I nie nie jesteś aż tak interesujący aby śledzić co gdzie piszesz.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez =Fresz= » Cz 04 gru, 2014 12:48

Przeca pisze sprawdzone rzeczy na własnej skórze a nie wyssane z palca i opisuje to na forum a nie każdy musi się z tym zgadzać. Ja Ci odpowiem na Twoje pytania a Ty się ustosunkuj do mojego postu który wcześniej napisałem odnośnie salty gh+ i dodatkowej mineralizacji oraz zależności niskie ph a ślimaki.

Czy przewodność jest miarą twardości czy nie ?

Przewodność jest miarą wszystkich substancji rozpuszczonych w wodzie.

Czy przy twardości 6 musi być zawsze taka sama przewodność?

Przy twardości 6 nie może być zawsze taka sama przewodność ze względu na różną mineralizację a w akwarium dodatkowo nawet kupa czy pokarm na to ma wpływ.

Czy konduktometr mierzy składniki mineralne czy nie tylko?

Odpowiedź w pierwszym pytaniu.

Czy testy akwarystyczne są dokładne i jaka jest ich dokładność ?

Testy akwarystyczne nie są dokładne i mogą dawać nam tylko pogląd na to co mamy mniej więcej w akwarium.

Od kiedy mam miernik us sprawdzam tylko ten parametr i od czasu do czasu ph bo wtedy wiem czy podłoże się "kończy".

Aha odnośnie zbiorników mam więcej :->
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez batman-ka » Cz 04 gru, 2014 13:10

Bardzo interesujące stwierdzenie ,że podłoże beni wymaga całej gamy produktów ,ja odpukać nie stosuję nic oprócz podłoża i problemu nie widzę z jakąś akcją pt. brak minerałów.Nie zauważyłam żeby podłoże wyciągało minerały z wody i żeby to wpłynęło negatywnie na krewetki ,wręcz przeciwnie to chyba najbardziej przyjazne podłoże jak ktoś sobie nie radzi :p

Odnośnie ślimaków zdychających na beni,to tu się zgodzę że śłimak typu planorbella nie utrzyma się na ph 5,5 ,nie ma takiej opcji :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości